Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

sztula Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdarec všem.
>
> Tak mne napadlo, jest-li neexistuje nějaká
> možnost, nějaký software nebo raději přímo ve
> VTečku simulovat cenu měnového páru. Pro testování
> indikátorů a AOS by to možná bylo vhodné.
> Jednoduše bych spustil nějaký AOS nebo vložil
> indikátor o kterém bych chtěl vědět jak se bude u
> té které ceny chovat. Pak bych vložil cenu/ceny
> třeba stoupající měnového páru a sledoval, co to
> dělá. Pak bych zadal cenu/ceny klesající a opět
> sledoval, jak se to bude chovat. Nemám to sice moc
> promyšlené, možná, že je to úplna hloupost. Teď
> mne to napadlo a hned to sem píšu aniž bych to
> nejdřív promyslel zda by to bylo užitečné. Dal
> jsem se totíž do testování jednotlivých indikátorů
> a AOS, přičem až do nedávna jsem je více či méně
> ignoroval s tvrzením, že u FX nemají nějakou
> významnou vypovídací schopnost. Byýla by to nějaká
> jiná možnsot tzv backtestingu, něco jako
> forwarding. U backtestingu musím na grafech
> jednotlivé pozice, které mne zajímaji hledat. Tak
> bych je prostě vkládal tak, jak bych potřeboval.
> No nevím, nevím, ale názor od ostatních na tohle
> by mne zajímal a nekamenujte ne, prosím, pokud se
> jedná o zbytečnost.

Jestli jsem to dobře pochopil, tak chceš zkoumat jak se promítají změny ceny do změny stavu indikátorů, např. probíhá downtrend, jak moc velký pohyb nahoru je potřeba, aby se indikátor změnil o předem stanovenou hodnotu. Myslím, že by to nemuselo být úplně marné. Určitě se tím naučíš jakým způsobem cena hýbe indikátorem a vzít si z toho nějaké ponaučení. Pokud se nejedná o něco extra komplikovaného, tak by to asi v Excelu šlo udělat. Pokud bys měl zájem, mohl bych zkusit vytvořit něco jednoduchého v Delphi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[b]to Libos: [/b]

Ano, chápeš to správně. Prostě jen bych zadával ceny a sledoval, kdy jaký indikátor reaguje a jak. V EXCELu by to bylo super. Grafy ve formě svíček tam zobrazovat jde, tak že by to bylo podobné klasickým obchodním platformám. Horší to bude s indikátory a AOS. Ty tam dostat bude asi problém. Snad jen pomoci maker. A komu by se teda chtělo všechny ty indikátory a obchodní systémy předělávat do maker. Takový obětavec se asi nenajde, nehledě k tomu, že si nejsem jist, jaký to bude mít výsledný efekt. No a navíc, jde právě o ty indikátory. Samotné grafy bych v EXCEL nějak zvládl, ale ty indkátory ani náhodou.
Co se týká Dejphi, tak to neznám vůbec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Každý indikátor je funkcí ceny, stačí jenom znát daný vzorec. V excelu (bez maker) by byl jenom problém se zadáváním změny cen, podle mě by to bylo moc zdlouhavé. V Delphi bych zvládl udělat prográmek, který by zobrazil N-svíček, s OHLC by se dalo myší hýbat, a někde vedle by se zobrazovala hodnota třeba CCI, RSI, atd. Pokud by ti tohle pomohlo, tak to zkusím udělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prý jde obchodovat u CMS pomocí EXCEL. Jenom je třeba stahnout VT Trader API odsud
www.cmsfx.com/en/trading-software/download-vt-trader/download-vt-trader-api/
a aktuální ceny se pak zobrazují přímo v EXCEL. Jednou jsem to zkoušel, stáhl jsem to, nainsaloval a kupodivu, fungovalo to. Nic moc mi to ale neříkalo, tak jsem od toho šel. Teď by se to možná hodilo odzkoušet. To ale musí udělat nějaký birec, který se dost vyzná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj
reaguji na tvůj dotaz:
....Prý jde obchodovat u CMS pomocí EXCEL. Jenom je třeba stahnout VT Trader API odsud...
Ano, lze obchodovat, ukládat si obchody, atd., lze dokonce obchodovat, aniž bys vůbec otevíral aplikaci VT,
obchoduješ přímo z excelu...
Stáhni si API, po nainstalování jdi do Windows/Program Files/VTAPI/Samples - tam máš již mnoho sešitů v Excelu,
doporučuji vybrat: VBExcelTrader....
pak jednoduše otevři ten sešit: přihlás se (stejné heslo jako do VT), a máš tam vše: (Otevřené a zařené obchody, grafy, aktuální ceny, atd. - udějlej si kopii sešitu, a můžeš experimentovat - je to velice snadné.
Emil Fedor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[b] to fedor: [/b]

Odzkoušeno, akorát že ten graf tam je nějaký zblblý :-( Ještě nad tím podumám. Obchodovat přímo s EXCEL nechci, z VT je to jednodušší. Jednalo se mi o to, že bych si sám zadával ceny vybraných párů a sledoval indikátory, jak se chovají při té které ceně. Prostě simuloval bych si trh tak nějak dopředu.
Ta kopie sešitu je príma volba. Hned to vyzkouším, ale myslím si, že s těmi indikátory a AOSy to nebude tak snadné. Jest-li vůbec :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny Tradery

predem bych chtel podekovat tvurcum Financnika za dobrou praci.
Jiz asi 2 mesice hltam a pomale vstrebavam veskere informace o forexu ,cim hloubeji se do taju tohoto trhu dostavam tim vice tapu,mam nastudovano jiz mnoho materialu ale stale nemuzu nabit jineho dojmu ze se nejedna jen o gambl.

Jiste chapu vsechny okolnosti jako MM,RRR apod. ale stale nemohu pri intradennim obchodovani prijit na system ktery by byl z delsiho hlediska v profitu ,budu velice vdecen za jakekoliv reakce na me dotazy,veskere zaklady resp. 80% financnika mam nastudovan,tudy cesta u me nevede...

pokud obchoduji intradenne napr. na 5 ,15 min grafu jak mohu dodrzet RRR napr 1:2 az 1:3 kdyz trh se cely den pohybuje v rozmezi max 60 pips? pri ST 20 coz me prijde jako minimum bych mel udelat min 30 pips a i to je malo ale pri takoveto denni volalite se me to nedari dodrzet kdyz udelam profit 10- 20 pips jsem rad,jiste sem tam ulitne dobra pozice ale to jsou vyjimky ,zkratka se me nedari dodrzet pomer RRR protoze to zkratka trh neumozni ,pokud dam mensi SL tak me kazda svicka v mensi korekci uzavre pozici,pokud dam SL vetsi napr 30 tak zase nejsem schopen ztratu nahradit ziskem alespon 60 pips...


dekuji za reakce a omlouvam se za lamacky dotaz

good Trading all

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkr Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim vsechny Tradery
>
> predem bych chtel podekovat tvurcum Financnika za
> dobrou praci.
...........................
>
> dekuji za reakce a omlouvam se za lamacky dotaz
>
> good Trading all
>
>


zdar
po mesici procitani, uceni, testovani, demo tradingu a ja nevim ceho vseho jsem na tom podobne jako ty.
ale s tim rozmezim paru by to vyresilo obchodovat treba na USD/CAD patecni hi-low 157pips nebo GBP/JPY hi-low 180 a ve ctvrtek pres 300 pipsu. vubec mi nejde do hlavy jak na tom nekdo muze konstantne vydelavat nebo byt dokonce full-time trader...
ale jedno vim urcite. rozhodne to chci casem zkusit na live uctu ;)

neB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JKR: na to co se ptas sem resil rok a asi sem to vyresil. Neber celej SL!. Podivej se kdy jde tvuj signal opacne, nepodporuje uz trend a vystupuj. Stejne tak s profitama. Necekej az dosahnes tech 30pipsu nebo co to je. (obchoduju komodity tak to neznam).

Muj system mi dava SL minimalne (SLje 150USD), vetsinou vystupuju uz pri -70 az -110 a to udela hodne to mi ver.
Stejne tak je potreba popremyslet pri jakem profitu je dobre posunout SL na vstup. (takzvane na BE)
A v posledni rade kdy vystoupit, urcite envystupovat na predem stanovene hodnote , ale na pusunutem SL. Jen posunutym SL muzes vyzdimat z trhu maximum (ale pozor na castej posun, to neni dobre).

No a pokud ti trh nedava dostatecne rozpeti na to abys vydel, je asi potreba vybrat jinej trh ne?
Ja obchoduju komoditu eminy Rusel2000 a muj SL=150, Profittarget=300USD (PT je u mne hodnota pri ktere posouvam SL na 250). A deni rozpeti trhu je kolem 2500.
Takze ja s trhu kterej udela 2500USD beru jenom 250USD to je 10 procent.

Takze pokud tvuj trh ma mex 60pipsu tak lovit z toho 30 pipsu je hovadina, realne vydim 6-12.
Snad si z toho neco vemes, moje rady sou ciste teoreticke, nejedu este real, ale uz se chystam na paper.
Cau Miking

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...