Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den.
Nevěděl jsem do jaké diskuze napsat svůj příspěvek.
Tady to snad bude správně. S obchodováním na forexu teprve začínám, tak snad nevyzní moje otázka až tak hloupě ;)
Dnes v 14:20 byl na skoro všech měn. párech, komoditách,... velkej pohyb většinou i 100-200pips na 1svíčku v 1M timeframe. Někde (komodity) to udělalo dost velký Gapy. V prvu jsem nevěděl o co jde, protože nesleduji pravidelně ekon. vyhlášení. Pak mi došlo že v USD FED snížil úrokovou sazbu o 0,75%.
A tomu nerozumím (předesílám, že nemám žádné ekonomické vzd.!), nějakou dobu jsem si myslel, že při předpokládané recesi USD ekonomiky FED sníží sazbu a tím pomůže i slábnoucímu kurzu vůči ostatním měnám?
A koukám, že USD vůči EURU, GBP... šel v tu chvíli rapidně LONG! Pak sice přišla korekce, ale stejně bych šek že dnes došlo spíš k otočení stávajícího Short trendu na Long??????
Prosím vysvětlíte mi tedy někdo vliv snižování / zvyšování úrokových sazeb na vývoj kurzů k ostatním měnám?
Předem díky
Tomik

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomik.trb: tiez sa nevyznam v ekonomii, ale viem, ze neni podstatne, ci je fundament pozitivny alebo negativny, ale to, aky je rozdiel medzi skutocnym vysledkom fundamentu a predpovedou (pozitivny alebo negativny). Lebo fundamenty su zapocitane v trhu davno pred zverejnenim a trh sa vyznamne pohne len ak su ludia prekvapeni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomik:
Snížením sazby FED nepomáhá dolaru, ale US ekonomice..... snižují se tím sazby na všemožné půjčky, mělo by to rozhýbat ekonomiku. Naopak dolaru snížení sazeb neprospívá, při nižších úrocích je pro investory méně zajímavý, proto se ho zbavují.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf, fyzik: Děkuji za odpověď.
Znamená to tedy, že pokud není před vyhlášením takovýto posun sazby předpokládán - trhem - pak to udělá v trhu paseku, pokud ano tak se trh moc nehne!?
A snížením úrokové sazby dané měny se tato stává méně výhodná pro investory (na Forexu, nebo to platí i pro indexi, akcie....????) a tímpádem dojde k jejímu výprodeji, je to tak?
Tomik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[b]to l00ser: [/b]

Dík za odpověď, postřehy a rady.

Rozumím tomu tak, že když USD/JPY jde některým směrem, tak stejným směrem vzápěti půjdou GBP/USD a GBP/JPY. Rozumím tomu dobře? Chápu, že se může leckdy odchýlit, ale v zásadě by měly tyto tři páry jít stejným směrem?

SIDovy indikátory a AOS jsem vyzkoušel snad včechny, ale ze začátku jsem s ními měl problémy. Zatuhovala platforma, resp. trvalo neúnosně dlouho jejich vykreslování. Tak jsem položil SIDovi otázku, zda neví, kde by mohl být problém a dočkal jsem se odpovědi, že je nemám používat. Trochu mne to zamrzelo, že právě SID mi dal takovou odpověď. Jasně, že jsem se nejdřív ptal svého vnuka, jest-li neví, čím to může být a on mi odpověděl také tak. "Tak se na ně vykašli". Tak jsem pátral a zjistil jsem v nastavení, 5 000 svíček. Snížil jsem to na 500 a je po problému. To jen pro ostatní, kdyy se jim stalo něco podobného. Možná, že bych měl ještě připojit omluvu, že jsem si do SIDa rýpnul, jelikož pro toto forum udělal hodně a jistě mu patří spíš dík, než podpásovka. No ale snad to přeřije. Já jsem to přežil také :) Sorry SIDe, na věky dobrý :)

Ještě k těm Pivot points, Support/Resistance.

Tak Pivot points jsem zatím na chuť nepřišel. Popravdě ani nevím, co to je a jak se to vyhodnocuje. Snad se k tomu jednou dostanu a pochopím to. Máááááááááááálinkou nápovědu bych ale přivítal :) To je jen taková skromná prosbička, která, když nebude vyslyšena, nic se nestane.

Support/Resistance úrovně už trochu chápu a sice tak, že se trh na nich zpravidla odrazí, případně lze tento jev čekat. Pokud ne, tak nevím, co by se podle pravidel TA mělo stát.

Na mataf.net tak trochu sleduji prognozu, ale také nic moc. A sledovat sám osobně veškerý burzovní svět je nad mé síly. Jednak problém s mou ehm EN a pak je těch informací trochu moc a vyznat se v ních je přece jen trochu kumšt. Spíš hledám nějaký web, který se tímto v jednoduché, nebo jednodiušší formě zabývá, a ve svých rozhodnutích pak k tomu přihlížet.

Hodně úspěchu přeje
SZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To [bold]sztula[/bold]:

s vzajemnym pohybem je to podle : USD/JPY x GBP/USD = GBP/JPY, GJ je krizovy par ( odvozeny od UJ x GU ), na interbank trhu se neobchoduje primo, ale akt. kurz se prave pocita podle vztahu vyse a je tedy zavisly na vyvoji GU a UJ. Sid tady o tom psal uz mnohokrat a vic do hloubky, staci to jen najit. GU a UJ nemusi jit stejne, jsou to odlisne pary, nicmene kdyz jdou oba ruku v ruce, pak se zatracene vyplati nasednout na GJ :-)) Naopak napr. UJ hybe s GJ s vetsi vahou, nez GU...atd...Mrkni na grafy a bude to jasny...

Pivoty uvod obecne napr. zde: www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/pivoty.html
Jinak tady na foru Sid myslim pouziva/l plovouci pivoty pro ruzne TF, je tu na foru o nich vice.

Skoda ty EN, vynikajici na S/R urovne je blog tradera Nicka B.(Australan) - obchoduje na cistych grafech bez indikatoru jen na S/R, doji svicky... Rekl bych podobny talent jako Radovan, jen ze R65tka je proste unikat ;) (tu)

mataf (tu), celkem prinosne diskuze k aktualnimu vyvoji danych paru jsou i na forexfactory ve foru. Pokud chces vyzkouset solidne uceleny "automat", ktery ma hlavu a patu, a myslenku doporucuju tamtez najit vlakno tradera Auslanca a vyzkouset jeho 15M TF system, a tamtez i vybornou diskuzi na tema GJ, s par zkusenyma traderama ( forexfactory.com/showthread.php?t=40582 )... jinac na analyzy ( bohuzel v EN ) jsou docela trefny clanky NewsTraderaFx ( na Forexfactory ), a jeho blog. Obcas ma docela napadity videa podle me i J.Jagerson na pfxglobal.com :-)

At se dari !! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula Napsal:
-------------------------------------------------------
> Support/Resistance úrovně už trochu chápu a sice tak......

Jednoduchý popis aktuálních S/R najdeš na www.actionforex.com/contentsection/action-insight/ . Vybereš si Technical outlook příslušného páru, a krátký odstaveček s detailním popisem si přeložíš např. Translatorem (za pár měsíců si popis přečteš i bez překladu). Dostaneš se tak alespoň trochu do obrazu s důležitými úrovněmi. Samozřejmě je třeba vzít v potaz zda nejsou očekávány nějaké důležité ekonomické výsledky při kterých můžou hranice padat. Outlook se na těchto stránkách mění 2 x denně, osobně si nechávám to nejdůležitějš posílat.
Happy Pips. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...