Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Podívej se na CBOT strátky, najeď si na Corn a najdi si specifikaci futures. Zrniny jsou opravdu po čtvrtinách, a jak jsem již psal: 2=0,25, 4=0,5, 6=0,75, 0=0 (celé číslo). wallstreeter

Corn Futures
Contract Size
5,000 bushels

Deliverable Grades
No. 2 Yellow at par, No. 1 yellow at 1 1/2 cents per bushel over contract price, No. 3 yellow at 1 1/2 cents per bushel under contract price

Tick Size
1/4 cent/bushel ($12.50/contract)

Price Quote
Cents/bushel

Contract Months
Dec, Mar, May, Jul, Sep

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby bolo jasné, a aby začiatočníci neboli zmätení a nemysleli si, že sa snažím tvrdiť, že cena sa hýbe v osminách....
Mne je jasné, že jeden tick je 1/4 bodu, ale to neznamená že 1/4 nemôže byť na grafe zobrazená v osminách (1/4 = 2/8) rovnako ako môže byť zobrazená v desatinách (0,25).
Ak si niekto zo začiatočníkov niekde prečíta, že tick danej komodity je 1/4 bodu a vidí na grafe za pomlčkou 6, tak z toho môže byť trochu mimo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj chci se zeptat, jsem Tomáš je mi 16 let mám toho hrozně moc pročtené ale nic nevím :( chtěl bych poprosit o nějaký jednoduchý program na vyzkoušení obchodů ( demo ) vůbec nevím jak poznám co kde uzavřít nebo prodat na mě je to moc čísel a to s matikou nemám problém. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, taktez jsem zacatecnik ... pokud jsi necetl knihy, tak ti dost pomuzou ty, co jsou tedko na financniku ... hlavne tak od Petra a Tomase (je i nejlevnejsi) ale stejnak budes muset koupit vsechny 3 nebo 4.

taky jsem mel v tom strasnej zmatek, ale tedko uz pomalicku citim, ze se zacinam trosku orientovat a premejslim kolem prazdnin zacit backtestovat ...

tady na financniku je asi nejvic rozebirany wodies a trh ER2 takze i ja tak chci zacit ... a jestli jsem si vybral dobre nebo ne poznam az po delsim testovani :)

k tomu programu ... asi vetsina lidi tady na ID (intradenni) pouziva sierra chart. Historicky data muzes pak koupit u SCMagic (vsechnop potrebny najdes na financniku nebo tady na foru)


casu mame oba dost takze zadnej spech! :) (je mi jen o dva roky vic)


GL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, měl bych dotaz na jednu konkrétní a již déle trvající nejasnost. Na dnešním tickovém grafu kukuřice je krátce po otevření burzy trochu raketovější vzestup ceny. Nechápu, jak je možné, že tento vzestup je i na ostatních grafech, elektronických i pitových. Jak je možné, že průběh ceny jde mezi jednotlivými kontraktními měsíci takto "ruku v ruce"?
Snad bych to ještě pochopil na pitu, kde předpokládám se kukuřice obchoduje na jednom místě a k dispozici jsou všechny ceny, ale i tak a navíc elektronické obchodování mě to stále překvapuje...

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...