Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

jakubpolo:

"ale bez prvotního hltání informací odkudkoli se nemá podle čeho kvalifikovaně orientovat"

Myslím si, že tohle je základ a Libri to vystihl dobře, samozřejmě nechci oponovat ani Kingiemu, jednoduše každýmu zabírá něco jiného a má jiné zkušenosti. Já jsem v tradingu malé pívo, to přiznávám, názorů na čtení knih je mnoho někdo doporučí číst co nejvíc knih a o všem, někdo řekne, že čtení knih není ideální věc, protože když se člověk začíná motat kolem věcí, kterým dřív vůbec nerozuměl, tak z knih pochytává informace a podle nich pak jedná aniž by si to uvědomoval. Ale to už zacházíme do psychologie. Jednoduše je zde na výběr - buď možnost nečíst žádné knihy o tradingu, nechodit na fora, zajímat se pouze o práci s platformou a na všechny formace a obchodní plány příjít sám na základě koukání do grafu a zkoušení opakujících se situací, abys nebyl ovlivněn ničím jiným než svými názory a poznatky. Na druhou stranu je zde tvrzení, které píše několik autorů knih - "pamatujte, nemusíte znovu objevit kolo" což říká, číst knížky a zajímat se o to na co už přišli lidé před tebou a vzít si z toho ponaučení. Já jsem pro druhou možnost a to čtení knih. Trading je spíše umění, proto když ti jeden malíř napíše, že používá hodně žluté, že obraz podle něj víc vynikne a druhý ti napíše, že žlutá je podle něj out a že tam dává modrou, tak co si z toho vzít, že? :) Stejné je to v knihách o tradingu.

Jednoduše se snažím myšlenky autorů, který uznám za vhodné a myslím, že by se mi mohly hodit testuju v praxi a tak si sám zjistím co je pro mě dobré, pokud mi to nesedí, jak chci, tak vím, že ta věc existuje, ale dále se jí nezabývám, pokud mi sedí, mám další prvek do svého systému a takto to chce skládat jednotlivé dílky. Tzn. vzal jsem věc, na kterou už někdo přišel, zkusil jsem ji, vyhovuje mi, tak proč toho nevyužít a neposunou se tak dál.

Má rada tedy je, jak už bylo napsáno, vybrat si druh tradingu (poziční, intradení) a to už je určitá cesta, víš tedy, že se máš zajímat o ID a na základě toho volíš literaturu. Já jsem osobně začínal knihou, kterou jsem ti doporučil, pokud bych začínal znova, začal bych tou psychologii v elektronicke podobě, jak jsem ti na ní daval odkaz. To je pro úplné začátečníky. Pokud tě knížka motivuje, tak je to podle mě dobrá knížka, protože motivace je v tomto byznyse základ.

Ať se ti daří.

David



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Libri:
Je vidět, že už máš zkušenosti. Prošel jsem si zhruba stejnou cestou. Prostudoval jsem nejprve manuál "Finančníka" a pak desítky indikátorů a různých jiných burzovních pomůcek. Byl jsem i na jednom celodenním školení a občas absolvuji nějaký ten Webinář. Zaměřil na vstupy a výstupy podle různých rad a zkušeností jiných, ale se svým pohledem. Vyplatí se i ručně obchodovat historická data. Ze začátku jsem hlavně hledal jednoduchý systém s indikátorem, který mi sedne. Chvíli to trvalo, ale mám ho. Obchoduji intradenně a používám jednoduchý poloautomatický systém a obchodní plán. Velmi se mi osvědčilo víkendové zkoumání mých týdenních obchodů, vyloučil jsem tak spoustu chyb a mám neustále pod kontrolou změny v trhu. Dnes hledám jen informace, které směřují k drobnému vylepšení mých obchodů. Rád si přečtu o nových trendech. Bojuji spíš s disciplínou a psychologií, ale obchod se mi již stává pomalu a jistě, každodenní celkem profitní rutinou.

"Úspěšné obchodování na burze je originální příběh každého z nás."

V každém případě se držím hesla: " V jednoduchosti je síla!"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi jsem se nevyjadril dost jasne, opravdu se po vecerech nebavim palenim knih. Je mi jasne ze nejdriv je treba zacit znalostmi, proto taky prikladam odkazy. Jde o to, aby znalosti byly nejak strukturovane a byl jimi sledovan konkretni cil. A tim nemyslim cil vydelat milion dolaru, ale cil doplnit konkretni kousek skladacky obchodniho planu.

Jinak, knihy ktere jsou primo napsany pro zacatecniky patri krome knih Petra a Tomase napriklad take serie For Dummies www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/technical-analysis-for-dummies.html , nebo napr Marcel Link www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/recenze-high-probability-trading.html .Zde se uz sice daji vetsinou najit informace, jenz jsou bezne dostupne kdekoli jinde, ale co je hlavni, urcene pro zacatecniky a s jistymi didaktickymi principy.

Kdyz jsme u tech paralel, malir taky zacne s paletou barev kterou si postupne namichava odstiny, neudela z toho hned barevnou zmet. Stejne tak se puzzle sklada od kraje a ne od prostredka. Proste mam za to, ze knihy ktere jsou v oblasti tradingu predkladane jako klasiky nejsou pro zacatecniky, ale zabyvaji se konkretnimi specializovanymi oblastmi konkretniho know-how, pricemz samozrejme toto provazou s prvky sebeprezentace a zivotnich mouder. Kniha je zkratka velkorysy format, zato na internetu je kladen duraz pro maximalni ucelnost a strukturovanost v malych krocich - a zde take pribyva moznost shlednout kde co, a ne jen to na co vas odkaze autor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: jakubpolo
Obe knihy: „Jak se stát intradenním finančníkem” a aj „Kompletní průvodce úspěšného finančníka“ sú výborné. Máš tam „esenciu“ všetkých informácii ktoré sú tu a vlastne komplené know-how ako začať. Pri opakovanom čítaní s odstupom času mi vždy niečo nové „docvakne“.

J.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

myslim si ze kniha Kompletni pruvodce uspesneho financnika je jeste lepsi jak kniha jak se stat intradennim financnikem,ikdyz se venuje i spreadum a opcim (okrajove) a je spise vseobecne zamerena. rozhodne je ale obe doporucuji k precteni.jsou samozrejme v cestine . vcera jsem je prave dokoncil precist.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je zcela normální, že po přečtení první kapitoly (Jak se stát intradenním finančníkem) mám pocit, že je to pro mě zatím moc složité? Mluví se tam o papertradingu, backtestingu, swingy, CCI, divergence, RSI, RM-Systém, forex, e-mini, Russell 2000, různý softwery a dalších věcech, kterým nerozumím. Na začátku knihy je napsáno, že doporučují si předtím přečíst manuál na této stránce. Přečetl jsem si ho před započetím četby raději 2x (a určitě to není definitivní číslo), ale o těchto věcech jsem se tam bohužel nedočetl. Budou tyto pojmy v knize vysvětleny a jsou použity jen pro zvýšení autentičnosti příběhu (který zatím pojednává o jejich začátcích) nebo se počítá s tím, že tyto pojmy už znám a měl bych se pokusit každý jednotlivý z nich někde vyhledávat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jakubpolo:

pokud jste v tradingu úplně nový, tak je to skutečně pochopitelné, že vám "každý druhý" výraz přijde cizí..vězte ale, že po chvilce studia dostanete ony výrazy do krve a budete je chápat lépe..můžete např. při prvním čtení knihy vždy "cizí" slovo vyhledat a zjistit co znamená, nebo si vyhledat dané téma a prozkoumat podrobněji a pak se posunout v knize dál...určitě si pak po nějakém čase dalšího studia knihu přečtěte znova - budete ji chápat jinak a dá vám pravděpodobně daleko víc než teď v začátcích, kdy je pro vás všechno nové...

PS. doporučuju hledat buďto ve wiki ve slovníku viz www.financnik.cz/wiki/glosar nebo ve vyhledávání na hlavní stránce v článcích viz www.financnik.cz/search.php (zmínil jste např. slovo "backtesting"..tj. zadám si slovo backtest či backtesting a vyjedu si všechny články s tímto slovem..začnu vždy logicky od těch nejstarších, které jsou zpravidla ty nejvíce "začátečnické"...)

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim. chcel by som sa spytat na obchodny plan. precital som si tento web a idem citat aj neake knihy ale stale som nepochopil co ma ten plan obsahovat. nastudoval som si urcite indikatori ktore som si prisposobil a celkom dobre mi pomahaju. a tymto by som chcel vas poprosit ci mi nevie povedat neake rady ohladne planu ako jak by mal napriklad vyzerat , co obsahovat a tak. pretoze som sa to nejak zatial nedocital a nepochopil.

diky moc vopred za ochotu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

anonim94:

obchodní plán je vpodstatě soubor všech vašich pravidel pro obchodování, ať už se to týká indikátorů, paternů, nálady trhu, money managementu či psychologie..pro další informace použijte vyhledávání na úvodní stránce finančníka viz www.financnik.cz/search.php ..zadejte si např. heslo "obchodní plán" a vyjedou vám články, kde je toto spojení zmíněné...najdete mezi nimi určitě řadu těch, které vám problematiku dobře osvětlí..

např.
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-na-obchodni-plan.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/obchodni-plan-a-jak-na-to-2.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/obchodni-plan-ID-obchodnika-podrobneji-1.html

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...