Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

JakubŠ.
pokud se tomu věnuješ a "chytlo tě to" tak o ztrátě času těžko hovořit, to musíš vědět ty sám... Osobně si myslím, že mini účet by měl být minimálně kolem 1000 USD (adekvátní 10.000 USD pro plné loty). S 200-300 stačí pár špatných obchodů, 2-3X blbé vstupy, proražené SL atd. - a je to passé s účtem na nule...Zkus více pilovat demo, trochu nějaká samostudia (materiálů je tady i na netu hafo) a pak uvidíš sám..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube, nezapomeň si to demo otevřít s částkou, se kterou budeš otevírat reálný účet. Chtít začít s 200 usd ale demo mít (jak bývá např. nastaveno) s 10.000 nemá smysl. Nezažiješ tam právě problémy vyplývající z malého účtu.
Mnohokrát tu také bylo napsáno :"Nejhorší jsou první 3 roky". Připrav se na delší cestu, než si možná dnes maluješ. POZOR - já tě neodrazuju, jen říkám vlastní zkušenost - nedej se, ale začni s demem s 200 usd a uvidíš za pár týdnů.
Držím palce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakub
200 USD na miniloty (0,1) se mi zdá fakt málo. Já bych do toho nešel možná ani s 1000USD. Stoploss občas musí být dál a 2% na obchod jsou 2% na obchod. Určitým řešením jsou mikroloty (0,01). Někteří brokeři je podporují (například interbank FX). Jinak jak ti tu všichni říkají, je to boj a běh na dlouhou trať. Boj sám se sebou a spousta učení se (nebo spíš poučení se s chyb). Já mám třeba demo 3 roky, mám strategii, co mi funguje, ale psychyka je psychyka. Nenávidím ztráty, prostě mám vnitřní potřebu být always right (což je v trzích kapku problém). Tohle prostě musím překonat. Jo, člověk skrze trading pozná sám sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

*euro taky 10 000
Ať tam dám měnší nebo větší částku. Ale nevadí, začal jsem znovu a zkouším to s menšíma částkama,"jako kdybych měl" skutečně méně peněz. Ověřilo se mě a už mám tak nějak okoukáno, to zkoušet na postaví GBP x JPY. Ale jak řikám, zatím si "jen tak klikám" sleduju grafy a snažím se to nějak odhadnout, mám se ještě co učit :)) Ale určitě bych to chtěl časem vyzkoušet s reálnými penězi. Nejdřív to chce nastudovat nějaký tipi/triky na samotný obchod a pak jak je to s těmi blokeri a různými firmami .. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, tak jsem opět tu :)
Celé dny jsem nedělal nic jiného, než že jsem se snažil zjistit co nejvíce o forexu. Myslím, že to nebyla práce marná a 90% toho co jsem zjistil, mě v hlavě skutečně zůstalo. Přesto mám ještě pár dotazů, na které bych rád věděl odpověď, buď proto, že ji neznám nebo abych se ujistil:
1) [bold]Samotné založení účtu[/bold]. Dozvěděl jsem se asi o 4solidních firmích, ale stále newím, jakou si vybrat. Jakou by jste mě doporučili ? Jen pro upřesnění, nepotřebuji žádný velký servis, stačí mě, když nebudu platit žádné poplatky.
2) [bold]Software[/bold]. Lze stáhnout někde nějaký skutečně kvalitní, a opět zdarma, softwere ? Nebo se o to postará ta firma, které založím účet ?
3) [bold]Peníze[/bold]. Peníze na svůj FX účet převedu klasicky z mého účtu, bez nějakých speciálních (nemyslím poplatky v řádu 20-40Kč za převod do cizí banky) poplatků ?
4) [bold]Zisk/ztráta[/bold]. Tak nějak jsem snad pochopil, systém "páky" znamená to tedy, že skutečně nemohu jít nikdy do mínusu ? Ani v případě, že bych měl účet u nějaké firmy, která přeci jen nějaké poplatky chtít bude a já budu zrovna neaktivní a budu mít na kontě nulu ?
5) [bold]Pomoc do začátků[/bold]. Byl by tu někdo ochotný, se mě "ujmout" a třeba přes email semnou do začátků udržovat nějaký stálejší kontakt, kdybych něco nutně potřeboval ? :)

_________

A to by bylo zatím asi tak vše. Demoversi stále zkouším. Čím více se lbížím[ital] tomu dnu [/ital], kdy to zkusím naostro, tím jsem opatrnější a věci více promýšlím. Zkusím si ještě jednou projít technické analýzy.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]premnath[/bold]:

R65 = Radovan65, omlouvam se za zkratku ;)

[bold]JakubŠ[/bold]:

1) CMS LLC (cmsfx.com) / Oanda
2) VT Trader / Meta Trader
3) penize prevedes prevodem ( wire transfer ), z CZ banky → Banka Brokera, CZ bankam budes platit obvykle 1% z prevadene castky, nebo min. stanovenou castku ( tj. u CS napr.min 250kc/prevod ), pri posilani zisku zpet od brokera si ( withdrawal ) si broker obvykle uctuje nejaky poplatek za poslani penez zpet do CR na tvuj ucet ( u CMS je to 20usd/prevod ).
4) jj, do minusu se nedostanes, broker uzavre ( margin call ) vsechny tvoje otevrene pozice, pokud by hrozilo, ze se dostanes do minusu. tj. na obchodnim konte muzes mit max. 0.
5) Kdyz budes neco potrebovat, tak pisni do fora, a urcite ti tu nekdo poradi, od toho tu tohle forum je ;)

Fajn vikend vsem !! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JakubŠ. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, tak jsem opět tu
> Celé dny jsem nedělal nic jiného, než že jsem se
> snažil zjistit co nejvíce o forexu. Myslím, že to
> nebyla práce marná a 90% toho co jsem zjistil, mě
> v hlavě skutečně zůstalo. Přesto mám ještě pár
> dotazů, na které bych rád věděl odpověď, buď
> proto, že ji neznám nebo abych se ujistil:
> 1) Samotné založení účtu. Dozvěděl jsem se asi o
> 4solidních firmích, ale stále newím, jakou si
> vybrat. Jakou by jste mě doporučili ? Jen pro
> upřesnění, nepotřebuji žádný velký servis, stačí
> mě, když nebudu platit žádné poplatky.
> 2) Software. Lze stáhnout někde nějaký skutečně
> kvalitní, a opět zdarma, softwere ? Nebo se o to
> postará ta firma, které založím účet ?
> 3) Peníze. Peníze na svůj FX účet převedu klasicky
> z mého účtu, bez nějakých speciálních (nemyslím
> poplatky v řádu 20-40Kč za převod do cizí banky)
> poplatků ?
> 4) Zisk/ztráta. Tak nějak jsem snad pochopil,
> systém "páky" znamená to tedy, že skutečně nemohu
> jít nikdy do mínusu ? Ani v případě, že bych měl
> účet u nějaké firmy, která přeci jen nějaké
> poplatky chtít bude a já budu zrovna neaktivní a
> budu mít na kontě nulu ?
> 5) Pomoc do začátků. Byl by tu někdo ochotný, se
> mě "ujmout" a třeba přes email semnou do začátků
> udržovat nějaký stálejší kontakt, kdybych něco
> nutně potřeboval ?
>
> _________
>
> A to by bylo zatím asi tak vše. Demoversi stále
> zkouším. Čím více se lbížím tomu dnu , kdy to
> zkusím naostro, tím jsem opatrnější a věci více
> promýšlím. Zkusím si ještě jednou projít technické
> analýzy.
>
> Jakub

1) tych solidnych firiem je vela, ja odporucam zoznamit sa s obchodnou platformou ktoru chces pouzivat a potom si najst brokera ktory sprostredkuje obchody prave cez nu , treba davat pozor na poplatky, paku a serioznost firmy, navod ako hladat najdes niekde aj tu vo vlaknach
www.forexpeacearmy.com/public/forex_broker_reviews/RoundedRating,ReviewCount/desc
tu mas nejake odporucenie brokerov, cim viac hviezdiciek , tym lepsie priemerne hodnotenie, ale treba pozerat aj na to kolko ludi hodnotilo
2)Pri FX je soft skoro vzdy zdarma a poskytuje ho broker
3) poplatky sa obchas platia je to radovo par 100 korun, ale su aj brokeri kde je vsetko free
4) mne sa raz stalo ze som ostal -5 USD , :) ale to bola nahoda, koli znovuotvoreniu pozicie, takze teoreticky to mozne je, ale prakticky je to proste velmi velmi malo pravdepodobne, na FX si vyber spolocnosti bez poplatkov, zatial to bude pre teba lepsie.
5) www.financnik.cz/forum/forex.php
tu sa najde vzdy niekto kto ti poradi, nepotrebujes priami kontakt, je tu vela obchodnikov a ich cas je drahy a vyucovanie po maili je neefektivne, cez pracovne dni su ajtak vsetci na chate :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...