Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

Když, víš, že to sem nepatří, tak PROČ to sem dáváš? Dej to tam, kde to má smysl.

RT je zkratka Round Trip, tedy kruhová cesta, či co, je to komise za nákup a prodej dohromady... Opak je komise jen za nákup, či jen za prodej. Podle RT se orientuje většina spekulantů, protože jen nenakupují, či neprodávají, ale zajímá je kolik zaplatí na poplatcích za nákup a prodej celkem...

leverage 1:200 je riskantnější oproti 1:100 proto, že jakýkoliv pohyb, který jde proti tobě ti bere 2* více peněz (oproti 1:100) a tedy máš jednou tak velkou pravděpodobnost, že se bude margin call, že příjdeš o vše, to snad chápeš... Nevím, jak to myslíš s těmi marginy, podle mě to není o těch marginech (ale já dělám akcie a ne na margin). Jde o to, že páka větší o jeden řád, ti dělá desetkrát větší zisky, či ztráty. A jak máš velký margin je jedno. Jde o to, kolik máš na účtu. Jestli máš na účtu 1000 USD a třeba se něco hne dolů o pět dolarů, tak při páce 1:100 jsi přišel o 500 USD, ale při páce 1:2000 jsi už na nule. Je jedno jak je velký kontrakt. Jasně musíš počítat s marginem, aby tě neomezil, ale páka jen zvětšuje tvé profity a ztráty a hlavně ji musíš mít tak velkou aby jsi přestál volatility (kolísání) na trhu. Aby sis nedal páku 1:100000 a pak tě dostal i nějaký super mini pohyb...

Ale ptej se jinde, tohle je diskuse o brokerech, takže založ thread tam, kde to má smysl...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

len 2 veci

1) RT - round turn

2) trosku nepochopena problematika marginov, je uplne fuk ci mas paku 1:100 alebo 1:200 ked nakupis trebars 1 lot EURUSD tak pri pohybe -10 tickov si v strate -100 USD ako pri jednej tak aj pri druhej pake. rozdiel bude len v tom ze pri pake 1:100 sa na ucte zablokuje 1000 USD a pri 1:200 len 500 USD . to je cely figel. vacsiu paku ako 1:500 ti nikto neda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

První část páky 1:100 x 1:200 nemáš správně, ztráta není stejná, při 1lotu EUR/USD při páce 1:100 je ztráta při pohybu dolů je to těch 100 USD + spred ( neuvažujme ho pro příklad ), ale ale při 1:200 je ztráta dvojnásobná tedy 200 USD, opačně pak je to i se zisky - při páce 1:200 jsou dvojnásobné, tedy +200 USD, prostě to letí oběma směry dvojnásobně a margin může být rychle na hraně, tak tam brokeři dávaj např. udržovací marži ( tedy pokud stačí depozit ) a jakmile je depozit někde na 30% vkladu, brokeři zavírají pozici sami s aktuální supervysokou ztrátou, alespoň tak jsem to pochopil, proto vysoké páky jsou hlavně pro méně zkušené tradery t.zv. " sebevražedné ", ne ?
Nebo jsem to pochopil špatně ? Pokud mám pravdu, tak se na mne nezlob, nic ve zlém !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69

nehnevam sa samozrejme :) , ale napisal som to urcite spravne :)

ked jeden lot nakupis alebo predas, tak je to proste objem 1 lot, a je uplne jedno ci mas paku 1:20 1:100 alebo 1:500
pri obchodovani 1 lota EURUSD bude vzdy 1 bod 10 USD. paku stanovuje broker, objem obchodu stanovujes ty.

tak isto aj na burze, ked mas brokera ktory ponuka obchodovanie ES za margin 500 a druhy broker ponuka kontrakt ES za margin 1000 USD. tak je to rozdiel, ale tick futures kontraktu na ES bude vzdy 12,5 USD

toto su zaklady, polemika nad tim je zbitocna

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike + M888:
Omlouvám se, máte pravdu, nechal jsem se zmást a páku jsem prostě přiřadil i k ticku. Tick je opravdu konstantní podle zvoleného objemu obchodu, to jen vyšší páka s nižším marginem umožnuje maloobchodníkovi s nízkým depozitem otevřít obchod s vyšším objemem a z toho pak jsou i ty vyšší ztráty/zisky. Ale i tak je pro maloobchodníka vyšší páka pastí, naláká ho to na zvolení vyššího objemu a pak to jede... No dobrý, dík za "trknutí ", to je o.k !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahov všem
chtěl bych poradit ONLINE brokera, komunikace přes maila nebo livechat, hlavně FOREX a kdyby byla možnost tak i komodity (zlato,ropa) + se chci zeptat četl jsem neco že když v Británii nejsou na forex daně je to pravda? tak přemýšlím o IG markets, ale má to neplace nějaké velké výhody? Dalé rozmýšlím o oandě a fxcm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

snazil jsem se prohledat forum a najit co potrebuju, ale marne. Tak doufam, ze vas moje otazka nikterak nepopudi a najde se nekdo, kdo mi poradi brokera pres ktereho bych mohl:
- pozicne obchodovat klasicke pitove futures (grains,livestock)
- a to online (self directed)
- nezalezi na platforme, ale hlavne potrebuji ziva data a predevsim grafy
- a samozrejme ocekavam rozumne komise
- na zaver - otevreni uctu od 5.000$

Hledam uz pekne dlouho, zkousim dema a kdyz uz neco vypada nadejne, nektere z mych pozadavku nesplnuje.

Diky za kazdou radu.

P.S. Prispevky tykajici se stylu obchodovani a velikosti uctu prosim vynechte ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechy,
papirove obchoduji S&P s Ninja traderem (cca mesic) Za nějakou dobu bych rád zacal s live obchodováním. Trh mi přijde velice zajímavý a rozhodně dost živý.. Chci se zeptat jaky je margin na jeden kontrakt v reálu a popr. i komise s prikladem vasich brokerů. Jsem zacatecnik, takze je mi jasne, ze moje dotazy asi nikoho nepotesi, ale pokud se zde najde nekdo, kdo je v podobné fázi a chce resit podobne problemy, rad bych se s nekym spojil pro alespon vzdalenou spolupracismiling smiley

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 deicide: obchoduju spready (=druh pozicnich obchodu), zrniny, masa, ale i ostatni (softs, energies), komise povazuju za rozumne, tak to vypada, ze Tve pozadavky plnim:) Jako brokera mam IB - maji sice minumum $10k, ale kdyz si otevres ucet pres prostrednika (vim o IQ Trade - viz www.financnik.cz/forum/read.php?2,1649,159603#msg-159603), muzes otevrit ucet od $5k. Kdyztak nad tim premyslim, s uctem $5k by slo u IB vyuzit i otevreni "Friends and Family Advisor Account" - www.interactivebrokers.com/en/accounts/individuals/individualMain.php (na master uctu neni stanoveno minimum, ale strhavaji se z nej poplatky za data, tak tam neco musi byt, jednotlivy subaccount ma minumum $5k), ale mozna je to zbytecna komplikace. Aktualne tento typ uctu zkousim pro oddeleni penez pro ruzne styly obchodovani (spready, opce).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hello ...

Pehladal som net aj toto forum ale zatial som nenasiel uspokojivu odpoved na nasledovnu otazku:

Hladam brokera (hoci aj solidnejsi bucket-shop - sem neretam plus500), ktory umoznuje robit mikro loty na indexy (co najviac, S&P, Nasdaq, DJ 50 ...) a komodity (cim viac tym lepsie). Je vobec taky?

Plus by este bolo, ak by sa dal otvarat ucet v eurach (co by som vsak asi chcel privela).

Dakujem za kazdu pomoc.

P.S. Ako napisal kolega Decide, prispevky tykajuce se stylu obchodovani a velikosti uctu prosim vynechajte ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...