Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Bugi: jestli to dobre chapu par USD/CZK je vlastne nakoupit koruny ne? Jaky je rozdil v tom, kdyz na ucet poslu primo CZK?

Hadam, ze penize jedes pres fxconv a pri horsim kurzy muzes smenit jakekoliv mnozstvi (myslim)....

jinak receno pri stejnem mnozstvi USD a adekvatni hodnote prepoctene na CZK dostanes hedge, ze pohyb USD nahoru je kompenzovat pohybem CZK dolu a opacne - ve finale jsi tedy na 0..

Margin se plati tedy jen z "dalsich nakupu" financovanych z cesky meny - protoze je to margin - souhlasim...
nevyhodou je zrejme : mit dostatek volne cash (v pripafe vetsiho uctu je to uz slozite aplikovatelne)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
tak jsem dostal ze supportu NinjaTrader oficiální vyjádření. NinjaTrader oficiálně podporuje pouze TWS verzi 927. Znamená to, že pokud budu používat novější a budou problémy, první, co mi doporučí, než se tím začnou zabývat, je instalace verze 927.

Používáte někdo novější verze? Jsou nějaké problémy? Samozřejmě fakt, že nyní mám nepodporovanou kombinací je mi jasný se všemi důsledky, pouze se ptám na reálnou zkušenost...

Děkuji,
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas,
chci se zeptat, jestli u InteractiveBrokers je pri vstupu do obchodu mozne umistit StopLoss do libovolne vzdalenosti od aktualni ceny trhu?

Nebo je nutne nejake minimum od aktualni ceny? Je to dane burzou a nebo brokerem?

U jednoho ceskeho brokera totiz nemuzu nastavit stoploss blize nez napriklad 50 ticku u Euro/Dolaru k aktualni cene. To same plati pro ProfitTarget.

Jak je tomu u IB? Je mozne si jej nastavit kamkoliv?

Dekuji a pekny den.
At se vam vsem dari!
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff: Otevíral jsem účet minulý týden dle návodu a vše prošlo bez problémů. Žádné další dotazy na mě neměli, účet do dvou dnů otevřeli - použil jsem občanku a účet z e.ON. Nicméně uvedl jsem zaměstnavatele a pozici, možná v těchto případech je pro ně člověk důvěryhodnější a tolik ho neprověřují. Tolik moje zkušenost.

Jiri

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

mám problém s daty od IB resp. s vykreslováním v grafu. Používám data z IB na platformě Sierra Chart a vykreslované grafy (2 min. TF) mají drobné odlišnosti od reality - srovnání s kolegou, který používá stejné aplikace a taky po editování true dat po skončení tradingu. Jedná se o rozdíly v knotech, tělech barů, mikrogapy a dokonce jsem už zaznamenal i případ, kdy jsem neměl vykresleno správné high dne.
Ty drobné odlišnosti jsou však pro mě velmi důležité, protože pokud mi na svíčce chybí kus "těla" a svíčka tak postrádá správné momentum, tak nerealizuji vstup, který by jinak splňoval všechna pravidla. Zpětně po dohrání dat má svíčka správný tvar a nedává pochybnost o vstupu.

Máte pro mě někdo radu než se obrátím římo na IB?
Díky.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Pokuta pro IBčko. Peníze u žádné banky, či brokera nejsou nikdy jisté :-)

www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/pr6560-13

Tom

P.S. To paulus: Používal jsem například v TOS, nebo v Sierra Chart, ale ne přímo v IBčku. Alerty přímo z IBčka přijdou hned, vyplnění příkazu nevím. Nechtěl jsem, aby mě to obchodování "otravovalo", takže jsem se potvrzováním vyplnění obchodů nezabýval.
Řeším to tím, že jsem si u mobilního operátora zřídil emailovou adresu jen pro příjem a cokoli je na ni odesláno, přijde mi to jako SMSka. Pak už jen stačí u brokera/platformy vyřešit to, aby na danou emailovou adresu byla v případě události XY odeslána zpráva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,

Otevírá si účet a chci se zeptat ohledně posílání peněz na účet IB: zadává se nějaký VS? Nebo se dává nějaká zpráva pro příjemce, aby věděli, že peníze jsou ode mne? A pak, je to správně, že jelikož už mají účet v Čechách, nezajímají mě IBAN, SWIFT atd, ale provedu obyčejný příkaz z banky do banky?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj.
Povedlo se někomu z vás otevřít účet s uvedením údajů o příjmech do 20 000 Kč měsíčně? Ptám se, jestli IB třeba nezná trochu poměry v ČR, Polsku atd. a takto nízká částka jim nevadí? Popř. s jakým nejnižším extrémem vám účet schválili?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

chtěl jsem si otevřít účet u IB nebo Mirus, ale jen se mi objevuje zmatek a chci tomu rozumět. Do teď obchoduji u nejmenovaného českého brokera. Měnové páry a komodity, akciové indexy(vyjímečně). Ale prozatím mě dostačují měnové páry s komoditami. Jsem převážně swingový. A i přestože chci založit účet s zřejmě $15K. Tak 1 lot na swing je prostě moc. Alespoň s finanční pákou 1:100. Chtěl jsem si otevřít demo u Mirus. Abych si mimo jiné odpověděl na otázku ohledně minilotů. Dostal jsem se k tomu, že mi Nepřicházejí data od ninja trader s tím, že support od Mirus mě odkázal na NT, abych to dořešil s nimi. Ti mě neodpovídají ma maily. Píši z gmailu.

Lze vůbec u IB nebo Mirus obchodovat miniloty? Nebo mají menší finanční páku? Bez minilotů si D1 graf nezaobchoduji ani náhodou. Rozhodně ne na komoditách, které speciálně obchoduji skoro jen na D1. Ale swingově obchoduji i měnové páry a opět je u nich 1 lot na můj účet moc.

Mě osobně vše napovídá to, že na minilot u těchto brokerů můžu zapomenout. Ale třeba se pletu.

Když jsem psal do Mirus hodledně např. rolování pozic ala započítávání/nezapočítávání vyrovnávání pozice skrz poplatek do "swap" hodnoty na komoditách/akciových indexích, VIX. Tak mi odpověděli, že mi okolo toho dotyčný moc neví. (Což teda zírám, když je od supportu (Tak na to může odpovědět třeba kolega.))

Napsali mi, že nabízejí pouze "futures industry".

Popravdě přesně nerozumím termínu "futures" . Wikina mi řekla, že to jsou deriváty např. měn. Ale jestli i komodity nebo tak nebylo uvedeno.

Asi píši jako někdo kdo se burzou zabývá první den. Ale hold i když jsem o "futures" slyšel miliónkrát, tak mi nikdo nebyl schopný přesně odpovědět. Vypadá to, že "futures kontrakt" je klasický 1 Lot např. na měnovém páru. Se svými známými vlastnosti spjatými i s finanční pákou, aj. Ale možnáže je to nějaké nepřesné.

Předem děkuji za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...