Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ďakujem za rýchlo odpoveď.

Samozrejme, že som túto možnosť vyskúšal ako prvú, no aktuálne trebárs cez funkciu v NT7 Market Replay je možné stiahnút dáta do maximálne konečného obdobia, teda posledného kontraktného mesiaca 10-11. Teda pokiaľ by som aj chcel stiahnúť posledné možné dáta, tak by to pri tomto poslednom kontraktnom mesiaci bolo len do maximálne zhruba 2. štvrtka v mesiaci september za rok 2011, viac by to pri danej likvidite nestálo za veľa.

Nepísal by som, keby to nebolo nutné a keby existovala aj iná možnosť okrem možnosti, dané dáta si zakúpiť trebárs aj rovno cez burzu, avšak cena za jeden kontraktný mesiac trhu FDAX aj s L2 úrovňou dát je na dosť vysokej hladine, niečo okolo 275 Eur.

Preto sa na vás obraciam s prosbou, ak je tu niekto kto má možnosť poskytnút FREE dáta trhu FDAX od zhruba začiatku roka 2011 do trebárs začiatku septembra toho istého roka, poskytnite ich. Stačia kľudne aj 1 min dáta. Budem vďačný za čokoľvek.

Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hochbauer124:

1) nepsal jsem o replay datech, ale o historických datech..a ta jsou opravdu rozsáhlá...viz tutoriály a články..dejte si práci a pročtěte si to..

2) prosím přečtěte si pravidla diskuse a nevkládejte do příspěvků své emaily apod. www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/pravidla-diskuze.html

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hochbauer124 ved to neje problem si stiahnut data napriklad cez ninja trader.
Ak mi niekto napise navod ako sa stahuju data do pc z NT tak ja ti ich rad poskytnem, nemam s tym problem.

V kazdom pripade by bolo lepsi keby si sa registroval napriklad na strankch strikera alebo ineho brokera co poskytuje demo k ninja traderu 7 a data si stiahol.
TUna na tejto stranke najdes obrovsky serial o NT7 kde sa aj niekde pise ako sa snim pracuje (to zvladnes za jedno doobedie sa naucit) A potom uz len niekde na eng strankach alebo mozno aj tu na fore zistis ako si tieto data stiahnut normalne do suboru.

Spominana stranka
www.financnik.cz/wiki/ninjatrader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este dodatok.
No tak som prisiel na to ako sa stahuje, je to velmi jednoduche, avsak maju stovky MB, takze neviem ako ti ich poslem.
Navrhujem registrovat sa u brokera na demo ucet a bez problemov si ich potom stiahnes.
Ak nebudes vediet ako tak mi napis dam ti navod (Aspon myslim ze som na to prisiel) - ale stahuje to tak asi hej
takze postup vies

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den všem,

mám dotaz na zkušenější, než jsem já. Nerozumím jedné věci. Potřebuji data na E-mini Dow (YM). Ten by se měl obchodovat na CBOT. Chci jej samozřejmě obchodovat elektronicky, tedy přes Globex. CBOT by měl, stejně jako Globex spadat pod CME. Problém je v tom, že všichni poskytovatelé dat mají většinou dvě volby - data pro CBOT e-mini trhy a data pro CME - e mini trhy. No a moje otázka zní, [bold]jak a jestli je Globex propojen s CBOT? [/bold]
[bold]A která data (CBOT e-mini, nebo CME e-mini) jsou k elektronickému obchodování e-mini YM vlastně potřeba?[/bold]
V těch burzách mám prostě zmantek a pořádně tomu nerozumím, proto díky všem za radu.

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

CBOT byl pohlcen mafií z Chicaga :) a patří teď pod CME group, obchoduje se v GLOBEXu, nicméně pro to, abyste ho mohla obchodovat, musíte si zaplatit data pro CBOT. Je možné, že různí brokeři mají různé balíčky pro data apod., zálěží na situaci, ale obecně platí, že pro obchodování YM je třeba zaplatit data CBOT, pokud byste chtěla obhcodovat ES, NQ, EMD apod., tak ty zase spadají pod CME. Aneb sice to teď všechno vlastní jedni borci, ale proč by si nenachali platit za data, jako kdyby to bylo furt postaru že :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý večer, nějakou dobu se snažím najít sobě vhodný obchodní plán, avšak neúspěšně. Zkoušel jsem od jednoduchých formací DT/DB, po CCI indikátory v kombinaci s MA. Nic mě nezaujalo natolik abych u toho zůstal. Ze svých dosavadních poznatků jsem toho názoru, že by mi seděli nějaké ne příliš náročné vstupy spojené s PA, ke kterému mam o něco blíže než k samotným indikátorům. Ale abych pravdu řekl, jako začátečník si netroufám obchodovat pouze na základě PA bez nějakých indikátorů.

Zajímalo by mě tedy, zda neodpovídá mým "požadavkům" některý z vaších obchodních plánu a byli byste ochotni mi ho sdělit, popřípadě poradit nějaké myšlenky vzniklé z přečtení mého textu...

Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

martomin

Tak zo zaciatku mozes napriklad PA kombinovat s indikatormi, napr. DT/DB s divergenciami napriklad na CCI alebo SSTO, aby si to trosku vyfiltroval a aby si sa v tom nestracal, pretoze sa moze stat ze ti to nesadne a DT/DB budes potom vidiet vsade, tak si vyber iba tie DT/DB ktore sa nachadzaju na HOD/LOD alebo HOD/LOD niekolko predoslych dni, pripadne si k tomu pridaj vyssi TF a na nom si pozaznacuj nejake SR urovne - taktiez HOD/LOD, alebo take, na ktorych sa v minulosti odohral flip. Dalej ak chces vstupovat do trendu, tak mozes vstupovat do longu na prekonani H predosleho swingu s tym, ze low tohto vstupneho swingu je vyssie ako predosleho a zaroven na tomto low vytvoril indikator skrytu divergenciu, tzn trh vytvoril vyssie low ale indikator vytvoril nizsie low

Mimochodom to ze sa pytas na konkretne plany dalsich obchodnikov - myslim si, ze naozaj malokto ti povie svoj OS, ale neber to v zlom, uspesni obchodnici totizto dobre vedia, ze ti to vobec nepomoze. Svoj plan musis najst sam, tak ako to chces ty. Niekomu moze sadnut FinWin, ale vo finalnej faze (ktora mimochodom nikdy nebude finalna), bude ,,ich,, FinWin odlisny od tej povodnej osnovy. Ja som si napriklad vybral len pattern 0V ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Docela si mě přivedl na dobrou myšlenku. Zkusím něco v tom smyslu vymyslet. Kombinace PA s nějakým rozumným indikátorem se mi velmi zamlouvá. Možná nějaké DT/DB, popřípadě flipy s kombinací s divergencemi na CCI a na IMA, např. ES bude možná právě to, co hledám.:-) Jen bych měl ještě otázečku, v případě, že se vytvoří DT, tak by mi po spojení těchto dvou vrcholů na CCI měla vyjít úsečka, směřující dolů a tím pádem, že už v tomto bodě je momentum downtrend nebo by naopak měla být směřující nahoru a tím pádem mně značící, že bude v nejbližší době ztratí na další růst sílu dále růst, respektivě ztratí momentum..? Lépe mi k tomu sedí ta první varianta asi ne?:-) Lze brát i signály, kdy můj trh YM vytvoří DT a trh ES vytvoří nové high, jak si tento jev interpretovat? Může to být důvod, proč do trhu nevstupovat?

Každopádně dík za tip!;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ta prva varianta je klasicka regulerna - zvratna divergencia, co v kratkosti znamena ze na indikatore dochadza momentum az do tej miery ze nemal silu sa dostat na svoj predosly vrchol. Tieto divergencie su protitrendove a najviac sa vyskytuju v trading range marketoch. Druha varianta je takziez silna (pre mna este silnejsia) a nazyva sa skryta divergencia. Jedna sa o trendove signaly. Najvacsi rozdiel medzi reg div a skrytou div je, ze skryte divergencie sa v drvivej vacsine vyskytuju v trende, zatial co reg div v sideways markete alebo v chope (ale vyskytuju sa aj v silnom trende do protismeru, kde zlyhavaju). Niesom nejaky teoretik a tieto veci vychadzaju z toho, ze uz dlhsiu dobu testujem rozne varianty patternu 0V FinWin v spojeni so skrytymi divergenciami. V skratke to proste znamena ze ak mas DT s reg div, pravdepodobne sa jedna o protitrendovy signal, ak je ale so skrytou div, jedna sa o trendovy signal. Zalezi ale aj na periode indikatora, kratsie periody menia trend castejsie, cize signaluzuju viac reg divs, dlhsie periody maju dlhsie trendy, teda maju viac skrytych divs. Ak by si si na graf aplikoval CCI14 a CCI50 z FinWinu, vsimol by si si ze pri vacsine DT/DB signalizuje CCI14 reg div, ale CCI50 jasne hovori ze sa jedna o trendovy DT/DB, kedze je tam skyta div. Samozrejme treba pozerat aj na trh. S IMA nemam ziadne skusenosti, ale takziez sa v tejto situacii jedna o nejaku IMA skrytu div, ale tam sa to asi berie inak. Najlepsie si to overis b'testom. Mozno by pomohlo keby si sa zacal zaujimat iba o jeden druh divergencii, bud reg alebo skryte. Ja som sa ,,specializoval,, na skryte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
dnes jsem si v dokumentu PRICE ACTION, který se dá na finančníkovi stáhnout, přečetl, že se doporučuje začátečníkům, kteří mají čas dopoledne obchodovat trh Dow Jones EURO STOXX 50 - zkratka FESX. Hned po příjezdu jsem se snažil zadat v TWS zkratku tohoto trhu, ale nemůžu tam nic podobného najít. Je tady někdo kdo tento trh obchoduje? Nějaká rada v čem je problém? Zatím dělám jen backtesty a papertrading, možnost obchodování dopoledne by mi hodně pomohla.
Ještě jeden dotaz k trhu e-mini Russell 2000 Mám účet i IB a psali. Je pravda, že pokud chci obchodovat tento trh musím platit 75$ měsíčně za data? Co znamená to označení ,,ICE,,
Děkuji za rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teď na tom pracuju, tak uvidim, co se mi bude více zamlouvat.:-) Během toho ale vznikla další otázka, v případě že spojim všechny H swingy a uséčka je klesající, poté spojim všechny low swingy a na konci se úsečky protínají. Myslim, že se tomu říká trojúhelník nebo vlajka, či tak nějak. Zajímalo by mně tedy, jak využít této metody a její interpretaci pro trhy?

DaveF znovu díky za tvou reakci, dozvídám se samé nové, avšak velmi užitečné věci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to martomin

Trojuholníky chápem ako formáciu u ktorej je na konci vyššia pravdepodobnosť volatilného prerazenia ceny na jednu alebo druhú stranu, preto ich používam hlavne pri riadení pozície, tzn. keď vidím, že sa vystvárajú stále menšie swingy približne na rovnakej cenovej úrovni, uťahujem SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nenachází se tu někdo, kdo teprve hledá svůj tzv. "edge" a je ve fázi backtestu?:-)
Fórum už mam načtené až až i nějaké knihy, ale... Měl bych se již přesunout více do praxe a více backtestovat.... Jen by mě zajímalo, zda není někdo v podobném stádiu, respektive bychom mohli začít nějakým způsobem spolupracovat, porovnávat výsledky, atd. Třeba by nás to oba nakoplo a posouvali bychom se společně, snázejí a zároveň by to působilo motivačně...

Pozn.: Chtěl bych obchodovat YM, 2 minutový grafy, ale nemusí to vzájemně ladit, jde spíše o princip dalšího rozvoje....

Takže je zde někdo takový a měl by zájem o spolupráci? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...