Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to [bold]premnath: [/bold]

Asi Tě nepotěším, ale žádný systém jsem v tom neměl. Jen jsem koukal na grafy a když jsem viděl, že to tvoří nějaké větší vlny, tak jsem vstupoval do pozice. Myslím, že to bylo vice méně se štěstím. Účet $200 a tvářil jsem se, že je to mých skutečmých $200. Při zadávání pokynů jsem byl velice opatrný a do pozice jsem šel vyloženě v jasném trendu. Tedy, myslel jsem si, že je to jasný trend. Ten jsem ale jenom vypozoroval z grafu, jak se chovaly. Tak že zcela jasně ŠTĚSTÍ. Určitě se tak obchodovat nedá. Teď tam mám nějakých $273.
Tak že je mi líto, že Ti nepomohu, ale stále se učím. Posledně mi dali cenné rady treadeři viz výše. Je to všechno třeba prostudovat (u mne kór obtížně, protože moje EN je na úrovní 1. ročníku JŠ :( )
Vybíral jsem zcela náhodné páry bez jakýchkoliv signálů. Celkem jsem udělal 26 obchodů z toho 18 ziskových a 8 ztrátových. 15 x uzavřel ručně, 6 x SL a 5 x na PT. Ani SL ani PT jsem pokaždé nezadával. Vyloženě náhodně. Bylo to ale dost na nervy. Prakticky jsem z garafů nespustil oči třeba i 4,5 i více hodin. Šíleně únavné.

Můj původní záměr byl scalping na 1M. Po prostudování diskuzé a pečlivé úvaze (a rad vyše zmíněných traderů) tento styl chci opustit. Vybral jsem si tři páry GBP/USD, USD/JPY a GBP/JPY na 15M (dal jsem na radu [bold]l00ser [/bold]). Jen pro zajímavost a zpětné vyhodnocení tam mám indikátor MA 14,E, MACD a z AOS VT Level Stop-Reverse System. No a počítám, že tak asi zhruba měsíc budu do toho "čumět" no a pak se uvidí.

Hodně úspěchu přeje
SZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat. Je mi 18let, mám měsíční příjem z brigády 1000-2500Kč, hodlám (zatím si nejsem jistý) investovat do podílových fondů. Trávím spoustu času na internetu. Denně i 7hodin. Nějak jsem se na internetu dostal k Forexu. Stáhl si zkušební versi, brzy pochopil systém a vydělal i prvních 10 000. Chtěl bych to zkusit s opravdovými penězi. Proto bych se rád dozvěděl, jestli se tam platí nějaké poplatky, kolik peněz potřebuju (chápu, že Forex není žádná počítačová hra, když o peníze přijdu, prostě nejsou, ale chtěl bych si to zkusit s nějakejma pár stovkama .. možná tisícema, vyzkoušet si to, získat zkušensti a něco si tam tak pomalu šmrdolit :)) ), jestli tam jsou nějaké daně atd. Skrátka a dobře, zda je možné, abych já. 18ti letá studen se zmiňovanými přijmi mohl nějak začím, samozřejmě v malém .. hodně malém, obchodvat na Forexu.
Díky moc
Kuba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To [bold]premnath[/bold]:

Ahoj, s MetaT ti bohuzel neporadim, chvilku jsem ho zkousel, ale ackoliv si myslim ze je v nekterych vecech lepsi nez VT (mimojine programovaci jazyk na indi+backtest+...), tak sem se s nim neskamaradil, a od VT se uz tezko odlepuju :-) Zkus MetaT vlakno, tam jsou M-odbornici, urcite poradi...Jinak jak poznas ze jdou ruku v ruce, mrkni na grafy, nebo mej otevreny vsechny tri najednou, a hned to z toho bude jasny :-) ( kdyz jdou pri trose stesti a fundamentu GU/UJ nahoru, tak bude libra posilovat proti jenu a naopak ( nakup G prodej J, prodej J jde pres U tj. sell J buy U → UJ jde up → za U nakup G → tj. sell U buy G = GU up, zjednodusene v ten moment G > U > J → G > J → GJ up )), nejhorsi je kdyz se oba ( GU/UJ) hadaji kdo z koho :-)), nicmene UJ je obvykle tahoun s vetsi vahou. Ale nejsem profik, tj. pro blizsi info se optej Sida/R65 ci jinych veteranu!!

At se vam vsem dari!! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nějak pořád nechápu ten systém :( Omlouvám, jeslti to tu bylo už několikrát řečeno, ale přečíst vše nemůžu .. tam kde jsem hledal, jsem nic nenašel. Nechápu, proč si prostě nějak nemůžu začít "mini obchodovat" a musím mít za zadkem nějakého velkého bratra, co po mě bude chtít peníze. Je mě 18let, příjem mám z brigády minimální, 1000-2500Kč měsíčně a Forex mě docela zaujal. Vyzkoušel jsem to DEMO a po čase pochopil, jak zhruba na to. Nemůžu si prostě někde založit účet, poslat si tam z banky pár prachů a obchodovat, anižby po mě chtěl někdo peníze za služby, založení nebo vedení účtu atd. ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JakubŠ.
"Nemůžu si prostě někde založit účet, poslat si tam z banky pár prachů a obchodovat, anižby po mě chtěl někdo peníze za služby, založení nebo vedení účtu atd. ?"
To samozřejmě můžeš, i když mám obavy že někteří USA brokeři respektují hranici od 21 let. Většina FX firem, bez nějakých placených zprostředkovatelů, si za služby, založení a vedení účtu nic neúčtuje a mini účty jsou už od 200-300 dolarů..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To [bold]JakubŠ[/bold]:

co ja vim, tak poplatky za zalozeni a vedeni uctu chteji jenom ceske bankovni ustavy :-D vazne, kdo po tobe chtel popl. za zalozeni a vedeni ?? Seriozni brokeri ti zalozi/vedou ucet zdarma a jako poplatek za obchodovani (tj. za sluzby) si berou spread ( prip. tam jsou jeste popl. za odeslani penez k tobe, ktere plati sve bance)...

EDIT* sakris, omlouvam se za spam, Sid byl rychlejsi :-) Jak vidim tak vsichni cekaji na nocni data z Japan ... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...