Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Pokračování: Dle obrázku výše jsem očekávala, že mi bude zablokován margin ve výši 3300 : 4 (25%) x 3 (3 kontrakty) = 2475 dolarů. Ovšem již při zadávání příkazu pro jednu pozici mi informační tabulka sdělovala, že in. margin je 2750 dolarů. To vynásobeno 3 souhlasí se skutečně zablokovanou částkou (8250 dolarů), ovšem nesouhlasí s údajem o in. marginu v tabulce Futures Margin Rates (3300) a už vůbec ne s faktem, že při intradením obchodování by mělo být zablokováno pouze 25% init. marginu. Může mi někdo prosím vysvětlit, jak se v tom vyznat? Případně co a jak jinak nastavit, pokud je chyba na mé straně? Že se jedná o day obchodování jsem zadala, kde se dalo...

26512

26513

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdenekt:Tu odpověď ze srpna jsem si teď připoměla..omlouvám se..jsem sklerotik..Ale přesto: Pravda je, že to bylo jen na zkoušku, tak jsem jela bez stoplosu.. Teď jsem ale zadala SL (malý - 50 dolarů) a jeví se mi to stejně (viz obr) A už vůbec nevím, proč na stránkách mají in.margin 3300 a tady vidím 2750.... Díky za trpělivost s mou osobou.. :)

26514

26515

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mirkazet,

1.) intradenní margin podle mě funguje jen při denní seanci (15:30 - 22:15 našeho času), ty jsi to zřejmě zkoušela kolem půlnoci :-)

2.) initial margin se občas změní dle aktuální volatility na burze. Pokud se nemýlím, tak výši Initial marginu stanovuje burza a ne Tradestation......a že to na webu Tradestationu ještě neaktualizovali, to už je druhá věc.

3.) pokud můžu mluvit za sebe, tak je úplně jedno, jestli je margin 2750 nebo 3300, důležité je, jak dopadne obchod....a začni raději s jedním kontraktem, i kdybys měla hodně velký účet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirkozet - pod těmi margins je taková drobná noticka, že day trade rate je k dispozici víceméně pro hlavní seanci a že je nutné mít vždy stop, který riskuje méně než třetinu hodnoty day trade rate. Jet "na krev" ale nedoporučuju, to pak má trader životnost obvykle pár hodin až dnů :) Intradenní margin se v trademanageru nezobrazuje a vy vidíte vždy jenom hodnoty initial a maintenance. Nicméně pokud day trade chcete použít, jde to a pak uvidíte klidně mínusový buying power. Kolik vám aktuálně TS dovolí umístit kontraktů, si můžete zjistit např. tak, že si někde hodně daleko od aktuální ceny zkusíte nasázet limity (buy nebo sell), dokud to jde :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
jeste se v techto platformach a brokerech prilis neorientuji, proto bych se vas zeptat na nazor, zda je pro mne Trade Station vhodnym resenim, resp. zda je vhodnym uz od ted, v situaci v jake jsem.

Jsem ve fazi, kdy moc nevim, kterou cestou se vydat. Zkousel jsem (a stale zkousim) si testovat neco v Ninja Traderovi, ale posledni dobou mam problem sehnat na nej dalsi data. Podle navodu se pripojit na Zenfire nejde a zacina me to uz stvat, sice tu mam nejaky historicky graf stazeny z minulosti, ale jen jeden a jen cca jeden rok. Potreboval bych toho trochu vic. Navic vlastne ani moc nevim, jak notho ninju pak napojit na brokera ale to jsem zatim ani neresil..

Vim, ze chci zacit naostro obchodovat jako prvni trh YM, intradene, (ten i testuju), vim ze nebudu mit zkraje vic nez 5000 usd na otevreni uctu.

Ma otazka zni. Myslite, ze ve fazi kde jsem (nemam jeste hotovy ani backtest, papertrading jsem zatim v podstate vubec nedelal) ma smysl otevirat si ucet u TradeStation a celkove se tak nejak presunout na tuhle platformu, nebo mam zustat u toho Ninji a lamat to nejak tam?

Dokazal by nekdo rict, zda a jak velky (kvalitativni) rozdil je mezi ninjou a touhle platformou (mozna hloupa otazka, ale jsem laik)

Diky predem za jakoukolvi reakci, radu, ci pomoc

AT se vam dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tuhle chvíli rozhodně nedoporučuji. Budeš muset platit za data 20 USD měsíčně a ještě třeba uplyne hodně doby, než dospěješ k nějakým profitům, které alespoň pokryjí náklady. Nehledě na to, že když neuděláš tuším víc jak 10 live obchodů měsíčně, budeš platit platformu 100 USD měsíčně. Můžeš tak maximálně pozorovat, jak ti poplatky nenápadně ukrajují tvůj kapitál...
Osobně mohu doporučit třeba www.ampfutures.com, kde je možnost mít data (CQG) zdarma v Ninjovi na 30 dní s možností prodlužování do zblbnutí... :-)

Z.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@shaquel
Pokud jsi ve fazi backtestu. Je dalsi variantou Sierra Chart. Koupis balicek 3 za $27 a pripojis se na sluzbu Sierra Chart Historical Data Service, kde jsou minutova data vetsiny znamych futures trhu, pozor pouze 24 mesicu.
Popripade si zaplatis Sierra Chart Real-Time and Historical Futures Data Feed, tam je rozsah a skala nyni daleko vetsi (tickova data 3-5 let nazpet).
Data si ulozis na disk a kdykoliv je muzes pozdeji vyuzivat. Sluzbu tedy zaplatis pouze jednorazove a nebudes ji prodluzovat.
Druha zminena data by mela jit pouzit i pro replay, takze pri dalsi fazi paper-tradingu muzes pouzit replayova data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dekuju za tip. Podivam se i na sieru ale potrebuju neco, aby tam sel zaroven market replay pro papertrading a rovnou asi i neco, na cem budu v budoucnu natvrdo obchodovat.

Zpet k tradestation - pochopil li jsem to dobre, je to prvnich 6 mesicu cele zdarma. A po 6 mesicich, je to opet zdarma, - kdyz udelam 10 obchodu mesicne (jinak za 250).

Nebo je to nejak jinak ted?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

jeste jednou, protoze nasledovalo potom moc dalsich otazek a nikdo me neodpovedel :(

mam dva systemy, chtel bych je nyni oddelit na dva ucty. Je mozne vytvorit dva ucty se stejnym majitelem?
Ucty pro futures, je nutnost druhy ucet fundovat min.castkou $5000, nebo to neni podminka? Nutnost min.poctu obchodu se potom odviji pro kazdy ucet zvlast, nebo je to pozadavek na majitele uctu?
Muzete mi celkove rict blizsi informace, zkusenosti s timto krokem?
Diky za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

raven2cz,
odpovím ti jen jako teoretik, protože mám pouze jeden účet u TS:
-u TS můžeš otevřít více účtů na své jméno
-každý účet musíš "fundovat" minimální částkou (pro futures $5000).
-peníze mezi těmito účty se dají "přelévat".
-podle toho, co jsem četl na TS webu na téma min. počet obchodů, pokud požíváš jednu instanci platformy TS pro oba účty, tak se aktivita z obou účtů sčítá (neboli i kdybys neobchodoval na žádném z těchto účtů, tak za platformu TS zaplatíš jen "jeden" poplatek)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...