Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Samozřejmě, že mě takováto zpráva neodradí :-) získávám znalosti už téměř dva roky, účet je otevřený, paper probíhá a brzy začnu live... vím, že to jde a věřím, že to dokážu i já a že dva roky je jen nepatrný úsek proti tomu co mám ještě před sebou, tak mě zatím jěště nezatracujte :) možná jsem se jen trochu zalekl abych nepokazil nějakou tu statistiku až se probojuji mezi těch 5% :)

to hanzík: je statistika a statistika mnoho přesných, ale i mnoho nepřesných, v tomto případě záleží o jaké obchodníky se jedná, o ty kteří mají v současnosti otevřené účty? nebo o každého kdo se jen mihne aby odevzdal své peníze? za jak dlouho je taková statistika zpracována? a další a další. Je to jako s tím kuřetem od Holzmana, když jeden sní celé kuře, statisticky slupli dva po půlce :) Měl si na mysli zřejmě backtesty, udělal jsem jich hodně a myslím poctivě, z výsledků jsem si sestavil jakousi kostru systému, nicméně vždy budu více přihlížet co se děje na trhu v danou chvíli. Říká se chytrému napověz, hloupého kopni, snažím se nic nezanedbat a vstoupit na trh dostatečně připraven, časem poznám zda mé dostatečně bylo skutečné dostatečně a jak se trh zachová jestli mě (vy)kopne nebo napoví... :)

Nechtěl jsem rozpoutat nějakou velkou diskuzi přesto děkuji za odpovědi.
Přeju mnoho úspěchů
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar lidicky,
zkousim obchodovat na zaklade kombinace dvou MA a indikatoru Momentum, vim je to zatim dost primitivni strategie ale celkem vychazi, chci se zeptat jestli tyto dva indikatory, protoze jsou oba zalozeny na v mem pripade CLOSE polozkach za urcite obdobi nevydavaji dost podobne udaje takze se nedoplnuji ale spise supluji a tak jaky ind.k nim tedy pridat pro potvrzeni trendu??? diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid.
Side, diky MOC za vysvetleni a nazory!! Jestli to dobre chapu, tak by za takové situace zlato i ropa ztratila vyrazne svou cenu, minimalne do te doby, nez by prislo Tebou zminene "rychle reseni" ? Jak by se pak ale dalo ( resp. do ceho, kdyz ne do zlata,ropy ) efektivne diversifikovat portf., kdyz by doslo ke ztrate na zlatu i rope,ost. komoditach, akciích, indexexh.certifikátech atd. ? Do jiné měny ( Čína/Rusko ) nebo CHF ? Nebo by ztrátou hodnoty dolaru byli postizeni i tyto giganti ? Nebo do pozemku/nemovitosti ? Predem diky moc za odpoved a tipy!!

Preju vsem fajn den, a fajn obchody !! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Nazdar Tradeři:-)
Pomalu se chystám na jemný backtest mého ID systému, ale vlastně ani nevím co znamená dobrý výsledek. Jasně, že najdu ideální Stop-loss, ten nejlepší ProfitTarget, zjistím pro jaké trhy a TF se nejvíce hodí a v jakém časovém období mi nejvíce naděluje. Ale...
Nemám s reálným obchodováním žádné zkušenosti, nevím kolik pips, nebo % z kapitálu za měsíc je alespon trošku dostačující. Jeden chce zhodnotit třeba 10%, druhý zase 100% za měsíc. Stačí bohatě 5%, nebo je to ztráta času? Chtěl bych nějaké vaše tipy, názory, rady, kritiku, zkušenosti. Třeba jaký byl ten váš cíl kydž jste začínali. Cíl mého backtestu je snažit se zhodotit učet minimálně o 10% ze měsíc(samozřejmě počítám se spreadem i slippage). Je to dobrý cíl na začátek? Nebo si moc věřím?

Já věřím že je to dobrý cíl a dokoce dost dostupný, jenom se chci ujistit že nestojím naprosto mimo ralitu.

PS: Nejde jenom o čísla a odpovědi, ale taky o formu psychické podory:-). Tady to forum udržuje můj sen při životě.

Děkuji za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ddeenniissaa Napsal:
-------------------------------------------------------
> to abcabcc:
>
> řekla bych že to znamená, že cena nijak výrazně
> ani neroste ani neklesá, osciluje kolem jedné ceny
>
> denisa.


no a pohybuje se vždy do prava :) Zapomeň na 3D. Musiš si vystačit se dvourozměrným vyobrazením. Cena nikdy nejde dopředu, dozadu ani do leva. ˇBuď jde nahoru, dolu nebo do strany, tj do prava. Pak je ještě jeden pohyb a to je že žádný pohyb není. Popřemýšlej, kdy taková situace může nastat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wollodya: no sanca ze sa ti bude tak isto darit aj na real ucte je asi 10%. 90% je psychika a tu si na deme nenatrenujes. Ono by to chcelo vediet kolko na tom deme vlastne trenujes. Nemysli si ze sadnes za real a budes zrabat. Az na par vynimiek je to beh na dlhe trate aj ked to vyzera jednoducho. abcabcc: pohyb do strany sa vola aj chop, flat, range. To znamena ze sa trh pohybuje vo velmi uzkom pasme cca 10-50 pips a to este zalezi z akeho time frame sa na to pozeras. Ale z pohladu intraday je to 10-30 pips.

5305

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To sztula : kdyz neni pohyb vubec zadny, tak je trh uzavren... a nebo vypadlo spojeni. :-)
--------
To Valcik.M :
Trading povazuji za velmi svobodne podnikani = nikdo neurcuje kolik je prave pro tebe dostatecne zhodnoceni kapitalu.
Neni vubec potreba porovnavat sve vysledky s ostatnimi. Pokud vydelas hodne (pro tebe hodne) a budes spokojeny, je to v poradku. Tady nejsou platove tridy ani rocni hodnoceni u sefa... Tady si delas svoje rocni hodnoceni sam.
Na prvni rok bych si dal cil udrzet ucet (+- kolem pocatecni hodnoty). :-)
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...