Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kompletní průvodce psychologie obchodování


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 155
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

MISAK
HAHAHA. Trochu mě to připomíná myšlenku komunismu. Já dám to, ty dáš tohle a dohromady uděláme moc. Takhle to nefunguje ani v komunismu, ani v přírodě, kde z našeho lidského pohledu vládne pravice. Ty bys chodil pro žrádlo 10 km, když se můžeš najíst hned-pravda, zaženeš li pár slabších jedinců? ŽÁDNÉ zvíře na světě by těch 10 km nešlo. Stejně tak trh se na pivotu otočí, pokud není dostatečně silný fundament. Vše jde cestou nejmenšího odporu. Tudíž si nedělám iluze, že se nenajde ani jeden člověk, který by neměl pirátskou kopii. Šance, že by se tak stalo se limitně blíží nule.
Toliko má filosofická vsuvka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To : euforos
to bys musel znát lépe můj světový názor, ale pro Tebe na vysvětlenou. více jak 10 let pracuji v obchodní firmě a dodáváme mj. sw řešení , např. různé prohlížeče proprietárních formátů apod. ten soft stojí tak 400 USD a je potřeba k zařízení za 30 kUSD a výše. Zákazník si koupil jednu licenci a pak to zbaběle rozkopíroval na všechny počítače, které měl ve firmě. Dnes se nediskutuje, koupí třeba 4 licence pro 4 lidi, kteří to fakt potřebují. Je cítit , že kultura těchto lidí se zvýšila a bylo by jim trapně mi tvrdit, že jim stačí jedna licence. Něco jako - nechci vypadat jako chudák, mám svou úroveň, své postavení.
Asi se pohybuji na špičce ledovce (a jinde být nechci) - kde platí gentleman agreement, než 100 stránková smlouva, která je pak stejně k ničemu. Zbylých 80% jsou looseři.
Chápu, asi na rozdíl od Tebe obchodní myšlenku finančníků : např. na smyšlených číslech
market potential : 1000 (myšleno traderů, ne balastu) - to už Tomáš a Petr odhadnou, kdo je trader a kdo jen looser
a z těch to reálně chce 500 (a to stačí, aby projekt byl úspěšný) - v mluvě tradera PT
když se to začně dále šířit zdarma dostane to dalších 10 000 lidí, tzv. looserů, kteří to stejně neumí využít, a nikdy by si to nekoupili, ač by se to prodávalo jakkoliv - tady revenue stejně nebude
a pak už je to jen o psychologii nastavení ceny - zda odhaduji potenciál 500 ks a 250, nebo nastavím cenu trochu jinak (jako SL) koupí si to ne 500 ale 700. jaký je větší profit 500x250 nebo 700*200 ? Neriskuji moc ? Co když to víc lidí nekoupí.
Prostě pokud to nevyjde - tak jsem vstoupil do obchodu ve špatnou dobu, proti trendu apod. a pokud to nadělí víc než PT, tak jenom měli čuch na dobrý obchod a nechali své profity běžet.
Mišák

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky se připojuji s díky, opravdu hezký počin. Věřím, že nezklameme.

Objednám hned dnes večer, teď nestíhám :(

Ještě jsem se chtěl zeptat, bylo by možné mi ten e-book zaslat v Aj? Asi to zní trochu divně, nechci to nikde distribuovat na U.S. trhu, jen prostě umím dobře anglicky a rád si angličtinu trvale procvičuji... Navíc některé knížky, aniž bych chtěl znevažovat překladatele, se prostě úplně eňo ňuňo přeložit nedají - podle mého názoru. Třeba Joe Ross, osobně si těžko umím představit, jak by někdo do Čj přeložil entusiasmus, který je v jeho knihách cítit :)
Jestli to v Aj možné není, tak to samozřejmě nevadí :)

Ještě k tomu jeden dotaz - co Mark Douglas? Jak byste ho s touto publikací srovnali? Zatím ho nemám, tak jen abych věděl, jestli ti ho pak mám taky kupovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel.mison
to jestli si to někdo koupí nebo sežene pirátsky není o tom, jestli je looser, nebo winner, je to o tom, jaké má hodnoty a já tvrdím, že většina lidí takové hodnoty nemá. Možná na západě ano, ale tady tohle je postkomunistická země a to už charakter národa značně ovlivňuje. Nebudu ze sebe dělat svatouška. Mě taky udělalo radost, když sem zadarmo na netu sehnal knížku Trading chaos od Williamse. Tobě by neudělalo radost, kdybys na ulici našel třeba pětistovku? Mě docela jo. .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel.mison
Sebral bys tu pětistovku, nebo ji nechal ležet, abys neměl černé svědomí, žes právě okradl jejího majitele? Nechci tím tvrdit, že hned jak bude knížka k sehnání, tak si jí z netu stáhnu. Abych pravdu řek, tak počkám, až se objeví nějaká recenze na ni a podle ní koupi uvážím. Celé jsem to myslel tak, že Tomáš s Petrem předběhli dobu, protože tady nejsme na západě ale na východě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

najit petikilo nebo knihu na netu je rozdil. asi jsi na seznamu nekoukal treba na mapy a pak nejednou voila a byl tam link na knihu. na netu najdes vetsinu knih o tradingu v pdfku. a presto si knihy kupuji. myslim, ze co se tyce tohoto fora tak hodnoty jsou trochu vyse nez hodnoty prumerne populace. jinak, znam dost lidi co jsou full time traderi a nikdo z nich tohle nedela, proste to nemaji zapotrebi. takze bych trochu souhlasil s pavlem, ze to jsou looseri kdyz si nedokazou vydelat na knihu. chapu ze je hezke mit doma hodne knizek, brat z nich myslenky, systemy atp. ale taky nejdete do knihkupectvi a neukradnete to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tome,

to vubec neni otazka toho, jestli jsme na zapade nebo na vychode; software se krade vsude zhruba stejne a naskenovane knihy dokonce "na zapade" vyrazne vice nez u nas. Je to spis otazka slusneho vychovani a osobni urovne a nema to cubec co delat s onou petistovkou z ulice - tim, ze najdete 500 Kc na ulici nikoho neokradete; je to hloupost majitele, ze si ji nehlidal. Ale autor/vydavatel knihy nema moznost si knihu hlidat a je to vylozene kradez (dostane o to mene penez na provizich) - tj. spis je na miste srovnani s tim, kdyz prochazite kolem cloveka, kteremu kouka z kapsy petistovka - jestlize ji vytahnete a nechate si ji, tak nejste nalezce, ale zlodej. Tohle je uplne stejne. Dal imho nema cenu se o tom bavit, je to jednak off-topic a jednak naprosto zcestne tema, ktere sem dle meho nazoru vubec nepatri.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...