Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Zdravím,
uvažuji o založení účtu u IB, ale dvě věci mi nejsou jasné:
- musím na účet u IB poslat těch 10000 USD v hotovosti, nebo když k nim převedu portfolio o větší hodnotě, tak jim to stačí?
- za data poplatek platit musím? pokud mi stačí zpožděná data, tak by měla být data bez poplatku, že ano.
Zatím jsem u FIO, ale vzhledem k tomu, kolik jsem jim dal peněz na poplatcích, tak vážně uvažuji o změně.
Děkuji za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

převedené portfolio by Vám stačilo, na 99% se Vám to ale nepodaří, protože ze strany FIO to není podporované ... (kecy o praní špinavých peněz a podobně - alespoň mě se to nepodařilo (TOS) - a to má FIO a TOS stejného depozitáře), takže Vám asi nezbude než prodat, převést cash a znovu nakoupit.
Pokud nebudete obchodovat (tj. nevygenerujete na poplatcích minimálně 10 USD měsíčně), strhnou Vám v IB za každý měsíc 10 USD (resp. doplněk do těch minimálních 10 USD). "Zpožděná data" u IB nenajdete.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

po upozornění bych jen opravil informaci o výši poplatku (10 USD). Tento poplatek za data je Vám vrácen, pokud dosáhne výše Vašich komisí 30 USD (a ne 10 USD) :

www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=marketData&p=mdata

(Je to dole v poznámce "5").


To tom_czr : To se jedná o několik účtů/podúčtů u IB ? Jak se nastaví "neaktivnost" - tj. jak lze zabránit placení 10 USD v případě používání pouze zpožděných dat ? (Možná je to někde v nastavení ...)

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpovědi, já to u FIO stejně zkusím, jestli mi portfolio nepřevedou, vzhledem k velkým spredům mezi nákupem a prodejem dolaru bych na tom ztratil hodně peněz. Ale počítám s tím, že budu muset vše prodat a poté koupit v USA.
Zde je odkaz na návod, jak si nastavit zpožděná data zdarma:
www.interactivebrokers.com/en/software/tws/usersguidebook/thetradingwindow/receive_delayed_market_data.htm
Jak velké jsou měnové spready u IB?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je IB spolahlivy broker?
www.reuters.com/article/2012/07/25/cftc-interactivebrokers-idUSL2E8IPH0E20120725?feedType=RSS&feedName=bondsNews&rpc=43
V preklade a v krátkosti: pri kontrole dohľadu sa zistilo, že IB porušilo pravidlá reportovania a zlyhalo v kontrole pri narábaním s účtami. Opakovane chybne agregovali pozície pre súvisiace účty. Pokuta: 700 tis. USD.
alebo tento: www.nfa.futures.org/basicnet/Case.aspx?entityid=0258600&case=12BCC00032&contrib=NFA
o čo tu išlo: Niekoľko účtov v IB bolo v skutočnosti len prevodnými účtami využívanými manažérmi na riadenie fondov pre niekoľko iných klientov bez toho, aby sa tak otvorene uvádzali. Návrh pokuty pol milióna USD, nakoniec to uhrali na 300 tis. USD...
Keď IB zlyháva v takomto základnom parametri bezpečnosti a na svojej stránke tvrdia, akí sú bezpeční, treba sa zamyslieť, akú dlhú budúcnosť im my ako klienti poskytneme. A čo je na web stránke, Vám v prípade problémov nepomôže vymôcť vaše peniaze späť. Dôležité sú obchodné podmienky – a treba sledovať všetky zmeny... Pozna niekto, ake su vzajomne zmluvy medzi IB market making, a IB proprietary trading?
To, že IB je na kótované na burze, zvyšuje šance na bezpečnosť brokera, ale negarantuje bezrizikovosť (NASDAQ:IBKR, IPO:2007). Aj MF Global verejne emitoval svoje akcie (každý sa citil tak bezpečne... NYSE: MF, IPO 2007 – rovnaký rok ako pri IB) a napriek tomu vyhlásil bankrot. Dokonca IB má emitovaných iba 11,5% akcií, majorita a tým aj hlasovacie práva sú stále v rukách zakladateľa. Okrem straty peňazí na trhoch môže investor prísť o nemalé čiastky aj inými spôsobmi: Broker nedrží klientske peniaze izolovane, alebo ak peniaze sú z nejakého dôvodu prevedené mimo segregovaných účtov, kde je deficit. Keď nastane táto situácia, broker by mal uhradiť deficit z vlastných zdrojov. Ak nemá, a jeho krytie je nedostatočné, „spoločné straty“ znášajú klienti. Preto je životne dôležité vyberať so brokera s veľkou kapitálovou bázou. Ešte info: akcie IB sa emitovali za 30,01USD, teraz majú cca. 19,4 USD.
IB auditovaná výročná správa nie je dosť transparetná. V ich prospech hrá benevolentná účtovná legislatíva, v našom prostredí je určite prísnejšia. Refco, MF Global, PFG už neexistujú... Firmy s bankovou licenciou musia spĺňať viac kritérií, než bez nej... stojí to za uváženie.... A ja som za brokera so silnejšou finančnou pozíciou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vasman:
Naposledy jsem se díval na usd.czk, nebu eur.czk v IBčku a rozdíl nákup prodej byl 0.7 haléře. Jinak do IBčka lze poslat peníze v téměř jakékoli měně a až u IB si to převést na USD, čí jinou cílovou měnu.

to janaexel:
Zda je IB spolehlivý broker? Vzhledem k čemu spolehlivý broker?
Já bych řekl, že IB rozhodně spolehlivé není... ale používám jej, zatím :-)

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Prosím o radu, chci v IB obchodovat TF a FDAX, zatím PAPER. Účet mám nafundovaný a v konfiguraci dat mám nastaveno: -US Bundle -Russell Indices -Eurex Indices (viz. obrázek) Evidentně to asi mám blbě, protože z toho kýžená data nedostanu. Na supportu mi odpověděli, že si mám koupit ICE US Deriv za 85,-USD. To mi přijde nějak moc, na to, že chci zatím jet paper. Můžete se někdo podělit se svým nastavením? Děkuji. Honza

25807

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Obelix

Nepotěšil jsi mě, ale děkuji !

Chápu to dobře, že na paper potřebuji tebou zmiňované nastavení, a na live nastavení které mám já (a které je uvedené i v tutoriálu k nastavení IB tady na Financnikovi ), nebo se u IB něco změnilo, a potřebuji na oboje (paper i live) nastavení které uvádíš?

Honza




Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Hanzi IB neponuka nefiltrovane data(tick by tick) tie ich data su filtrovane alebo snapshot data pokial obchoduješ na klasickych minutovych tak ti budu stačiť aj tie ich ale pokial používaš volume alebo tick grafy tak potrebuješ nefiltrovane čiže tick by tick data a to bud si ich predplatiš napr u kineticku ale ten nema v ponuke ICE alebo od esignalu. Ja mam delayed data u IB pretože obchodujem na volume grafoch a tak si platím za tickby tick data od jedno z tých datovych providerov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj, já vím že IB neposkytuje ticková data, ale předpokládám, že pro můj klasický 3min. tf to nebude mít žádný podstatný vliv. Mě spíš nešel do hlavy rozpor mezi informací z tutoriálu Finančníka, ohledně nastavení u IB, cituji:

Pokud chcete obchodovat základní čtyři e-mini trhy, je potřeba vybrat následující položky:
- US Securities and Commodities Bundle Non-Professional (pro data trhů E-mini Dow Jones, E-mini NASDAQ 100, E-mini S&P) a
- Russell US Indices (RussellTick) Non-Professional (pro data trhu E-mini Russell 2000)

a informací od tebe a od supportu IB, kde jak vidím je třeba zaplatit ICE us deriv (pro TF), což je podstatně dražší.

Honza
[bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...