Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

A pak že vánoce nemůžou být v květnu :) Dnes 2 obchody s nízkými SL, navíc dopadly extrémně dobře. 1 obchod - proražení 1RH po TR na tf 1min. - ideální rychlý obchod, po kterém jsem chtěl trh již jen sledovat. 2 obchod - po vykreslení pěkného DT na SR a 50% retracementu na tf 3min. jsem se ještě nechal zlákat extra nízkým SL na mém patternu mini 123(v tomto případě extramini) a poté už bylo třeba ten obchod pouze "vysedět" - jak říká J.Ross - nechte ziskové obchody běžet. (tu)

13170

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36

Jestli je to mozne, chtel bych se vas na neco zeptat. Nektere z Vasich obchodu jsem si jiz prosel nekolikrta, ale porat mi nektere veci nejsou zcela jasne.

- Podle ceho se rozhodujete, zda vstoupite na prvnim prorazeni TR, druhem nebo si pockate na Rh?
-Jaky presne pouzivate STL, muze te mi jej popsat na grafu ze 4.5.2010?
-Je mozne ve strucnosti popsat vase myslenky, ktere jste mel v ,,hlave,,, kdyz jste vymyslel EMA Diff?
-co Vas vede k tomu, ze funguje TaG? Myslite si, ze je skutecne hodne traderu, co EMU 34 respektuje?

Omlouvam se za primocare otazky, ale chtel jsem byt strucny. Jestli nechcete odpovidat nemusite. Jinak me tesi, ze sem opet davate Vase analyzy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom:
ad.1 - co se týče TR - zjednodušeně - pokud je TR úzká, obchoduji 1 proražení - čím užší a delší, tím lépe. Pokud je široká, obchoduji buď 2 proražení, nebo 1RH. Rozhoduji se podle stavu na trhu - trend dle J.Rosse na různých tf, vzdálenost od EMA tf 3 a 15 min.,RB, potvrzení indikátorem.
ad.2 - TSL - popisoval jsem jej poměrně podrobně pár stran zpět - dnes oba výstupy TSL na formaci 123 na tf 1 min.
ad.3 - TSL - historii tohoto indikátoru v přímém přenosu máte opět pár stran zpět, zjednodušeně měří rychlost stoupání či klesání EMA, chtěl jsem jej využít zejména pro filtraci TaG ve vztahu k dynamice trhu, ale jak je vidět ze screenů, fungují na něm i divergence.
ad.4 - TaG - určitě máte pravdu, EMA má v nějaké podobě v grafu 90% traderů, tudíž má "velkou moc", navíc jako plovoucí SR úroveň se často potkává i s jinými SR úrovněmi o kterých třeba ani nevíte a jejich sílu přenášíte na EMA. Nicméně jak z mých screenů vyplývá, já neobchoduji přímé TaG, ale vždy čekám na signál vyčerpání předchozího pohybu k EMA ve formě tzv. mini 123. Čím déle tento pattern používám, tím více patří k mým nejoblíbenějším, protože umožňuje vstupy s minimálním SL a velmi dobrým RRR. ;)
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes téměř totožný den se včerejškem 1 obchod - šel jsem do toho jako 2 proražení TR hned po otevření, ale nechtěl jsem riskovat příliš, takže jen min. SL 50,-USD - výsledek SL. 2 obchod - další pokus na stejném místě po odrazu od horní hrany TR(CG), tentokrát již OK, výstup trailu na 123 v kombinaci s mini 123 jakožto TTE - reverz - situace poblíž SR úrovně na daily grafu. 3 obchod - vstup dle výše popsané situace, podpořené divergencí, příjemný SL 100,- USD - TSL pod úsečku tf3 min. před fundamentem. Poslední mini 123 jsem již nebral, čekal jsem spíš CG s postupným nárůstem ceny k včerejšímu low. Ale byla to velmi pěkná divergence, kdybych nevyšly ty obchody před tím, asi bych ji kvůli nízkému SL vzal. Ať se daří!

13173

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska byl ideální den pro názornou ukázku umístění PT do logických zón, které bohudík dnes vyšly. Těmi pro mne jsou SR, swingy, k přesnějšímu určení používám EMA s obalovou křivkou. 1 obchod - proražení 123 u SR na tf3 - PT na swingu na kanále, první pohyb byl poslední dobou výrazný takže až na kanále. 2 obchod - TTE formace 123 u EMA tf15 min., mini 123(totožná formace jako včera)SL 100,- se ziskem z prvního obchodu v kapse, potenciál k PT na swingu u EMA 190,- USD, RRR 1:2 - menší pozice (pouze k PT) 3 obchod - proražení 123 u EMA na tf3, zdvojené 123 na tf1, prostor k low CG na 1 PT, 2 PT na kanále na swingu, posun SL po Hi 1 min. k hranici CG, která by měla fungovat jako rezistance. Před 3 obchodem jsem ještě zvažoval pěknou divergenci se zpětným proražením u SR, ale formace s doji se mi moc nezdála, čekal jsem na lepší vykreslení které přišlo až v bodě 3 obchodu. No a na závěr jsem zakreslil možné zobchodování 2 proražení CG na tf3 min.(TR na tf1min.), podpořené pěkným TaG EMA na obou tf, které jsem ale nezobchodoval, protože jsem již nebyl u počítače. Ať se všem daří!

13184

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
Vítám tě zpátky na fóru. Ono není ani tak podstatné, zda tuto situaci budeš brát za RH, nebo za 123, ale jesli ji obchodovat nebo ne. Já osobně jsem si ji zařadil do vstupních patternů jako samostatnou formaci pod názvem zdvojené 123, čímž ti vlastně odpovídám. V podstatě jde totiž o selhání formace DB a prolomení SR úrovně, což většinou dá trhu slušné momentum. Já ji velmi rád obchoduji, protože má vysokou úspěšnost.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď. Já se aktuálně snažím z automatizovat obchodování RH. Až to dostanu pod kůži tak počítám s přidáváním dalších paternů.Mám ještě 3 v záloze.Zatím když je graf vykreslen tak vidím vše,ale při vykreslování to stále není ono.Tím to si snižuji počet obchodů :)

tak já budu bojovat a občas hodím dotaz. díky za pomoc ALL

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZdenekB:
Nevím co si pod pojmem indikátory J.Rosse představuješ ty, ale ve všech knihách používá J.Ross normální klouzavé průměry(jenom o několik čárek předsunuté) + CCI + bollinger bands, což jsou běžné indikátory, které by měly být součástí základní výbavy programu. Ale MT nepoužívám, takže přesně ti neporadím.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem diskutujícím. Jim 36, skláním vám velikánskou poklonu, vždy s otevřenou pusou sleduji a zpětně pročítám jak umíte trhy rozebrat a podojit. Začínám backtest podle Joa Rosse (pouze 1,2,3) Podle backtestu teprve sestavím podobu OP. Sleduji Emu 34, HL předchozícho dne ,HL aktuálního dne a divergence na CCI 14. Teprve zkoumám velikost risku (fixní, bod 3 formace 123, nejnižší bod prorážecí úsečky v případě UP. Hledám i PT (fixní, nejbližší S/R, trail pod swingy, 2x reverz nebo prolomení HL předchozí úsečky=Ven , násobek SL) A k tomu všemu zapisuji výsledek první úsečky pro případný výstup na této. Případné Filtry by byly výše zmíněná Ema, S/R hranice, nebo divergence, ale soudím, že ty se budou objevovat velmi ojediněle v kombinaci s 123, takže je možná velmi rychle přestanu sledovat. Timeframe používám pouze 3 min. Přikládám screen z 1.4. 2010 a prosím o radu na co se dívám dobře a na co špatně a poprosím o nějaké vaše doplnění. Nemohl jsem si to odpustit. Jste můj tradingový bůh. Vím, že graf z 1.4. jste už prezentoval, ale já v rámci poctivého backtestu na něj již nemohu nahlédnout a chtěl bych okomentovat spíše moje postřehy. Vstup 1: (682,3) Proražení bodu 2 formace 123 (nic jiné nesleduji) Bod 2 ustanovil vrchol PRM, takže toto proražení, znamená i proražení High PRM. Další S/R a to High předchozího dne je o 4 body výše takže prostor OK. Ema je za námy a bod 3 formace 123 udělal tag, takže Ema také říká, že to bude dobrý obchod. SL a PT ještě nevím jaký budu používat, testuji jich více. Vstup 2: (-683,0) Proražení bodu 2 formace 123 (nic jiné nesleduji) V cestě nám stojí High PRM ve vzdálenosti 8 ticků. Ema 34 je vzdálena 6 ticků a potom hrozí tag a otočení trhu proti nám, což se také stalo. Takže S/R i Ema nám říkají nevstupovat. Naopak bod 2 formace 123 se skládá ze dvou úseček, tam proražení znamená selhání DB, což je podpůrný signál. SL a PT ještě nevím jaký budu používat, testuji jich více. Jestli k tomu prosím máte co doplnit, či něco poupravit, tak mi prosím pomozte, budu velmi rád. S pozdravem a přáním úspěšných obchodů Tomáš

13221

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...