Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Maxim Coloseus:
Vítám tě mezi příznivce formací 123. Určitě jde o funkční strategii, ale její úskalí spočívá v tom, že vyžaduje poměrně vysoké SL, protože SL logicky patří pod bod2. Tím, že jsi se rozhodl používat pouze jeden timeframe se ale připravuješ o širší pohled na trh jako celek. Určitě bych doporučil obchodovat tyto formace spíše v trendové podobě a jejich protitrendovou podobu pouze na silných SR úrovních a v duchu rad J.Rosse obchodovat pouze pěkně zformované formace.
Co se tvýče screenu:
1 obchod je naprosto v pořádku, je to právě formace 123 do trendu, v podstatě se na to dá koukat i jako na 2 proražení TR po TaG.
2 obchod je formace protitrendová, z tohoto jednoho screenu nepoznám, zda je na SR, takto bych ji asi nebchodoval právě proto, že je příliš blízko té TR. Sice je tam prostor pro první PT, ale to by musela být na SR, protože abych ji obchodoval pouze jako krátkodobý obchod jen k TR(EMA) by vyšlo špatné RRR - vysoký SL. Musel bych vidět právě i jiné tf abych posoudil celkový stav na trhu.

Co se týče PT, TSL vše je otázka vlastního stupně pohody a pohledu na věc, strategií se dá použít spousta, všechny co jsi popsal jsou určitě funkční. Trhy se neustále mění, jednou lépe funguje jedna metoda, jindy druhá. Já používám více výstupů, pro každou část pozice jinou, což mi velmi dobře funguje jakožto diverzifikace v oblasti distribuce zisků, celkové výsledky jednotlivých výstupů se od začátku roku ve výsledku příliš neliší.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poněkud zhnusen dnešním výkonem našich hokejistů na MS si jdu spravit náladu ke grafům. Komin: Určitě ne, přímo proti SR, nebyl prostor ani na 1 PT, 123 nebylo na silné SR úrovni, není potřeba obchodovat za každou cenu, vybírej si jen nejlepší obchody. majkll: Pro úplnost začnu definicí 1RH jak ji chápu já - první korekce po proražení TR. To že nevidíš RH, neznamená že tam není. To je právě ten problém soustředění se na jeden časový rámec, který jsem nastínil o pár příspěvků výš M.Coloseovi, tj. pouze částečný pohled na trh. Znovu zopakuji, při obchodování používám jiné zobrazení, které je součástí mého edge, jehož součástí jsou i (jak jsem zde již několikrát zmínil) RB. V přiloženém obrázku je první korekce a s ní spojený RH jasně vidět. ;) Jinak ještě minulý týden bych tuto situaci zobchodoval již jako proražení TR po pokusu s SL 50,- USD, protože TR byla přímo ukázková, jen poněkud široká. Po minulém čtvrtku jsem se rozhodl počkat až na korekci, protože první proražení by vyžadovalo SL téměř 300,- USD. (td) Navíc proražení TR vždy vede ke korekci a já se obával poměrně razantního zpětného pohybu. Naproti tomu zobchodování korekce již znamenalo odraz od TR a určilo výši SL ve zmiňované výši 70,- USD. Ať se daří! (tu)

13231

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all, JiM36 Chtěl bych se zeptat jestli na vidíte na těchto demo obchodech nějaký problém. Pro mě to bylo ukázkový obchod,ale třeba je tam něco co by mohlo být podle Vás zkušenějších problematické. Na NQ PT na pivot PP, a na FEXS PT na SR hranici co jsem si zakreslil z předchozích dnů. PS : NQ je premarket VÍM, pouze "obchoduji " graf a formace 123,RH děkuji za případné připomínky. s pozdravem Liliputek

13234

13235

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Liliputek,

z môjho pohľadu pekné obchody (tu). Taktiež používam BB pri Rossovi, tak ma teší, že si našiel k nim cestu i niekto iný :). Len tak naokraj, pri tom obchode na NQ si mohol obchodovať i formáciu 1-2-3, nakoľko noha 3 zásadne neprekonala mean BB, ale inak nie je čo dodať. Držím palce v ďalších obchodoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
Máš skutečně pravdu, při pohledu na tyto grafy jde opravdu o ukázkové obchody.
NQ - Kromě 1RH po 123 jsi zobchodoval v podstatě i 1Rh po TR, navíc po odrazu od bodu 2 formace 123. (tu)
FESX - téměř totožná formace, můžeš na to koukat více způsoby - TR , velká formace 123 s bodem 2 na tvém bodě 1, oboje s vrcholem na tebou označené SR úrovni, po proražení následuje korekce s odrazem (tu)
Výstupy na PT v logických úrovních, jejich volba je na tobě a tvé úrovni pohody.
Ode mne máš pro dnešek za 1 ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marhlo,JiM36. děkuji za Váš pohled.

marhlo: BB jsem zavedl jako filtr vstupů, a po prvních zkušenostech zatím jsem spokojený, jinak 123 už moc neobchoduji měl jsem dříve dost falešných vstupu a tak jsem po nastudovaní knížky "Tajemnství profitních formací-Ross Hook" přešel na obchodování RH. mám tam i nějaké podmínky kdy ho vezmu a kdy ne.Další co se mě na přístupu J.R. libí je naučit se nenávidět ztráty. Neobchoduji pro ztráty. :) takže je nenávidím a i když vím že jsou a budou tak jich chci co nejmíň.

JiM36 : vždy se divím co tam všechno vidíš :) děkuji za inspiraci a jdu hledat to co jsi popsal :)

tak uvidíme co odpoledne

ať se daří Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO all , JiM36. Tak zase jeden demo obchod na FESX. Celkem spokojený. jen jsi nejsem jistý tím vstupem. vstupoval jsem na základě RH který vytvořil s bodem 2 DB. (tvůj vstup JiM36) další RH byl o 3 usečky později taky se dalo vstoupit . Výstup už celkem ok jen určení logického PT1 bylo podle mě "zajímavé". co vy na to ??? děkuji za komenty s pozdravem Liliputek

13237

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Liliputek,

aj tento obchod mi príde v poriadku (tu),tak ako ty, taktiež využívam BB na filtrovanie vstupov (prevzaté od Rossa) a korekcia po RH na ktorom si vstupoval bola OK. Nemôžem si pomôcť ale tento systém mi najviac sedí a v podstate je veľmi jednoduchý. Samozrejme výsledok obchodu záleží na výstupe, ten si každý musí prispôsobiť svojej náture, ale teší ma keď obchod ide po vstupe mojim smerom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
No z mého pohledu je to spíše zobchodování proražení TR(CG) díky dalšímu stejnému Hi o pár úseček dříve. Ale je to v pořádku jako krátkodobý obchod s PT určitě lépe na žluté SR, protože na té jsem napočítal celkem 8 "úderů", kdežto na modré jen 4.
Vzal jsem to ale v rychlosti, už se připravuji na seanci.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...