Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to pavouk7:

v knize Obchodování na komoditních trhích od Tomáše a Petra je obsaženo téměř vše co v manuálu + pár informací které v manuálu nenajdete. Výhodu v této knížce vidím v její velikosti a rozdělení do logických skupin. Já osobně sem si tuto knihu na začátku koupil a nelitoval sem-vždy sem ji mohl mít po ruce a v klidu ji mohl studovat při cestě do práce (což s vytisknutým manuále šlo těžko :o) ) - v tom vidím hlavní výhodu.
Kniha nestojí tolik a záleží na Vás jestli chcete do tradingu investovat cca 2-3 stovky (nepamatuji si již kolik stála).

Jinak veškeré informace které jsou zde na webu Vás mohou dovést až k live tradingu,ale sám časem začnete vyhledávat další a další informace všude na internetu a budete kupovat knížky (převážně v ANJ) díky kterým se budete posouvat dál a dál k úspěšnému tradingu.

Přeji Vám mnoho úspěchů!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to simpson 7

Dobrý den,
nepřišla mi žádná upomínka na mail, přestože jsem ji zadal. Byl to můj první dotaz tady. Myslel jsem, že mi nebyl dotaz povolen adminem, protože jsem neuvedl podpis nebo něco podobného. Samozřejmě jsem neměl v úmyslu ptát se na stejnou věc dvakrát.

S pozdravem
Jirka
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Vážené kolegium,
Dovoluji si Vás upozornit na velice zajímavou knihu.

[bold]Bernard Lietaer – Budoucnost peněz – 2001, ISBN 80-968603-3-X [/bold]
Centrální bankéř a manažer měnových fondů nám nabízí svůj jedinečný pohled na problematiku centrálních měn.
Odhaluje tajemství oficiálního měnového systému a jeho účinky na lidskou společnost.
První část knihy vysvětluje skrytou filosofii peněz a ve druhá část zkoumá vzájemně kontrastující,
ale reálně možné scénáře dalšího vývoje peněžních systémů a líčí nám svět v příštích 20 letech.

Mám za sebou prvních 50 stran a musím konstatovat, že to není žádné strohé čtení,
ale přímo strhující popis současných problémů peněžního systému, vtipně odlehčený různými citáty a kreslenými vtipy.
Nastíněná souvislosti mezi věkovou vlnou, peněžní nestabilitou, změnami klimatu a informační revolucí
je skutečně fascinující. Máme se na co těšit.
Vřele doporučuji „milovníkům peněz“.

Kniha: www.paradigma.sk/redakcny_system/clanok.php?id=98
Recenze: www.paradigma.sk/redakcny_system/clanok.php?id=146

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

torsku z jineho soudku ale take zajimava kniha,ne primo o tradingu ale o pochopeni systemu v us je kniha od bernankeho a franka-ekonomie, je to napsano spis v ucebnicovem stylu takze se to dobre chapu....mimochodem bych chtel podekovat hlavne petrovi a tomasovi,pred rokem nebo i vic kdyz jsem se snazil zjistit prvni stripky o tradingu tak mi otevrela oci a objasnila zakladni pojmy hlavne jejich kniha-obchodovani na komoditnich trzich a hlavne tyhle stranky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Minulý týden v pátek jsem koupil knihu "Průvodce spekulanta", a po přečtení několika úvodních stránek ji doporučuji přečíst každému. Nejvíc se mě líbilo na úvod jak autor hezky píše, že nás nenaučí jak vydělává on ( jeho systém), ale jak myslí. To je podle mě mnohem víc jak ukázky desítek obch.systémů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...