Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Vcera jsem nainstaloval TS a pomalu se zacinam ucit. Na vse jsem zatim prisel snadno a myslim si ze je to vhodna platforma pro toho kdo je zvykly na Ninjatrader a uvazuje o zmene, ovladani je v zasade podobne a moznosti podstatne vice.
Na jednu zcela zakladni vec jsem ale stale neprisel, a prosim o radu. Jak roztahnout a nebo smrsknout graf do sirky, tedy horizontalne? Nechapu proc nejde tahat za osu X tak jako to jde na ose Y a v nastaveni jsem nic nenasel. Klasicky "obdelnikovy" zoom jsem samozrejme objevil hned, ale ten ma vyuziti zcela jine a nemuze nahradit klasicke horizontalni zoomovani.

Predem diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer, tak se seznamuji s obchodováním na živých datech a dost mi chybí klasický indikátor Volume profile zobrazený přímo v poli grafu. Nevíte, kde by se dal jeho kód sehnat? Vidím, že jakýsi Vol. profile je zobrazen v Matrix. ale není to to pravé ořechové...Díky za radu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mirkazet:
Ahoj. Já jsem si s tím taky trochu hrál. Hodně mi pomohlo otevřít si to v EL editoru, kde je to na začátku pěkně všechno popsané. Jen se tam asi nedá nastavit zobrazení oblasti hodnot a VPOC. Nehledě na to,že se mi to vykresluje vždy jen pro poslední seanci. Je tam nějaká možnost volby počtu dnů pro vykreslení, ale nevím jak to funguje. Mě to nefunguje tak, jak bych si představoval, že by to fungovat mělo.
Lepší mi skoro přijde zobrazit si daily graf s Activity Barama pro Volume Distribution. Tam ale také není vidět oblast hodnot :-(

Z.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdislav Napsal:
-------------------------------------------------------
> Honza K.:
> Díky za tip na ten indikátor! Používáš ho?
>
> Z.

Ne nepoužívám, ale vím, že ho Chris kdysi dělal, tak jsem si na něj vzpomněl. Někde dál ve vláknu budou možná odkazy na vylepšené verze, tak si to projděte, třeba si to pak budete moct uzpůsobit lépe.

Co se týče té chybové hlášky, tak ta může mít různé příčiny, mě od určitého buildu takhle kolabujou workspacy, které obsahují matrix, musel jsem si je znovu vyrobit... Ale může to být problém s pamětí, UAC nastavením, problém dělají i některé antiviry (zkuste je nejdřív vypnout a zkusit..), používání RAM disků apod.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Co se týče té chybové hlášky, tak ta může mít
> různé příčiny, mě od určitého buildu takhle
> kolabujou workspacy, které obsahují matrix, musel
> jsem si je znovu vyrobit... Ale může to být
> problém s pamětí, UAC nastavením, problém dělají i
> některé antiviry (zkuste je nejdřív vypnout a
> zkusit..), používání RAM disků apod.

Dik za tipy, zajimavy je ze ja naopak Matrix (prozatim) vubec nepouzivam, obvykle mam na Workspacu jediny graf a nekdy jeste trade manager, jinak nic. Naprosto zakladni setup, nedelam ani zadny vypocty, strategie, nic. Proste holej graf dokonce bez indikatoru. UAC vypinam na kazdem PC v momente kdy se doinstalujou Wokna (nechci ho ani videt :)), antivirus mam primo od Microsoftu (MSE). RAM disk nepouzivam. Jen to pisu pro zajimavost, necekam ze bude nekdo vedet jak to vyresit.

Musim rict ze jsem prekvapeny kolik je v TS chyb, mam to nainstalovany sotva 5 dni uz jsem objevil dost zasadni problemy, krome tohoto zamrzani. A vsechny se projevujou pri prihlaseni na live - napriklad mi chart trader ukazuje uplne odlisny ceny nez kolik je cena skutecna (nesouhlasi o mnoho ticku s grafem, resp. burzou), a po par minutach se to samo srovna. Reload / refresh na tohle nepomaha. V dusledku toho samozrejme i spatne vypocitanej profit, pripadne neukazuje chvilema v chart traderu pozici zadnou, pritom dole ve status baru je, atd. A jednou se mi stalo dokonce ze chart trader ukazoval hodnoty uplne jinyho trhu nez kterej jsem mel v tom okne otevrenej, byly to cifry z jinyho workspacu. Napriklad - v grafu jsem mel currency futures M6A kde jsou hodnoty kolem 0.90 dolaru, zatimco na chart traderu se mi (vcetne tlacitek buy a sell) ukazovaly ceny kukurice, tedy kolem 430 dolaru, kterou jsem mel na uplne jinym workspace. No mazec. Jsem z TS nadsenej ale zaroven zklamanej jak zasadni problemy ma.
(td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je docela divné... Obecně, když jsou tak zásadní problémy, doporučuju udělat úplně čistou instalaci, tj. zazálohovat stávající TS, odinstalovat komplet včetně pozůstatků v profilu (appdata, program data...) a registru a pak nainstalovat base build + update, který nabídne. Pak vyskoušet ještě před restore, jeslti je vše ok nebo ne a pokud je, tak pak zkusit restore. Pokud se to tím zmrví, je nutné znovu čistá inistalace a pak postupně udělat restore jenom části (typicky bez preferences) a sledovat, kde se ta chyba začne vyskytovat. Někdy je opruz dobrat se k příčině...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. Wrote:
-------------------------------------------------------
> sledovat, kde se ta chyba začne
> vyskytovat. Někdy je opruz dobrat se k příčině...

Jo, to mi povidej, ostatne tohle mam v popisu prace v regulernim zamestnani, zjistit pricinu problemu na serverech a pocitacich, a nekdy to fakt "stoji za to". Jinak mam cistou instalaci TS (bez restore, vse nastavene od zakladu rucne) a dokonce i cely Widle cisty preinstalovany o vanocich, takze znova se mi do toho vubec nechce, proto jsem to delal predem abych se vyhnul problemum :)
Mimochodem, ta vyskakovaci nabidka Trading apps, ktera je asi novinka v moji verzi (ve vsech screenshotech na netu vidim vertikalni listu Tools, ktera je vlastne totez), to je taky dilo. Kliknu na to, vyjede to zleva pres workspace, se vsema ikonama, a kdyz chci jednu z nich vybrat (treba Trade Manager, Easy Language, nebo cokoliv), tak se mi stava ze to zase cely zmizi zpatky doleva nez neco stihnu kliknout, prestoze mam mysi najeto v ramci toho okna Trading apps.
Jeste posledni otazka - RadarScreen se prejmenoval na Quotes? Nebo jsem uplne mimo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...