Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

[b]to JakubŠ. [/b]

Nezbývá, než potvrdit slova [b]Dute[/b]. Já od září pečlivě cvičím na DEMO. U CMS si jich můžeš zřídit kolik chceš a z jakou částkou chceš. Mimochodem, zřídil jsem si jeden z částkou $200, jak jsem původně myslel, že začnu a tvářím se, že je to mých skutečných $200. Je mi líto každé ztráty, ze zisku mám radost a nehazarduji při vstupech. K dnešnímu dni jsem ho zhodnotil o 35%. Zatím co ostatních asi 7 účtů jsem totálně projel. Potom je třeba skutečně velmi pečlivě přečíst všechno o FX zde na foru. Je tu řada ochotných, kteří se podělí o zkušenosti a odpoví na sebemenší, třeba i "hloupou" (sem tam nějakou položím) otázku a nijak se Tě nebudou snažit zesměšnit. Ptej se na cokoliv, ale jen z úcty k ostaním je třeba to nejdřív pečlivě pohledat, jest-li už to tu někdo neodpovídal. Ale dřív, než pošleš někde nějaké peníze s vidinou rychlého zisku, pečlivě trenuj na DEMU. Po 6ti měsících pečlivého tréninku na DEMU ještě nemám odvahu jít na live.

K té otázce, co je lepší, jest-li $ nebo €, tak je to v zásadě jedno, snad jen s ohledem na stabilitu té které měny. U CMS lze tuším zřídit účet pouze v těchto měnách. Nevím to ale jistě. Na jejích webových stránkách to někde mají uvedené.

Good luck! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Z manuálu jsem pochopil, jak nastavím a případě změním příkazy Stop a Limit, ale stále přesně nechápu, k čemu jsou. Jestli nakoupím například EUR/USD za 1,4766, zadám limit na 1,4767, tak se mě na 1,4767 uzavře pozice ? A naopak stop zadám, kdybych měl strach nebo podezření, že cena moc klesne, tak tam zadám třeba 1,4750, pokud to na tu částku spadne, tak mě to uzavře ? V tom případě je příkaz "obchodníkovo rozpětí" při nákupu/prodeji, limitem i stopem zároveň, o stejný počet bodů na obě strany od částky, za kterou zrovna kupuji/prodávám ?
Možná jen recituji přesně to, co je tam napsáno, ale na mě je to moc odborně napsáno :)
A nebo jsem to spíš uplně špatně pochopil.
Pokud je to správně tak, jak jsem to napsal, tak je tomu obdovně i u příkazů EntryLimit a EntryStop, akorát že tamto nenastavuju pro už uskutečněnou pozici, ale je to jakýsi objednávka na sumu a počet, který zadám ? Pak nechápu, proč se v tomdle případě nesjednotí limit a stop dohromady a není to prostě nějaká objednávka na určitou sumu ? Ale to mě spíš trochu naznačuje, že jsem to uplně všechno blbě pochopil :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] Czechdaytrader[/bold]:

[ital]Mimochodem,co me trochu zarazi u CMS i u dalsich podobnych brokeru,je jejich marketing.minimalni vlkady,extra $$$ pri vyssich vkladech a podobne.Nemluve o 400:1 leverage !! Jiste obrovske lakadlo a tim i podstatny risk !!![/ital]

ahoj,marketing kazdeho rozumneho market makera je nemlich stejny, male min vklady, co nejvyssi paka a zajimave bonusy, nevim co ti na tom prijde divne :-) Broker chce vydelat, a na kom hlavne vydela majlant ? Na zacinajicich, tj. na nas :-) takze ma adekvatne prizpusobenou cilenou propagaci...

400:1 paka=paneboze risk! :-)
Podle me jen dalsi z hromady forex mytu. Co je na vysoke pace spatneho ? Vyssi risk ? Nesmysl :-) paka pouze urcuje kolik z uctu ti bude zablokovano pro obchodovani daneho kontraktu ( vetsi paka → mensi margin/pozici → vetsi zustatkovy margin ). nic vic nic min podle me. Nehlede na to, ze pokud uz nejaky broker nabizi vysoke paky nad 200:1 vcetne, a je registrovan pod NFA ( se sidlem v USA ), pak se zvysuje ( dle pravidel NFA) pozadavek na jeho likvidni cash, coz samo o sobe o necem svedci :-) Vyssi paka je nebezpecna pouze pro zacatecniky - silence, kteri s vidinou malych marginu ( a pokud mozno minimalnim uctem ) prectou clanek o position sizeingu, a s vidinou mega zisku za 1minutu zapnou sterace a poslou do trhu misto 1 minilotu xlotu :-) Pro tyhle lidi je nicmene nebezpecny na fx cokoliv ;)

Mejte se fajn a at se dari obchody !! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]piso[/bold]:

[ital] Blbé je, že vstupy robím na 8hodinovom timeframe a trochen mi to kazí starú obchodnú stratégiu.[/ital]

ahoj, na fx bezi hromada klepu a mytu, nicmene rika se, ze jeden z necistsich time frame je 1H TF, prave z duvodu nekonfliktu s libovolnym casovym pasmem, a dalsi klep rika, ze na vyssi hodinove 2/4/8/..TF je vyrazne lepsi ( ve smyslu vypovidaci hodnoty → lepe sedi "technicky" ) casove pasmo Greenwiche, tj. den zacina a konci v 0:00 GMT, obcas sleduju/vstupuju na 4H TF a docela s tim souhlasim, 4H TF GMT svicky podle me sedi lip :-) ale je to otazka vkusu :-) I kdyz rekl bych ze kdyz uz nasi predkove stanovili ( a urcite ne nadarmo ) 0ty polednik tam kde je vcetne GMT+0 pasma, tak to asi bude mit nejaky vyznam oproti tomu, ze si usa broker rekne, ze jeho den zacina a konci v 17:00 EST :-D ale jak se rika proti gustu... (tu)

[bold]sztula[/bold]:

[ital] Myslím si, že páka 1:400 je dobrá pro to, že můžeš s malým účtem obchodovat velké objemy, tedy lze s ním vydělat víc, než s pákou např 1:50. Ale na druhou stranu (a ta je pradvděpodobnější) můžeš lechce prodělat. S účetem $200 se toho moc dělat nedá, tak nanejvýš sbírat nějaké centy, v lepším případě jednotky $. Mé první rozhodnutí bylo rovněž začít s $200. Pak jsem si pečlivě přečetl rady zkušenějších a už jsem tuto myšlenku opustil. Myslím si, že $1 000 je naprosté minimum.
A co se týče CMS tak u něj obchoduje více lidí, kteří sem přispívají. Osobně bych nějaké výrazné obavy neměl. Někde se začít musí a ono to je u všech brokerů prašť jako uhoď. Jedno pravidlo ale platí ať jsi u kohokoliv: "Broker je Tvůj NEpřítel"! To musíš mít stále na paměti a i když se bude vůči Tobě tvářit přátelsky, stále je třeba být ve střehu. Prostě chce Tvoje peníze a je na Tobě, aby sis je uhlídal.[/ital]

ahoj, absolutni souhlas ;) (tu)

Fajn vecer vsem!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[b]to JakubŠ.:[/b]

Ty příkazy, které máš ve VTečku si nejlíp odzkoušíš na DEMU. Jednoduše zadej příkaz, poznamenej si co jsi zadal a pozoruj, co to udělá. Než to vysvětlovat bude to rozhodně rychlejší a účinnější. To máš stejné, jako s příručkou k Windows. Jistější je sednout ke klávesnici a klikat a klikat. Metoda pokus-omyl. Alespoň já jsem si tak VTěčko ošahal. Jsem si jist, že když uděláš pár pokusů, tak za dva, tři dny už na dotazy tohoto typu nebudeš potřebovat odpověď.
První moje kroky na VTěčku byly dost komické. Např. po zadání obchodu jsem se hrozně divil, že jsem okamžitě ve ztrátě. To byl skutečně úplný začátek. No a pomalu a s pomocí zde přispívajících už to docela chápu a z příručky jsem nečerpal ani slovo.
Stále se ale nemohu zbavit dojmu, že Ty chceš do obchodu vlítnout střemhlav aniž by sis všechno pořádně otestoval. Varovat Tě asi nemá smysl, když to chceš udělat, tak to uděláš stejně. Pokud ano, tak si rychle založím živý účet a možná, že z Tvěho konta se něco přesune i na konto moje :) Myslím to pochopitelně v legraci, ale ti zkušení přesně vědé, jak Ti vymést SL ap.
Děj někdy vědět, jak jsi daleko, co Tě překvapilo, kde jsi udělalc chyby ap. Hodí se to pro druhé jako ponaučení.

Good Luck! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]sztula [/bold]

Jsem hrr hrr, to nepopírám, ale ani se za to nijak nestydím. Já se rád učím za běhu, když studuju teorii, většinu si nezapamatuju a zbytek pochopím blbě. DEMO zkouším, reálný účet už mám připravený, až si budu jistej, pošlu tam peníze.. Je to "jen" 200$, s kterejma i kdybych prodělával budu hospodařit dlouho. Není třeba mít nějak obavy.. Je to praktičtější než vrazir peníze do automatu :) Chápu, že obchodování a hazart jsou dvě odlišené věci (teda podle mého kamaráde je to samé), ale riziko je u obojího, jenom u obchodu se snižuje postupnými zkušenostmi .. A ty chci právě nabrat. Ještě jednou řikám, ano jsem hrrr hrrr hrrr a přitom toho moc nevím, ale nejsem tupec, co vrazí peníze někam jen tak proto, že se mu jednou něco povedlo v DEMU. Za zprávu toho účtu nic neplatí (doufám?:-D), peníze tam zatím posílat nehodlám. Dneska jsem začal trénit demo přes VT, předtím jsem používal ten druhý program (nepamatuju si jméno) Zatím jsem udělal z 200$, 204$ :))) Na reálném účtě by to asi bylo méně s těmi poplatky ? Nebo ty už jsou tady "jakoby" taky pro reálnější pocit ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] Czechdaytrader[/bold]:

ahoj, jaky rozsah mas na mysli ? Ja vidim jediny rozdil mezi napr. 100:1 a 400:1, a to, ze broker zablokuje obchodnikovi
1000usd→1lot, prip. 100usd→minilot
250usd→1lot,prip. 25usd→minilot
Hodnota pips je odvisla od velikosti pozice, ne od velikosti paky...

Fajn den vsem !! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...