Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

Ahoj všem traderům,
Vím, že už jsem to sem jednou posílal, ale bohužel sem na to neměl skoro žádnou odezvu, tak prosím, zda mi k tomu můžete někdo něco říct, vlastní názor nebo zkušenost???

Chci se zeptat zkušenějších, zda je možné nějak papír-tradovat v zpožděném čase? Krom teda Replay dat.
Jde mi o to, že momentálně jedu už 3.měsíc backtest a chtěl bych přejít na paper ale pořád ještě chodím do zaměstnání a přicházím domů cca v 16:30 tedy mohu reálně obchodovat od cca 17h - což ale dle backtestu nehci, chci jet hlavní čas 15:30 - 19h =) Dá se to nějak řešit krom backtestu na historických datech a replay (Replay mi nějak nejde zprovoznit - nahrát tam data a v přiměřeném čase otestovat OS...moje chyba, vím.)???

Dále sem se chtěl zeptat, kolik je reálné - ideální obchodovat kontraktů pro ID, trh NQ - 3min.timeframe?
Můj Pozition sitzing už mi ukazuje 11kontraktů...(počáteční kapitál 5000USD, po 150obchodech účet=21.500USD, úspěšnost 66%, 1-3obchody/den). Mám dále navyšovat kontrakty dle P.s. na 15,20,30...nebo je nějaká logická hranice kolik kontraktů je člověk schopen uhlídat - správně řídit?

Poslední otázka: Není zvláštní že mám zhodnocení účtu po cca 55 obchod.dní(3měsíce na histor.datech) přes 400% ikdyž se tradingu věnuji teprve 4-5měsíců? Přijde mi že je něco špatně, ikdyž bych měl být zřejmě spokojený,snažím se dělat vše poctivě a nešvindlovat, proto je to pro mě nečekaný úspěch, ale necítím že by mi nějak rostlo ego nebo sem se cítil nesmrtelný, sem stále konzistentně opatrný a řídím se svým OP...mám se něčeho bát...?

Díky za odpověď - názor

Hodně úspěchů všem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jeicop:

Co sa tyka Backtestou tak tie su vzdy velmi dobre , nemal som osobne este backtest ktorý by skoncil v minuse. S tim si hlavu nelam a 400% je ok.

Co sa tyka sim obchodovania tak tvoja stratégia by mala fungovat v roznych situaciach a aj case. Tak obchodovat mimo backtestovaneho casu je dobra prilezitost otestovat si aky je tvoj system robustny. Takze by som osobne nepreferoval len 15:30. NQ ma dva taketo useky jeden je open US 15:30 a druhy 19:30 alebo po 20:00 ako kedy ale taktiez je to zaujimave s pohladu pohybov. Skus to na jeden mesiac a potom budes mat svoju strategiu otestovanu aj inak a mozes to porovnat a vyhodnotit. Je lepsie mat viac info o tom ako si dari ked sa podmienky uplne zmenia. " Trh je Zmena "

Co sa tyka kontraktov tak tim by som sa zacal zaoberat as ked dokazes 1rok profitabilne obchodovat. Najprv sa nauc obchodovat z 1kontraktom.

Dufam ze ti to pomoze. :) :) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michall89, ber to takhle: ted mas prumer 25 USD/obchod, pricemz (pokud to dobre chapu) nemas zapocitane komise a skluz.. Ted hodne zalezi na zpusobu tveho vstupu/vystupu, to jsi zde neuvedl. Pokud mas napr. vstup za stp a vystup lmt, tak by sis mel odecist 1 tick na obchod na skluz + komise. Tzn. 25-10=15 USD - komise a skluz ti snizuji zisk o 40%. Dostavas se hodne na hranu, jakekoli chyby by te automaticky ihned poslaly do minusu. Ono je to vazne tezke takhle radit, ale osobne bych chtel na YM minimalne kolem 50 USD. Dalsi vec je, ze obchodujem pro penize a nevim, jestli by mi ty nervy za 15 dolaru staly.. :)

jeicop, a ty budes ihned na live schopny obchodovat od 15.30? Jinak nic jineho nez replay se asi poradit neda.. :) Dost dobre jde obchodovat i posledni hodina, zalezi, jak mas nastaveny OP. Jinak teoreticky tohle zhodnoceni mozne je. Ale prilis bych se na to nesoustredil. Na live trading si hlavne priprav poradny obranny MM/PS. Pokud se do toho dostanes s jednim kontraktem, tak pak je teprve mozne zacit pridavat kontrakty podle PS. Jinak muj odhad je, ze na NQ klidne 40 kontraktu bez vetsiho skluzu obchodovat budes moct, otazka ale pak je, jestli casem neni lepsi prejit treba na russell, kde nemusis platit tolik za poplatky, nebudes brat tolik kontraktu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak určitě, to je mi jasný =) samozřejmě že začnu s 1 kontraktem, ale samozřejmě po nějaké době (podle úspěšnosti) budu chtít kontrakty přidávat...na backtestu ted obchoduji současně s 22kontrakty dle PS a v případě, že si budu chtít stanovit denní/týdenní PT třeba na 500-1000USDa při obchodování xx kontraktů to jde splnit po 1 dobrém obchodě...při 1 kontraktu budu muset mít třeba 3-5obchodů...je to tedy rozdíl poměrně značný si myslím. =)
Vím že NQ je volatilní mezi 15:30 - 18:00 a 20:00 - 22:15 ale vzledem k současné práci můžu obchodovat od 17:00 - ale dle BT jsou nejlepší obchody mezi 15:30 - 16:30 vstup a držet do konce burzy či zasažení PT/SL. Od 20:00 dále si nedokážu moc představit že budu 100% soustředěný, svěží a s čistou hlavou...
Ale mělo by být asi jedno(skoro jedno) v jakém čase obchoduji...zkusím čas od 17:00 - 20:00, 19:00 - 21:00 třeba a uvidíme na BT, třeba mi obědové hodiny nebudou tak vadit při nižších pohybech a více kontraktech =) Samozřejmě po nějaké době získání info a zkušeností bych případně přešel na "živější trh" než je NQ.

díky za názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To právě nevím, za současných podmínek budu schopný obchodovat od 17:00 cca, takže zkusím na BT co to udělá když vynechám první hodinu a půl, která mi ale zatím vychází jako nejziskovější pro vstup....
Zkusím tedy nějak rozchodit tn Replay...snad to zvládnu =)
Momentálně jedu už přes 20kontraktů dle PS na BT, je to velmi zajímavé....stačí malý pohyb při RRR 1:1,5 a nastavený denní/týdenní profit (500/2000USD) je lehce splnitelný...pak bych přestal live a jen sledival trhy. =) Zisk na kontrakt není tak vysoký, tak nevím...zda je to v pořádku takto na to nahlížet. Je to asi dost individuální...
Určitě bych pak chtěl přejít na jiný trh, uvidíme dle vývoje.
:)

díky za radu a názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,

mám dotaz ohledně dat emini Russelu 2000. Mám otevřený účet u Interactive Brokers a propojené data do Ninja traderu. Právě jsem se vrátil z dovolené a Ninja mi hlásí, že nemám právo pro nahrání dat z trhu TF (Error on loading chart data for TF 03 - 12Nybot. Historical Market Data Service error message: No market data permissions for NYBOT FUT).
Nevíte, co se změnilo? Musím si v Account Managementu objednat nějaká další data?

Minulý rok se data nahrávali bez problému. Díky moc za nakopnutí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobry den,
Lze na trhu TF obchodovat 100 kontaktu s dobrym plnenim? Nebo uz toto neni mozne? Kolik lze obchodovat kontaktu na trhu TF s dobrym plnenim?
A kolik lze obchidovat kontaktu na velkym Russellu?

Nikde jsem nenasel jaky je presne rozdil mezi malym a velkym Russellem.

Dekuji
Feffe


Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Feffe:

Jdes na to celkem neotrele... nejdes s davem... to se mi libi.. Obecne se v TFku da obchodovat naprosto v pohode max. tech 116 az 118 kontaktu. Ale zacni si davat pozor jakmile se prehoupnes pres 124. Tam uz zacinaji problemy. Zamer se na to a zvladni to.


Hodne stesti

Rob

P.s.: Zacni hledat nejdrive ve sve hlave... mozek se tomu rika... a pak rychle od trhu.. to neni byznys pro tebe.... ver mi. (Jestli si teda ten dotaz myslel vazne a ne z nejake recese)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Feffe Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den,
> Lze na trhu TF obchodovat 100 kontaktu s dobrym
> plnenim? Nebo uz toto neni mozne? Kolik lze
> obchodovat kontaktu na trhu TF s dobrym plnenim?

Co je pro vás dobré plnění? A jenom poznámka na okraj - chcete obchodovat 100+ TF kontraktů a pokládáte dotaz, který indikuje, že o tom trhu prakticky nic nevíte?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 LUKY :

Velmi obecny dotaz. Ruzne burzy otviraji ruzne. Jinak asie, jinak evropa, jinak amerika a dale ruzne instrumenty se take obchoduji v ruznych hodinach.

Jestli se ptas na to co si myslim ze se ptas, tak americke e-mini ktere se obchoduji na CME tak tydenni open je v nedeli v 5:00 pm coz je nase pondeli pulnoc, v pracovni dny je open v 15:30 pm, coz je 22:30 naseho, a zaviraji v 15:15pm (22:15 naseho). Plati v letnim case. V tech 15ti minutach ti broker blokuje initial (nebo nekde overnight) margin, po zbytek obchodnich hodin ti blokuje day trade margin.

Vsechno najdes na netu prislusne burzy, nebo u sveho brokera.
(Jak prosté a prekvapive že ? No nic)


Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Rob99:

Děkuju za odpověd. Tohle Všechno vím :-). Možná jsem to měl napsat jinak. Někde jsem četl, že asi půl hodiny před otevřením..to je před 15:30 našeho času mají již na burzu přístup velké firmy...atd .. Ptám se proto, že někdy je vidět již 30 min.před otevřením zajímavější hup nahoru nebo dolu. Je vidět, že pod povrchem něco je.Ono otevření burzy pro přístup třeba pit obchodníku pro zadání příkazu může být dřív a to může mít vliv na gap, open price...proto se ptám:).
Jinak to základní kolem vím. V kolik se otevírá, uzavírá...ATD.Prostě jen hledám dál informace :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...