Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdarec všem.

Tak mne napadlo, jest-li neexistuje nějaká možnost, nějaký software nebo raději přímo ve VTečku simulovat cenu měnového páru. Pro testování indikátorů a AOS by to možná bylo vhodné. Jednoduše bych spustil nějaký AOS nebo vložil indikátor o kterém bych chtěl vědět jak se bude u té které ceny chovat. Pak bych vložil cenu/ceny třeba stoupající měnového páru a sledoval, co to dělá. Pak bych zadal cenu/ceny klesající a opět sledoval, jak se to bude chovat. Nemám to sice moc promyšlené, možná, že je to úplna hloupost. Teď mne to napadlo a hned to sem píšu aniž bych to nejdřív promyslel zda by to bylo užitečné. Dal jsem se totíž do testování jednotlivých indikátorů a AOS, přičem až do nedávna jsem je více či méně ignoroval s tvrzením, že u FX nemají nějakou významnou vypovídací schopnost. Byýla by to nějaká jiná možnsot tzv backtestingu, něco jako forwarding. U backtestingu musím na grafech jednotlivé pozice, které mne zajímaji hledat. Tak bych je prostě vkládal tak, jak bych potřeboval.
No nevím, nevím, ale názor od ostatních na tohle by mne zajímal a nekamenujte ne, prosím, pokud se jedná o zbytečnost. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

Pořád se potýkám s problémem jak správně přeložit slovo "pip" do češtiny. Ve wiki jsem našel, že se to někdy označuje jako "point" tedy bod. Nevím,jestli se mi to neplete,ale není 1 bod = 1 cent a přitom 1 cent = 100 pips ? Jestli jo, tak slovo "pip" nemůžu přeložit jako bod. Takže jak tomu říkat? Poradí mi někdo?

Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím si, že kurzy jednotlivých párů jsou kotovány na 4 desetiná místa, kromě JPY, který je kotován ma 2 dest. místa. Pokud kurz udělá pohyb o jednu desetitisicinu, pak udělal jeden pips nebo také tik. U JPY pak když kurz poskočí/poklesne o jednu setinu, pak se jedná o jeden pips. Tolik zatím nosím v hlavě. Na centy to asi nejde takhle přepořčítávát. To záleží na Pip value, počtu lotu/minilotů.
Rychle mne někdo opravte, jest-li se pletu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Daryel
výraz pip je spíše žargón či slang....slovo pip může v překladu mj., znamenat onen bodík, pecku (např. třešně - ne do zubů..), bod na kostce domina, frčku na výložkách, písknutí časového signálu, drobnou značku, zrnko máku, očko atd. atd. - zkrátka něco drobnějšího.., ale myslím, že to není vůbec pro FX podstatné... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula a ostatní
ako poznáte na ktorom páre sa v danú dobu nedá obchodovať? Používate na to nejaký indikátor? Vodorovná čiara na Sidovom ADXMA má dosť veľkú zotrvačnosť. Obchodovaniu môžem venovať čas len v určité hodiny a potreboval by som vedieť ktoré páry si vybrať. Skúšam to podľa www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/forex-casove-trendy.html , ale je to dosť všeobecné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je, no tak to mi trvalo asi 3 měsíce, než jsem se sam se sebou vyrovnal, poslechl rady starších (tedy forexově starších) no a nakonec jsem zakotvil na USD/JPY, GBP/USD (tzv. cable) a GBP/JPY (tzv librojník), no a jako jenom takový pozorovací EUR/USD, případně mrknu ještě na EUR/JPY. To jsou páry, se kterými hodlam v budoucnu obchodovat. Domnívám se ale, že je to vysoce individální volba, co komu vyhovuje, ke kterému se nakonec přikloní. U mne dominantní roli hrají první tři jmenované. Údajně první dva tvoří dosti silnou korelaci na GBP/JPY. Nemám to ale ověřené a zatím to pilně sleduji, jest-li je to skutečně tak. Ty se ale ptáš, jak zjisiš, který pár neobchodovat. Tak tak to nesleduji. Zajímaji mne vyloženě trendy na výše jmenovaných párech. Myslím si, že když chceš obchodovat jen pár hodin děnně, tak na vyšším TF no a sledovat, které trhy se v tu dobu, kdy sedáš ke kompu, otvirají. Po otevčení někdy může nastat docela zmatek v tzv. gapech, exekuování objednávek zadaných před otevřením trhu ap. Podle toho, co jsem stačil od září vypozorovat, tak se vyhýbám zadávání obchodů před zprávami a při otvírání trhů. Ale opět upozorňuji, že je to pouze můj pohled na FX, který může být mylný. Všechno může býk jinak. Indikátorům jsem donedávna nevěřil vůbec, s tím, že na FX mají prakticky nulovou vypovídací schopnost. FX se podle mne řídí podle indexů, zpráv ap.
Tím nechci zatracovat SIDovy a jiných indikátory a AOS. Jen to s něma neumím. Snažím se pozorovat grafy a porozumět jim. Jediné, čemu přikládám větší váhu jsou vlny. Pohledem na kterýkoliv graf jsou tam vidět. Bohužel nejsou pravidelné. Mou nechuť k indikátorům jsem trochu přehodnotil a začal jsem je v grafech sledovat. Zatím jen MA a z AOS pozoruji Level Stop-Reverse System.
Tož tak :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula
trh sa samozrejme nebude riadiť tým, kedy mám čas, ale iný čas proste nemám, tak sa musím nejako prispôsobiť. Porovnávam od oka vlny (swingy) so spreadom a keď sa príliš neodlišujú tak nie je vhodná doba. Nezatracujem nič, čo mi môže aspoň trochu pomôcť, ani indikátory. Práve teraz Rhombic zverejnil nejaký indikátor, ale je to pre Woodieho, ktorého som ešte neskúšal. Na úpravy indikátora si netrúfam. Tiež radšej pozerám na graf, trendové čiary, SR. Woodie to nemusí robiť, aj to by sa dalo skúsiť, ale neopakovateľná príležitosť môže prísť práve vtedy, keď nie som v pohotovosti...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...