Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

To Jim36:
Chtěl sem zeptat na formaci 123 low vstupu long, který si už nebral protože si měl padla. Nějak sem nevyčetl z Rosse jestli z bodu 1 do bodu 2 musí také dojít k úplné korekci, tudíž jestli musí být higher high i higher low. Sleduju tvoje screeny a tak mě to trošku zmátlo, v Rossovi sem to nenašel ani že by to měl někde tak zakresleno. Nějak mi to vrtá hlavou....

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kvetenek:
Pokud se budeš držet striktně J.Rosse, tak ten vyžaduje skutečně při formaci 123 úplnou korekci, pro mne ale, jak jsem již mnohokrát zmínil, nic v tradingu není dogma, tudíž já používám svou modifikaci, podle mne je vytvoření HH/LL pouze otázkou volby timeframe, pro mne je podstatný samotný průběh pohybu ceny v tzv.123, který představuje otestování aktuální nejnižší/nejvyšší úrovně ceny. Tuto modifikaci používám hlavně v případě dotyku EMA a DB/DT, v jiných případech již používám většinou standardního J.Rosse, tedy ukončenou korekci. Ovšem podstatná je pro mne situace na trhu z pohledu více timeframů, jestli ta která formace znamená něco i v jiném tf - např. TTE.
Ať se daří! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes první obchody na novém kontraktním měsíci, mně nejlépe vychází přechody vždy až v pátek, kdy se již přestěhuje většina traderů a začnou fungovat dlohodobé SR. Jinak opět velmi pěkný den, tento týden byl celkově velmi dobrý díky prolomení SR na 649 minulý týden. Nezapomeňte všichni, že následující 2 týdny se obchoduje již od 14:30. Příští týden ovšem beze mne, odjíždím pryč, takže stihnu leda tak vždy kouknout večer jak to dopadlo. Ať se všem daří! (tu)

12682

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes další den s pěkným pohybem, trochu horší formace, po prvním vstupu na proražení TR po pokusu minimální SL, když jsem nechtěl riskovat, druhý vstup již OK - RH na tf 3 i 1 min.. (tu) TaG na EMA tf 1min. v 15:19 pro mne bez signálu, příliš daleko od EMA tf3 min., bez patternu. :S

12768

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles:
cca 2 strany zpětně jsem popisoval, že používám nejen 15 min. graf, ale i 120 min., 240 min. i denní grafy a týdení, právě s ohledem na celkovou situaci na trhu, hlavní SR úrovně a trendline z těchto grafů. Důležité jsou pro mne EMA z nejpoužívanějších tf - 3,5 a 15 min.+RB. Velké časové rámce používám při přípravě na obchodní den, kdy si říkám v podstatě "co by bylo, kdyby bylo"
Také jsem již několikrát zmínil, zde v diskusi zobrazené grafy takto při live obchodování nepoužívám, mám 2 velké monitory, kde na 1 mám zobrazeny grafy tf 3+1min.jakožto primární grafy, na 2 monitoru mám tf 5+15+120 min.+RB právě pro posouzení širšího pohledu na situaci na trhu. Také mám v záloze další chartbook ještě s jinými kombinacemi zobrazení grafů kdybych si nebyl jist v posouzení některých situací.
Protože chci věnovat obchodování cca.1 hod., obchoduji na krátkém časovém rámci, navíc mám rád velmi rychlé omezení rizika na minimum. Raději chodím do trhu pro menší částky častěji. ;)
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles:
myslím, že trh TF je hodinu po otevření dost rychlý a na 15 min tf vznikají 300,400,500 usd bary, na kterých moc formací dle Rosse za tu hodinu nevznikne, proto si myslím že volba timeframe je velice ušlechtilá pro dobu kterou obchoduje Jim36. Pro hlubší posouzení trhu je vyšší timeframe určitě lepší, ale pro potvrzení nebo vyvrácení formace je jeho volba 1 min, 3 min dobrou volbou, která mu funguje, a hlavne jak je vidět, vydělává :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes bych řekl, že byl ukázkový den k prezentaci mého pohledu na TTE v rámci nižších timeframe, kde je nevhodné vstupovat na H/L úseček, protože nemají velkou váhu jako SR úrovně. Proto čekám na formace 123 na tf 1min. v místech tzv.TTE v době, kdy se mi začnou rýsovat formace na tf 3 nebo 5 min.. Někdy jsou formace na tf 1 min. i v podobě mini 123, případně v jejich kombinaci, což je v podstatě ideální možnost vstoupit do trhu s minimálním SL okolo 50,- USD, tj. rizikem na TF velmi příjemným. ;) Pokusil jsem se do screenu zakreslit maximum informací z mého pohledu, doufám že je to stravitelné. Dnes jsem sice tzv.nadělával a vzal obchod těsně po 15:30 díky rýsující se hezké formaci 123 na SR úrovni a určitě se to vyplatilo. :)

12816

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...