Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Pavel 436:
k obchodu 2 - tou SR skutečně myslím Hi předešlého CG, spolu s vytvořeným RH zhora a dalším úderem druhou čárku po RH. To máme celkem 4 údery - proražení je významným bodem.

Neobchodovaný vstup - opět odraz od SR úrovně zmíněné v předešlém bodě.

obchod 3 - SR úrovní myslím v tomto případě Low premarketu spojemému s druhou EMA, což by ještě nebylo to nejhorší, pokud je tam dost prostoru na 1PT, ale pokud je to již průraz 3 RH po 1,2,3 už to pro mne nestojí za ten risk.

Posouvání SL - má strategie je celkem jednoduchá - posouvám pod H/L úseček TF 3 v barvě do směru obchodu, případně na formaci 1,2,3 proti mé pozici na tf 1min.
Navíc speciálně po vstupu do pozice (vstupuji na proražení) se SL vyšším než 12 ticků očekávám okamžitý pohyb min. 6 ticků, jinak ihned BE.

Dvojitá rezistance na 1,2,3 low je pro mne významná ne pro to jak nakonec dopadlo, ale právě pro ten DB, navíc jak jsem psal, pro mne je to již proražení RH, protože 1,2,3 vidím jinde, k tvému vrcholu 2 je dost místa na 1PT.
Musíš na to navíc koukat z toho pohledu, že předchozí downtrend měl již 4 vlny, takže se dá očekávat obrat.
Samozřejmě bych chtěl ale vidět i na 1min.TF potvrzující formace + další potvrzení z mých filtrů, takhle z jednoho grafu já neobchoduju.
Ať se daří. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36: diky za koment, zase si z toho neco odnesu, bezva... Prikladam muj dnesni obchodni den. Myslim, ze k tomu nemusim nic dodavat. Ten treti obchod se nakonec povedl i kdyz jsem mel trosku strach kdyz jsem videl jak se cena zasekla v CG. JiM36, ty mi urcite poradis co mne melo varovat pred vstupem do prvniho a druheho obchodu. U prvniho to byla pravdepodobne blizici se S/R uroven na EMA 34, ale u druheho jsem prave spekuloval na odrazeni od ni. Mozna jsem u toho druheho obchodu nemel jit na zaklade TTE. Kdybych cekal na prorazeni bodu 3, tak jsem do toho obchodu ani nevstoupil. Pavel

12460

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel 436:
První obchod je klasickým příkladem špatné spekulace na obrat trendu po větším sešupu. Dám ti sem část mého OP, kde to mám popsané v bodu 5 mých filtrů.:

5. TUTO FORMACI 1,2,3, NIKDY NEOBCHODUJ!!!
- POKUD DOJDE K CENOVÉMU PÁDU VÍCE NEŽ 5 BODŮ POD H/L PREMARKETU, NIKDY NESPEKULOVAT IHNED NA OBRAT TRENDU PŘI FORMACI 1,2,3!!!!!
- Jak říká Dr. Elder – pokud spadnete z 2 patra, jaká je pravděpodobnost že se hned zvednete a poběžíte zpátky do schodů?
- Stálo Tě to již dost USD!!!
- Maximálně dojde k tzv. skoku mrtvé kočky a CG
(týká se trhu TF, u tebe modifikováno asi 50bodů)


U druhého obchodu je to jak říkáš, správný vstup by byl až na proražení bodu 2, nejen proto že jde o bod 2 z tebou zakreslené formace 1,2,3 high, ale pokud se na ten graf podíváš z větší perspektivy a překreslíš si ho podle aktuální situace, uvidíš tam větší formaci 1,2,3, která má bod 1 na tvém prvním bodu 1, bod 2 na tvém druhém bodu 1 a bod 3 na tvém druhém bodu 2.
A právě proražení tohoto spojeného bodu obou protichůdných formací by pro mne bylo signálem pro vstup. ;)
Co se týče vstupů na TTE, u takto nízkých tf jsem poměrně skeptický, podle mne má smysl až tak od 30 min.tf. Já jej používám vyjímečně v případě dvojitých S/R ve vstupním bodě, pokud je TTE bod vzdálen tak akorát na 1PT.

3 obchod je v pořádku, je to právě ten příklad TTE pro mne, dvojitá rezistance na tvou vyznačenám bodě 3 a prostor na 1PT k bodu 2 mnou výše popsané VĚTŠÍ formace 1,2,3 Low(tvůj horní bod 1)
Následné CG je výsledkem zasažení množství stopů nad tímto bodem a následnému řádění scalperů.
Ať se daří!
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36:

opet dekuji za tvoje komentare :-)

bych mel taky dotaz k tvym formacim 1-2-3

J.Ross pise, ze formace 1-2-3 Low se tvori na konci downtrendu a 1-2-3 High na konci uptrendu. Podle tvych grafu mi pripada, ze pri stanovovani formaci 1-2-3 vubec neberes trend predchazejici teto formaci 1-2-3. Mas k tomu nejaky duvod? Ja se snazim vzdy identifikovat alespon malinky trend (korekci) abych mohl urcit zda je to 1-2-3 High, nebo Low.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel 436:
Aby tě to nepletlo, jak jsem psal již dříve, můjv obchodní graf vypadá poněkud jinak, toto zobrazení používám pouze pro účely tohoto fóra. To smrštění je z důvodu, aby se do screenu vešel celkový pohled a bylo to co nejpochopitejnější.

Co se týče formací 1,2,3 určitě máš pravdu, základní definice je taková, ale i J.Ross pak v grafech označuje tyto formace podobně.
Dej si do souvislosti i jeho definici trendu - proražení 1RH po formaci 1,2,3 či CG,TR definuje tzv.platný trend.
Já na to koukám ze svého pohledu a o tom žádná, že každý může mít pohled jiný.
Ať se daří. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel436:
Podle mne byl nejlepší vstup v cca 15:43 na proražení RH s dvojitým supportem po odrazu od EMA a SR úrovně kterou tvoří TR z premarketu.
Co se týče tvých vstupů:
1.Long v tuto chvíli bych nešel, málo prostoru k EMA a na výše uvedenou SR oproti nutnému SL. Spíš bych očekával ještě jedno otestování shortu a vytvoření pravidelnější formace 1,2,3, k čemuž skutečně došlo. Jak říká Joe - obchodujte pouze dobře zformované formace. Já ho doplním - nic ti neuteče, pokud se trh rozjede a ty nestihneš obchod, bude ještě spousta dalších.
2. Tady bych uvažoval o londu již na proražení Hi předchozí úsečky v rámci TTE, protože úsečka tvořící tvůj bod 2 již předtím prorazila výše uvedenou SR a též Hi swingu na té úsečce z 15:40, tudíž tam již nečekají žádné stopy a navíc podle mne tvůj bod 3 tvoří na 1min.tf bod 1 formace 1,2,3 na tomto timeframu, přičemž její bod 3 bude na Hi úsečky předcházející tvému vstupu. Jinak ale vstup celkem v pořádku, daly se ale očekávat nahromaděné stopy nad bodem 2, které zatlačily cenu zpět k EMA.
3. Nejlepší obchod z tebou provedených, stopy nad bodem 2 již pryč, odraz od EMA,po proražení SR, vstup na 1 korekci po 1,2,3- OK. (tu)
4. Do toho já bych už nešel, vstup již na 3-4 korekci celého trenu.
Ať se daří! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AND1:
popisovat ti to nebudu, prohlédni si můj pohled na věc na mém screenu ze dneška, jen mám připomínku k výstupu z posledního obchodu - proč jsi proboha čekal s výstupem až na BE? I kdybys přehlédl malou formaci 1,2,3 na 1 min.tf, tak nejpozději na posunutém SL pod poslední swing jsi měl být venku na 614 se slušným profitem.
Ať se daří! (td) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36
dik za komment. zatim obchoduju pouze jeden kontrakt a vystupuju na pevnem PT. casem planuju vic prizbusobit vystupy aktualni situaci a pridat nejaky trailing stop.
mel bych dotaz k tvym obchodum(jestli se budes chtit podelit...):
- 2. a 3. trade - mas nejaky filtr na podobne mensi formace na 1 min. tf? osobne si neumim predstavit ze na tak male korekci bych vstupoval do protitrendu.
dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AND1
Obchodování 1 kontraktu a výstup na pevném PT je v pořádku, ale určitě bych ho zkombinoval s TSL pod swingy na 1min.tf. Nech si zaplatit za to ,že jsi riskoval vstupem do trhu. Čekání na PT nebo BE po proražení swingu je pouze svalováním viny na trh, místo přijetí vlastní odpovědnosti za výstup a tudíž zisk na nebo ztrátu.
K mým obchodům - jde o téměř dokonalé ukázky 2 z mých 8 vstupních patternů - filtrů je samozřejmě více
obchod 2
- musí k tomu dojít na významné SR - v tomto případě včerejší low+TL na tf 120min.
- formace musí vypadat téměř přesně jako tato - vrchol 2 musí být znovu otestován+poslední 3-4 úsečky nusí mít stále
vyšší low(v případě 1,2,3 Hi musí mít naopak klesající Hi)
- dostatek prostoru k EMA na tf 3 min.
- dostatek prostoru k předchozímu swingu
- v tomto případě ještě zpětné proražení Low premarketu po otestování
obchod 3
- stejně jako v případě obchodu 2 - významná SR
- musí předcházet DB/DT
- musí být pěkně vykreslené 1,2,3 na 3min.TF - beru to jako TTE před proražením bodu 2
- dostatek prostoru k bodu 2 na tf 3 min.
- opět dostatek prostoru k EMA na tf 3 min.

No myslím, že už jsem vám ze svého arzenálu prozradil dost :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36
chtel bych se zeptat jestli si jednotlive formace nejak dukladne backtestoval na historickych datech, nebo si jel rovnou paper? zajima me to hlavne z hlediska filtru a nejake optimalizace, jestli jsou tve podminky statisticky podlozene nebo mas jednotlive situace spis nakoukane?
dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...