Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Podíval jsem se a porovnal poslední 4 dny soyoil CFD(xtb) a futures ZLV8-SOYBEAN OIL October 2008 (CBOT) (viz obrazek - cervene krouzkovane je CFD). Je tam posun ceny cca o 0,4$, ale že by jeden trh byl divočejší než druhý mi nepřijde. Pokud analyzuji "posunuté" grafy xtb tak budu mít posunutou i tu rezistenci ne? Nehledě na to že bych si nechal radši nějakou rezervu a neumisťoval příkaz sell limit přímo na rezistenci ale o něco níž.

6023

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: pfiala

A kdo říká, že 100 000 není dostačující kapitál na obchodování komodit ?..............je to cca 7000 dolaru a s tim uz levnejsi komodity, jako corn a sugar, muzete v klidu obchodovat..............de o to že ta vaše marže, kterou uvadíte 7000,- je zakuklenej poplatek.............protože se nejdřív musíte dostat s tim konkretnim tradem z -7000 na 0 a pak teprve začínáte vydělávat...........u futures komodit začínáte vydělávat hned..............a jeste jedna věc..................i u dražších brookerů máte poplatek za kontrakt max cca 30 dolaru, coz je asi 400 korun...........ale je to za ponej kontrakt a ne nejakou dvacetinu lotu, jako u CFD.............a hlavne u futures nejsou loty, ale kontrakty.....jenom tak pro upřesnění.............když to vemu hodně zobecněně, tak XTB je vhodnej maximálně na forex a to ještě jenom na nejdůležitější páry.....................a k poslednímu bodu............rozdíl mezi CFD a futures kontraktama je přímo OBROVSKÝ..............chtělo by to pořádně nastudovat

a obchodovaz kukuřici s účtem 100 000 Kč můžete prakticky u každého pitového brookera........projeďte si pořádně vlákno o brookerech a na něco určitě narazíte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Eifi Napsal: ------------------------------------------------------- > .............když to vemu hodně > zobecněně, tak XTB je vhodnej maximálně na forex a > to ještě jenom na nejdůležitější > páry.....................a k poslednímu > bodu............rozdíl mezi CFD a futures > kontraktama je přímo OBROVSKÝ.............. Presne tak, ja jedu pres XTB jen EuroDollar. Uz dost dlouho, delam vicemene intradenni obchody a vydelavam. Spread 2 pipy na EURUSD me pripadal OK. Samozrejme, jsou brokeri s nizsim spreadem (napr. DukasCopy), ale musite obchodovat vetsi objemy a dat vetsi vklad (=nic pro zacatecniky). Drive tady zminovana Oanda ma nizsi spread, ale leverage je jen 1:50 (=margin 2%), takze ten jejich spread co uvadeji je vlastne pri 1:100 dvakrat tolik. Navic potrebujete 2x vice penez na obchodovani stejneho objemu. Napadla me spis jina vec, jestli muze XTB jako market-maker hybat s cenami. Srovnal jsem to s Dukascopy a ceny na EURUSD jsou posunute o 2 pipy (to nevadi) a obcas se lisi o 1 pip. Viz obr. Muj nazor je, ze si nemohou dovolit posunout cenu o nekolik pipu svym smerem, aby nekomu vychytali stop-loss apod. Co si o tom myslite?

6030

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: Eifi
asi jste se přehlídl marže 7000,- není poplatek ale margin, poplatek je 300kc.
Tak porovnáme stejný objem
- 1 kontrakt (5,000 bushels) poplatek 140Kc, margin 60000Kc (interactivebrokers)
- 0,1lotu (5,000 bushels) poplatek 600Kc, margin 14000Kc

Uznávám že 100tis může stačit na intraday corn ale já jedu pozičně takže mám stoploss dále od aktuální ceny (při objemu 1 kontrakt cca 23tis).
Takže bych při účtu 100tis riskoval 23% účtu a pokud odečtu margin tak riskuji 57% volných prostředků, vždyť to je proti všem poučkám o riskování 2% účtu na 1 obchod.

O CFD jsem se snažil zjistit maximum, zjistil jsem dost rozdílů, ale kromě poplatků mě při pozičním obchodování na CFD nic nevadí. Jestli víte něco co je pro mě u CFD nevýhodné tak se prosím podělte o zkušenosti. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pfiala:
hmm, tak to ste asi nezjistil těch rozdílů dost, protože hlavní rozdíl je ve spreadu...................schválně se mrkněte na spread mezi nákupní a prodejní cenou corn CFD......a přepočítejte si to na koruny........vysledek je částka s kterou začínáte každý obchod v mínusu.........u futures je spred nulovej nebo tak 1 tick...........takže při otevření kontraktu corn začínáte ihned na nule (ty bych videl jako hodně podstatnej rozdíl oproti CFD)

k bodu dva...............nejdřív si přečtětě minimálně všechny články tady na finančníkovi, nebo aspoň komoditního průvodce..............běžný SL na futures Corn (tim myslim pitové poziční obchodování) je kolem 300-400 dolarů na kontrakt..........takže to je při účtu 5000 usd cca 5-6% celkového účtu.........z čehož plyne, že se s účtem 100 000 Kč dá obchodovat úplně v klidu..........dále bych chtěl vidět toho sebevraha, kterej by jel intradenně futures na corn (vzhledem k hodně malýmu volume)

A úplně mě zaráží ta výše vašeho SL na CORN.....23000 ???!!! .......to byste musel mít podle základního MM účet aspoň půl milionu...........což je s prominutim toální blbost

K poslednímu bodu.........na CFD jsou opravdu hodně moc nevýhodné právě z důvodu zmiňovaného spreadu mezi nákupní a prodejní cenou (ten spread tvoří hlavní příjem toho XTB)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Eifi:
spread je ten poplatek 600kc, to už jsem psal že to je nevýhoda o které vím (140vs600kc). Na druhou stranu výhoda je nižší margin a tím větší "páka" (60vs14tis.kc).
Mě zase přijde 300-400USD hodně malý odstup SL pro poziční obchody, když denní pohyb je v průměru 450USD, to by jste musel mít perfektní odhad pohybu trhu, aby Vám běžný denní pohyb nevymetl SL.
Já netvrdím že CFD a xtb je super, jenom jsem napsal že při specifických podmínkách (pozičně-malý účet) to může být jediná možnost jak zkusit obchodování, pokud chcete obchodovat intraday nebo větší objemy tak rychle pryč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pfiala:

ok, tak sme se na něčem konečně shodli .-)
jenom si vůbec nejsem jistej, že by denní pohyb futures cornu byl 450 dolaru.......na strankach burzy by se to dalo dohledat jako ATR (průměrnej denní rozsah pohybu)........ale co si tak pamatuju ze screenů, co sem dávali finančníci, tak by těch 400 dolaru odpovídalo spíš tak 2-3 dnum, ale jak řikam, nejsem si jistej...............jenom vim, že spousta lidí si v pohodě s timhle SL vystačí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Eifi:

Promiň, ale z některých tvých příspěvků mám pocit, že o některých věcech mluvíš "zasvěceně", ale přitom o dané věci moc nevíš. Co je vhodné obchodovat přes XTB a jak obchodovat, si myslím, že to je Forex(hlavní páry) a pak možná i pozičně komodity by se daly, ale tam mi vadí absence příkazu STOP-LIMIT, který umožňuje se na vstupu bránit gapům. Co se týče
poplatků za komodity u XTB jsem kdysi jsem v tomto vlákně spočítal toto:.........No, taky jsem si myslel, když mi z XTB odpověděli, že spread je v CORN 350$, že přes ně obchodovat tenhle instrument je hloupost a smál jsem se tomu. Má to totiž jeden háček: u CFD CORN jsou totiž naprosto odlišné hodnoty bodu. Byl jsem zvyklý to posuzovat jako klasické futures, tak jsem si říkal, když je běžná volatilita v CORN momentálně cca 9 bodů(9x50=450$), tak spread 350$ je fakt brutus. U CFD CORN je volatilita cca 13 bodů, ale hodnota jednoho plného bodu je 500$!!! Jednoduchými počty tedy dojdeme k běžnému dennímu rozpětí u CFD CORN 6500$(13x500=6500). Budu-li obchodovat miniloty 0,1, tak se už dostanu na spread 35$ a denní rozpětí 650$. Srovnám-li volatilitu u obou instrumentů na stejnou úroveň 450$, vychází spread u CFD CORN na nějakých cca 24$. A to mi tedy jako hrůza nepřipadá, když se poplatky u amerických discount brokerů pohybují kolem 20$. Napsal jsem to možná nesrozumitelně, ale je také vhodné dle mého příhlížet k poplatek(spread) vs. volatilita v USD(tedy možný zisk)........
Spread je jen jinak vajádřený poplatek brokerovi. Když otevřeš futures obchod, strhne se ti poplatek, takže nezačínáš od 0, jak jsi psal, ale od 0-poplatek. Takže jsi od začátku taky v mínusu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley: cena v teto vysi je obhajitelna nikoli u discount, ale u full service (a to pouze opravdu hodneho sveho jmena) brokera... platit discountu, nerknu-li ciste elektronickemu v zrninach takove castky je hazet hrach svinim...

BTW ma-li podkladovy derivat denni rozpeti 9 bodu, kde to CFD nabere bodu 13 a kolik obchodu opravdu v takovem rozmezi uskutecni/uzavre broker? Dyt by na tom prodelal kalhoty....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft:

Máš pravdu, mělo tam být full servis brokerů.

Tuhle tvou větu jsem moc nepochopil: "BTW ma-li podkladovy derivat denni rozpeti 9 bodu, kde to CFD nabere bodu 13 a kolik obchodu opravdu v takovem rozmezi uskutecni/uzavre broker? Dyt by na tom prodelal kalhoty...." Můžeš mi ji objasnit? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...