Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

Re: kbtm

Dobrý den,

děkuji, zkusil jsem to, ale admin mého webu mi hlásí, že kód není validní, nejsem programátor, takže čekám na vyjádření poskytovatele webu, zda to vůbec půjde vložit i do webnode. Kdyby jste věděl o dalších alternativách, budu vděčný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

FXO

Preju Ti ,aby vse probihalo hladce. Kazdy mame osobni preference . Jeden z dobrych duvodu, proc si brokerske spolecnosti zakladaji spolecnosti OFFshore je urcita svoboda a volnost obchodovani. Coz je urcite pro nekoho velice dobre. Napriklad pro US zakazniky, kteri momentalne bojuji s govermentem . Na druhou stranu Offshore Broker muze mit dost negativ.
Myslim,ze maly ucet je ok v tomto pripade !



;)

Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Peter P1:
RT ( run turn ) je poplatek za realizaci obchodu-tedy např 4,5 USD RT je, že za každé otevření vč. uzavření obchodu zaplatíš tedy asi na naše peníze cca stovku. To je leckdy nepříjemné, ale nemusí to být nejhorší, někteří brokeři tyto poplatky nevybírají, zato ale zase mají třeba vyšší spready, nebo je během obchodních hodin roztahují, takže to může vyjít třeba i zhruba nastejno, broker především podniká a chce svůj zisk tak jako tak, jde jen o formu. Větší páka( chápeš jí správně), je ale riskantnější. Pokud trefíš trend, tak si s větší pákou víc vyděláš, ale jakmile se trh otočí proti tobě, ztrácíš dvoj nebo i vícenásobnou rychlostí ( někde taky nabízí páku až 1:500 a to už je totální sebevražda ), takže pokud tě nevyhodí včas stopka, spadneš do t.zv. margin callu, broker ti to uzavře sám s aktuální ztrátou a nikdo se s tebou bavit nebude, takže s větší pákou se obvykle začátečník v tradingu moc neohřeje a buď musí přihodit, nebo skončit. Vyšší páka působí spíš jako lákadlo na nováčky, stačí menší marginy a tím pádem menší vklady, které začátečník hravě projede a je to, protože se nechá zlákat právě na tyhle zdánlivé výhody.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterP1
Paku si nahod aku chces, ak by si vsak skutocne vyuzil paku 1:100 , mozes napr. obchodovat 1 lot teda 100000 jednotiek pri veľkosti uctu 1000 usd . Potom napr pri stoplosse 20 pip stratis 200 usd, teda 20 percent uctu. Takze ak chces riskovat max 2 percenta, mozes vyuzit paku max 1:10, teda na 1000 usd uctu obchodovat 1 minilot. Ak pouzivas vacsi stoploss, napr 40 pips, musis aj velkost pozicie podla toho upravit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11
myslim, že do vlakna alpari som to už písal, ale v krátkosti aj sem. ja si pri zakladani uctu volim paku, napr. 1:100 a pri samotnom obchodovani si volim počet lotov (vacsinou 0,2) a teda vzdy zobchodujem 20000 jednotiek. Rozdiel je v tom, že ak by som pri registrácii namiesto 1:100 zvolil páku 1:10, tak sa mi zmení velkost marginu. Ale vzdy pri 0,2lotoch zobchodujem 20000 jednotiek a teda pri oboch pákach zarobím alebo prerobím rovnakú sumu pri rovnakej zmene (napr. pri zmene 10 pipsov). Dufam, že to chápem správne, lebo takto mi to pri demo účte funguje. A ako som sa v Alpari vlákne dozvedel, je to aj v life účte rovnako ako v deme.
Takže, k tomu čo ty píšeš: zobchodujem 1minilot, strata alebo zisk je rovnaky pri oboch pákach. len margin je pri oboch pákach iný.

P.S.: Ak to správne nechápem, tak ma asi klepne, pretože mi pripadá ako maximálna hovadina, aby som do trhu vstupoval na základe zvoleného marginu a nie na základe zvoleného počtu lotov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter P1
Mám takový pocit, že jde o nedorozumění, u Alpari si můžeš nastavit páku při registraci, u jiných brokerů to často není možné a páku nastavuje pevně rovnou broker, stejně tak i margin (ten je nastavený ale procentem obchodovaného objemu ) a tudíž ty sám už si volíš pouze jen ten objem, např. 1lot, nebo jeden minilot a tedy 1%tní margin z lotu ( 100000 jednotek) ti činí margin 1000USD, při minilotu je potom margin 1% z 10000 jednotek jenom 1/10, t.j. 100 USD, při 2 minilotech 200 USD atd. tím se ti margin mění a také i zisk/ztráta - u 1 lotu je jeden pips 10 USD zisk/ztráta ( podle toho jestli to cuklo ve tvůj prospěch, nebo proti ) u minilotu pak je zisk/ztráta jen 1 USD, při 2 mini ( 0,2 lot) pak 2 USD atd. Z toho pak musíš vycházet u Alpari při nastavení páky myslím, že mají u maloobchodu jen měnové páry ( u komodit, či akciíí, indexů atp. jsou % marginu větší ) ale také % marginu se mohou u Alpari měnit podle zvolené páky, takže potom to všechno vypadá takhle zamotaně, ale principiálně se to nemění - vyzkoušej si to na demu a netrap se. Příklad s tím jednoprocentním marginem je obvyklý u páky 1:100, takže ta páka 1:10 uváděná vladkem se asi vztahuje k celému 100000vému lotu, ve vztahu k minilotu je to zase 1:100 ( obchoduješ 10000 jednotek, margin 1% bude jen 100 USD a 1pips bude 1 USD atd.) Pokud si nastavíš páku jinou, no pak to bude jinak, podle výše páky a páce příslušejícímu procentu marginu, tu už si musíš u nich najít. Páka 1:100 je nejobvyklejší, ale pokud bys chtěl pro začátek obchodovat s co nejmenším množstvím vkladu, pak se dá unést i páka 1:200, ovšem s vědomím vyššího rizika, pokud lze obchodovat jen mikroloty, tak tam jde jen o pár kaček na průměrný obchod ( je to spíš na "školné" na živém účtu, aby ztráty tolik nebolely) ale na zbohatnutí to ovšem není, leckde už jsem tu četl, že takový mini živý školní účet bývá lepší, než demo, protože skutečné peníze nutí k opatrnosti a tak mají dobrý psychoefekt pro budoucí live obchod s cílem výdělku. Ale to je jen tvoje rozhodnutí, jsou to tvoje peníze. Zdravím a přeji hodně úspěchů !!! Dobré by bylo spíš dobře si připravit obchodní strategie, abys vydělával, páky jsou také důležité, ale samy o sobě jsou jen nástrojem, ne až tak zárukou výdělku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen69:
jj, mne ešte chýba dotrénovať disciplína a aj technika obchodovania, ale som na dobrej ceste, akonáhle to budem mať zvládnuté, začnem s mirkolotmi, ked uvidim zisk v priebehu 1 mesiaca (na konci každého dna budem mať zarobené viac ako 0 EUR), tak zacnem s minilotmi a tých sa budem drzat asi pomerne dlho. Len pred založením live účtu si musim byť istý, že všetkému dostatočne rozumiem, že platformu ovládam, atď. Aby som sa mohol sústrediť čisto na obchodovanie presne podla zvolenej techniky a dodrzaním disciplíny. Je to ešte odhadujem tak na 3 mesiace, kým sa dostanem k minilotom, ale zatiaľ pracujem vcelku systematicky a krok za krokom sa blížim k úspechu.
Ešte, že existuje takýto blog, inak by som sa z toho všetkého asi zbláznil, ale nevadí, že vraj v blázninci je fajne :-DDD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterP1
Myslím, že jsi na dobré cestě, hlavně ( zejména při nižším depozitu ) je potřeba za každou cenu udržet tvrdě kázeň a obchodní plán, ztráty se nevyhýbají nikomu a jakmile při nějaké ztrátě chce člověk rychle ji dostat zpátky, nejspíš zbrkle otevře nejistou pozici a pak už se jede z kopce... Přeji hodně úspěchů !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim všechny,

jsem v prváku na VŠ a o forex se zajímám skoro rok, chtěl bych se Vás zeptat na pár věcí:

Mám demo u XTB (těd konkrétně soutěž) dosáhl jsem za dva týdny skoro 100% zhodnocení (se zadařilo :-) ), ale demo je demo, dočetl jsem se, že například nezobrazuje všechny pohyby, obchod není realizován okamžitě, prostě v realu je to asi něco jiného. Já bych chtěl obchodovat jenom pozičně - určitě podobu školy,ale stejnak bych se rád dozvěděl o něčem lepším na vyuku - jiná dema. Nebo o nějakém brokeru s malým vkladem. (asi krom +500 o tom jsem tu načetl dost :-D)

Dále jakého brokera byste poradili do budoucna?

Díky moc za odpovědi ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký večer,
pomalu se dostávám do stadia kdy bych se měl porozhlídnout po brokerovi. Obchodovat chci na 3min grafu v programu Ninja Trader. Od IB data by pro začátek mohly stačit. Chtěl bych se podívat také po nějaké alternativě. Kteří brokeři při možnosti propojení s programem NT drží SL a PT na svých servrech nebo přímo na serv. burz. Nebo kde lze nastavit nějakou max ztrátu v obchodě. Děkuji za opověd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Já obchoduji na platformě sierra + AT,IF, ,mám skvělé zkušenosti s brokerem,pomohl mi se vším od A až do Z,broker sídlí hned ve vedlejší budově CBOT,měl svatou trpělivost se vším co jsem od něj potřeboval a všechno jsem s ním řešil online přes skype,bez Anthonyho bych jen stěží řešil tu velkou hromadu malých překážek až do úspěšného startu .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,
možná už tahle otázka někde byla, ale nenašel jsem.......má někdo jakoukoli zkušenost s brokerem STRIKER na ID obchodování, mám zatím demo a jsem relativně spokojený, ale zajímá mě názor zkušenějších než se pustím do ostrého obchodování.
Ať se daří... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...