Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

2Pief: Na live účte mojho brokera je na 5min timeframe gap len 4 pipy. Bol to fundament USA nonfarm payrolls ešte s nejakými ďalšímí. Tzn. jeden z najhlavnejších. Ja síce neobchodujem na takýchto timeframoch, ale vačšina ľudí ak obchodujú kratšie timeframy podľa TA , tak pri vyhlasovaní týchto hlavných fundamentov neobchodujú.
Apropo aj na H4 grafe by som vyletel na SL. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2markon: Potom čo som qôli spreadom zatvoril účet forex.com(tam ma prehodili z velocity) som skoro išiel do allecohu, ale už neotvárali live účty (žeby prozreteľnosť?), a tak som sa po dlhom hľadaní upísal InterbankFX. Zatiaľ nemôžem hodnotiť veľmi. Tak o 2-3 mesiace budem múdrejší. Ak by ma tam sklamali, tak ďalší tip bude thinkorswim. Veľmi sa mi páči ich obchodná platforma. Aj ju skúšam na deme. Nebude to MT, ale nevadí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem traderům.
Toto je můj první příspěvek do föra a rád bych proto poděkoval všem,kdo se podílí na tvorbě tohoto fóra a těm,kteří aktivně přispívají svými vědomostmi. Super práce (tu)
FOREXem se zabývám zatím asi tak 2 měsíce,takže nějaké základy už mám. Když něco nevím, tak hledám, ale odpovědi na mé dotazy jsem tu nenašel resp. přehlédl, za což se předem omlouvám. :)

Tak k mým dotazům:
1) momentálně zkouším obchodovat pouze na základě FA a to konkrétně úrokové míry, při kterých se kurz (aspoň podle mě) nejvíc hýbe. Chtěl bych se zeptat na ostatní fundamenty, kromě úrokových měr, které podle vaší zkušenosti hýbou hodně trhem? Stačí na nejobchodovatelnější páry EUR, USD, GBP a popř. CAD. Snad někoho neurazím tím, že loudím takovéto zkušenosti... ;)

2) Používám VT u CMS demo prozatím bohatě stačí. :) Do pozice vstupuji 3 minuty před vyhlášením fundamentu a zajímalo by mě, jestli na reálném účtě zvětšují spread nebo stanovují nějaký časový limit, který omezuje můj vstup 3min před vyhlášením.

Děkuju za odpovědi a přeji hezký víkend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mozz
dalsim vyznamnym fundamentem je vyhlasovani nezamestnanosti...demo u CMS je paradni, jenze realita je takova, ze dneska konkretne u nezmestnanosti nedovolili dat stop prikazy blize nez 30pips od aktualni ceny a doporucuji zadavat prikazy +-15 minut pred vyhlasenim. fixni spread je sice dobra vec, ale s jejich omezenimi mi neprijde efektivni obchodovat tyhle vyznamne fundamenty u nich...teda alespon je to muj nazor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky... (tu)
No jo, ale to je pak dost na prd.... :( 15 minut předem je to dost risky. Když uvážim, že v mnoha případech jde trh ještě chvíli proti a než nabere ten správný "předpokládaný" směr tak to může s klidem protnout SL ani nemrknu.. :( Zkoušel jsem i SIDův Vánoční dárek do VT, ale asi sem to malo otestoval. Tak ho asi zkusim oprášit a hurá na něj. :)
Jinak spread je tedy konstatní u CMS? Tak aspoň něco.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:

Side chtel bych te poprosit jako svetem protreleho ekonoma a zkuseneho tradera o odpoved na jednu hypotetickou otazku. Jaky by mohl byt nasledujici vyvoj (predevsim Evropa & US ) v pripade, ze by doslo k rekneme zcela mimoradne hyperinflaci v US takove, ze dolar by v uvozovkach pozbyl obchodovatelne hodnoty ? Co by se stalo s ropou a zlatem ? Nepozbylo by pak logicky zlato hodnotu, kdyz je kotovane k dolaru ( stejne z velke casti ropa ? ( i kdyz tam je kosik men ) ). A co EURO - pocitam ze je silne vazane tez k dolaru ( nemecko velky exporter... ), takze pokud by nastala hyperinflace v US, tak by se drive ci pozdeji svezlo i euro ( asi ne tak silne, ale preci ) ? A co tri velci hraci Rusko, Cina a Indie - jak by na to reagovali ?

Pocitam ze nemas cas na takovehle coby kdyby :-), ale ja jakozto nevzdelanec si to sam neumim dat do kupy, tak pokud bys mel chvili casek odpovedet, jak by to mohlo hypoteticky cca vypadat, tak ti predem MOC DEKUJU !!! ( nejde mi o zadne senzace, ale o seriozni zamysleni nad touhle variantou :-) DIK

Fajn vikend vsem !! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

l00ser
Trochu je potřeba si upřesnit pojmy...kdyby opravdu došlo v USA k hyperinflaci, v pravém slova smyslu, musí nutně časem následovat měnová reforma, protože peníze ztrácejí svou aktuální hodnotu, ničí úspory, znehodnocují investice atd. atd.. Bavme se proto ve stádiu teorie - pokud by dolar pozbyl absolutně obchodovatelné hodnoty, znamenalo by to burzovní krach a dočasně by se asi obchody zastavily anebo se hledalo rychlé řešení, nyní asi v rámci G10. Svět by byl na pár dní ochromen...Nedokáži si ale v dnešním přeglobalizovaném světě představit jaké by to bylo řešení. USA jsou sice dnes největší světový dlužník, ale pořád nejsilnější ekonomika a největší odběratel čehokoliv...Zlato a ropa mají dnes především spekulativní hodnotu, díky silné vazbě na dolar, a jejich cenový vývoj by byl poplatný onomu "rychlému řešení"..Pořád jsou navíc na stole spekulace a sloučení měn USA, Kanady a Mexika i společné měny některých arabských států OPEC.
Tož tak.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tex

Neboj se, hrůza to není, i na komoditách prodělají skoro všichni, stejně jako na forexu :) Nedávno jsem viděl statistiky rozdělený podle typu obchodníků, bylo to na stránkách nějaké burzy (se mi zdá že na CBOT):
Na komoditách prodělává:
70% position traders
80% swing traders
95% daytraders

V poslední době jsem četl větší množství anglické literatury a většina autorů také uvádí, že 95% daytraderů na komoditách prodělává, teď se na to dívám, například Van Tharp v Financial Freedom through electronic daytrading uvádí také stejné číslo.

Stejné číslo mi potvrdil i člověk z jedné velké české komoditní makléřské firmy - mají tam jen pár lidí, kteří vydělávají.

A na závěr něco ze školení jedněch českých makléřů: "Hlavní je co nejvíc obchodovat. Blablabla. Stejně nikdo nevydělá." :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...