Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

potreboval by som poradiť ako ďalej. Po registrácii a fundovaní účtu, chcem na obchodovanie využívať Sierru.Viete mi niekto poradiť ako na to? Stačí ak si vyberiem v Sierre brokera, prihlásim sa a čo panel na exekúcie. Aký využívate? Od brokera alebo v Sierre. Ak máte skúsenosti poraďte prosím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sierra má tolik možností..

Buď můžeš z DOMu ze zvláštního okna,
nebo zjednodušený DOM jde připojit rovnou vedle grafu: "Trade" -> "Trading Chart DOM on"
a nebo z trading okna "Trade" -> "Open Trade Window for Chart"
nebo pravým klikem do grafu a vybereš rovnou příkaz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sepo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den, dovolte mi prosim otazku: je nutne pri
> zakladani uctu u IB mat (a preukazat)
> predchadzajucu skusenost s tradingom (konkretne s
> komoditami)? Dakujem za radu

Zdravim, já jsem nic prokazovat nemusel.. A asi by se to těžko prokazovalo, myslim, že to tam mají jen jako formalitu, aby si pak lidi nemohli stěžovat když projedou účet že..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám nafundovaný účet u IB, na obchodovanie chcem Sierru ako tam dostanem živé dáta? Pokiaľ vyberiem brookera IB podľa zoznamu v prvom okienku je nazov servera, potom prihlasovacie meno, heslo a nejaké ID. Na backtest som nemal toto nastavenie pre sťahovanie dát. Ako to spojím? Ak tam zadám svoje údaje a ID nechám na 0 nefunguje to. ID sa zmeniť nedá, len vybrať zo zoznamu,poradťe mi nech to spojazdním.Zabudol som napísať, že chcem ísť na papertrading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sepo a všetci, čo riešite založenie účtov u brokerov:

Sú 2 možností:
1. Buď nepristúpite na ich "hru", nebudete teda klamať a oni vám nedovolia si založiť účet (ak to nespĺňate). To asi nechcete a teda prichádza do úvahy možnosť:
2. Na otázky budete odpovedať tak, aby bolo jasné, že máte skúsenosti a máte dostatok peňazí (majetok). Ich v podstate nezaujíma pravda, ide im o to, že splnia legislatívne požiadavky a neriešia to. Teda pokiaľ nie je problém. Až pri nejakom spore (najmä súdnom) sa to vytiahne a začne preverovať. Vtedy samozrejme pohoríte. Ale nikde nie je napísané, že ak by ste spĺňali všetky predpoklady a teda odpovedali pravdivo, že aj tak neprehráte spor :S

V tom preverovaní vyplňovania až pri vyhrotenej situácii mi to pripomína správanie napr. poisťovien. Aj našich.
Dá sa poistiť napr. byt a jeho vybavenie aj online po internete. Sumy tam zadávate vy. Nikto to nepreveruje. Ak však nastane poistná údalosť, vtedy to preveria a výsledok je taký, že:
1. Ak napíšete vyššie sumy, tak vám ich nepreplatia (ale platili ste vyššie poistné).
2. Ak napíšete nižšie sumy, preplatia vám len tie a nie skutočnú cenu.
Vo výsledku majú poisťovne vždy navrch ... A nepremarnia čas preverovaním všetkých poistných zmlúv, ale len "aktívnych", ktorých je podstatne menej.

V.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkus se nalogovat přes ten jejich WebTrader. Pokud to tam půjde a na TWSku ne tak bude problém v zablokovaných portech 4000 nebo 4001. Takoví jako UPC a O2 by to ale blokovat neměli. Blokujou to spíš nějací menší poskytovatelé proti červům :)

Na jednom místě jsem na to narazil a stačilo poskytovateli zavolat a on mně ten port povolil..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Boss1000:

Je to už sice asi 2 roky stará záležitost/Sierru už nepoužívám),ale takové poznámky jsem měl když jsem "čistil"PC a znovu vše instaloval:

• Global seetings-nastavení programu: nastavit jazyk čeština
• Grafik seetings-nastavení grafiky: písmo arial,velikost 12,tučně je to v položce chart text font dále je potřeba změnit podklad grafu což je chart background,barva 4 řádek od spodu 5 čtvereček z prava,chart text černá barva.V položce colors nalevo musí být první 4 řádky zvolena černá barva(je to kvůli tomu aby se mě neutral bary vykreslovaly v černé barvě)
• Data/trade service seetings-nastavení služby pro data obchody: Zvolit časové pásmo Brussels(+1CET/+2CEST),dále intraday data backfill,zvolit 45 days,1 minutes(toto nemám nějak odzkoušeno jaká je podpora backfilu od IB).Taky je potřeba zkontrolovat jestli je tam poskytovatel dat IB popř.zvolit IB a server localhost:7496(je tam předvolený)
• Customize leader fields(customize chart header) –přizpůsobit záhlaví grafu: Tady vše odstranit a nechat jen date,time,bar countdown.
• Tool seetings –nastaveni nastroju-crosshair color(zaměřovací kříž)tam zvolit barvu horní řádek 5 zprava,,vertikal/horizontál musí byt barva spodni radek 2 z prava,solid,2,a fajfka u display values…..
• Grafik seetings v položce chart boundary ofset je třeba dát číslo 15-je to vlastně vzdálenost posledního baru od okraje,čím větší číslo tím je tam větší mezera.

........zkus třeba pomůže.

borax


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
Může mi někdo poradit ??

Už jsem to tu psal kousek vyšej . Mám založený účet u IB,účet je taky schválený,peníze jsou na účtě ale ne a ne se lognout na TWS už stím bojuji cca 4 dny a nemůžu na to přijít.

Jak mi bylo doporučeno tak jsem si u poskytovatele netu odblokoval port 4000 a nic.
Ani na ten jejich Web trader se nemůžu dostat (vyhodí mě to že server je dočasně nedostupný...)
Ještě mě napadá v mém PC povolit přístup k TWS přes bránu Firewall ale nevím jak ...prostě TWSko do povolených nemůžu dostat....asi jsem úplně natvrdlej :S

ps. mám win.7.

děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Balian:

Ahoj,
pokud alespoň trošku mluvíš anglicky, tak jim napiš na support a popiš ten problém. Já s nimi řešil 2 problémy (jeden technický a jeden ohledně security card) a vždy vše vyřešili velmi rychle a stále jsem byl informován o průběhu řešení problému.
Nejvíce se mi osvědčilo emailem popsat problém a na konci požádat o telefonické spojení v předem určenou dobu -> technik pak už zná podrobnosti problému a volá ti přímo s řešením.

Study

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V nezávislom review vychádzajú najlepšie brokeri: TD Waterhouse, Saxobank a Interactive Brokers: moneyweek.com/the-best-brokers-for-trading-foreign-stocks-21001/
Ale: IB je na jednej strane extrémne lacný v poplatkoch, na druhej strane vedia omylom poslať na účet klienta inú menu a nezaujímajú ich negatívne finančné následky. Alebo menia marže „za chodu“ (majú to povolené vo svojich obchodných podmienkach). Nedajú sa robiť vlastné úpravy na opčných stratégiách – napr. naraz zavrieť len jednu nohu Iron Condora (napr. len call long aj short), musíte zvlášť zavrieť long a zvlášť short. Častokrát tento ich algoritmus marže likvidačne ohrozuje vaše pozície. Tiež majú problém s rozlišovaním európskych a amerických opcií. Čo sa týka iných primárnych nástrojov, častokrát majú výpadky spojenia alebo chýba niekoľko minút kotácia, aj keď v tom istom čase zistíte, že napr. v TOS sa trh hýbe a dokonca veľmi zaujímavo. Alebo prázdne grafy, chybové hlášky,... Ak ste napr. v option traderovi alebo v TWS desktop a pri zadávaní príkazu vyplníte cenu a pravým klikom chcete preniesť alebo skontrolovať maržu pred odoslaním príkazu, softvér automaticky zmení vašu zadanú cenu na bidovú. Keď im pošlete video na zákaznícky servis, najprv sa tvária, že si nevedia spustiť video, potom pripustia chybu, ale ukončia to konštatovaním, že „takto je nadizajovaný softvér“. Tomu sa hovorí starostlivosť o zákazníka.:( Problém so skvelými cenami za služby častokrát ide ruka v ruke s mizerným zákazníckym servisom. A v silné dni rovno zabudnite na to, že sa niekomu dovoláte. Ale pre potenciálnych nových klientov je zákaznícky servis ukážkový. Keď vtáčka lapajú...
Bezpečnostný systém je tiež zastaralý. Limit znakov na prihlasovacie meno a heslo, fyzické opisovanie čísel zo zobrazenej security karty,... Naposledy vykonali upgrade web stránky v r.1994, prihlásenie často zlyháva. Úspešne ich kontaktovať cez formulár je tiež len vecou šťastia, zväčša padá. Ak nechcú ukázať hackerom, že tu je voľná cesta, budú musieť čo najskôr najať nejakého non-COBOL programátora a pre user-friendly rozranie aj UI experta, investovať do inovácií v security a presvedčiť klientov, že im sa im oplatí investovať do ich budúcnosti. Lebo inak... akoby už len dobiehali... Prečo mám obavy? Sú LLC „limited liability company“.
Emisia vlastných akcií je forma financovania, teda získania kapitálu. 4.mája 2007 aj IB emitovalo cca.10% imania (ticker IBKR, NASDAQ)– za 30,01 USD za akciu, dnes má ich akcia hodnotu cca. 17,25 USD. Prvý štvťrok ohlásili 40% stratu kvôli divízii market-making (online.wsj.com/article/BT-CO-20130416-712803.html)A čo je horšie, samotný zakladateľ IB Thomas Peterffy vyhlásil, že možno sami sa stanú radšej HFT-čkom a budú poskytovať likviditu iba vtedy, keď to pre nich bude výhodné – tu: www.zerohedge.com/article/why-be-market-maker-when-you-can-just-be-hft-scalper.
Každý si preberá zodpovednosť za rozhodnutia sám...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...