Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to sztula: náhodou seminář jsem absolvoval a dozvěděl jsem se dost zajímavých informací. Pokud bude v Ostravě přednášet pan Jaroslav Tupý tak mohu jenom doporučit, ten chlap je podle mého názoru profesionál a je ochotný se podělit o to co umí. Jak už jsem psal výše, u xtb je potřeba obchodovat pozičně a všechny jmenované nešvary mi můžou být ukradené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ale ty seminare to se jich musim zastat, to jsem byl mile prekvapenej, neni to zadna propaganda to spise naopak od live odrazuji, vsechno ukazuji jak je, ze rozhodne trading neni lehka vec a tak... indikatory a vse docela dobre rozebrane k tomu obcerstveni,net... a to vse zadarmo, jako pro zacatecnika suprova volba, opravdu, kdo nevi kde zacit a citi ze by ho to zajimalo tak toto je nejlepsi uvod za nejmene casu, pak uz at se kazdy navede sam...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: skodik Ja si jsem jisty, ze na realnem uctu Te broker-market-maker (treba XTB) nenecha takto scalpovat. Klidne Ti odmitnou obchodovani s vysvetlenim, ze nepodporuji scalping v ramci 1 minuty a bla bla bla... Kazdy scalper vlastne bere zisk market-makerovi, to je ten duvod. Ja jsem zjistil, ze jedina vec, ktera se da u XTB obchodovat je EURUSD, ma likviditu a nizky spread 2 pips. Ropa a zlato jen ve vyjmecnych situacich (ne stabilne). Puvodne jsem chtel obchodovat CFDs na akcie, moje rozcarovani bylo, kdyz jsem si to spocital. Ted obchoduji akcie u flat-fee brokera s $20 poplatkem round-trip, kteremu je absolutne jedno co a jak scalpuji. (Da se najit broker na akcie i s poplatkem $9.90 round-trip viz: https://www.tradeking.com/PrivateView/services/Services/commissions.tmpl nebo srovnani na http://www.optionshouse.com/home/rates/index.jsp) Jen tak pro zajimavost, na prilozenem obrazku je srovnani poplatku pri nakupu akcii (s pakou 1:4 long a 1:3 short intraday podle am. regulaci) a pouzitim CFDs. Je zde uvazovano 20 tisic akcii Citygroup (NYSE:C). Jeste nad XTB se umistilo prazske Colosseum, ktere si uctuje 0.5% z objemu za CFD. To stejne plati pro akciove opce, zatimco v US uz jsou brokeri, kteri maji flat-fee $9.95 za neomezene opcni kontrakty, mistni Colosseum mi nabizelo jeden contrakt za 20$ :-))) Pri 20 kontraktech je to trosku siila, to uz snad zavani lichvou :-))

5973

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den pánové a dámy,

po prostudování této diskuze, jesm byl poněkud na rozpacích a začal jsem o ní přemýšlet. Moc mi to nedalo, tak jsem se rozhodl porovnat cenu obchodu s jinými brokery. Srovnal jsem XTB a Saxo bank. A tady je výsledek

Saxo za kontrakt v hodnotě 100 tis. EUR zaplatí na poplatcích 150 EUR celkem

XTB za kontrakt v hodnotě 100 tis. EUR (po přepočtu) na poplatcích zaplatíme báječných 2000 USD.

To je fakt maso. Nebýt této diskuze asi bych se nad tím moc nezamýšlel. Mooooooc děkuji.

Další fakt který jsem zjistil je ten, že u Saxo je hodnota 1 bodu 1EUR tzn. cca 25 Kč. U XTB je hodnota 1 bodu 17 Kč. Co je však podstatné je to, že u porovnání vývoje ceny XTB zkrouhnul svíčku o 3 body dolů v porovnání s Saxo bank. Je to přesně v 13:15.

Co z toho plyne. Získám zpět svoje školné a pryč od nich. To je můj závěr. Navíc kdo se bojí Anj. tak zkuste Saxo je tam člověk, který mluví slovensky.

Poraďte mi proooosiiiiiim nejakého dobrého brokera na CFD a futures, tak abych nepotřeboval zrovna 4000 tis. USD.

Dík moc

PS: Kdo má účet u SAXO jak se dá vložit indikátor S/R do jejich platformy. Docela mi tento indikátor chybí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

no já bych se do toho osobně moc nepouštěl. Já nejsem tak zkušený, ale pokud se zamyslíte nad tím co dělají tak bych to u nich ani moc nezkoušel. Pokud jste rozhodnut tak určitě bych do toho nešel ve velkém objemu. Školné může být poměrně vysoké.

No po prostudování jejich materiálu co je na webu bych nevěděl co si mám o tom myslet. Je to poměrně zjednodušené. Pokud si dobře pamatuji, tak na škole jsme také počítali opce a optimální intervaly pro zisky, tak to až tak jednoduché nebylo jak to popisují v tom manuálu.

Pokud s tím máte zkušenosti tak druhý odstavec ignorujte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejde ani tak o jejich manuál, materiálu k nastudování opcí a jednotlivých strategií je i na internetu poměrně dost, pominu-li navíc dostupnou literaturu. Obchodovat obce bez zajištění je troufalé a nebezpečné, ale na druhou stranu, prostor a hlavně čas pro unáhlené zásahy do obchodů, je podstatně jiný, než-li v klasickém obchodování

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pfiala:

opravdu mě zaráží Vaše neinformovanost o různých brookerech................XTB ja naopak pro obchodování komodit, at uz kratkodobe nebo dlouhodobe, NAPROSTO NEVHODNE........................uz jenom z toho duvodu, ze nejde o futures, ale o CFD.................tzn. nepúrobíhá to na regulované burze............a hlavne když se trochu zamyslíte nad cenou, jakou musíte zaplatit za každý jediný obchod, tak se dostanete klidne k několia tísícovkám za 1 obchod (protože zde je poplatkem jejich spread u každé komodity, který musíte nejdříve překonat, abyste byl vůbec na nule)........na rozdíl od regulérního komoditního futures brookera, u kterého při intradennim obchodování zaplatíte najhůře 5 dolaru za kontrakt, nebo u dlouhodobého pitového brookera, kde zaplatíte tak od 10 do 30 dolarů za obchod, což je stále zlomek toho, co zaplatíte u XTB.......................a to ani nemluvim o tom, že v případě CFD konktraktů, které nejsou obchodovány na burze, obchodujete v podstatě proti brookerovi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: Eifi
ještě jednou zdůrazním hlavní větu z mého příspěvku: "Na druhou stranu je xtb celkem vhodný broker pokud chcete obchodovat komodity POZIČNĚ a NEMÁTE dostatečný kapitál. Můžete obchodovat 0,05 lotu."
Podle mě je lepší si komodity vyzkoušet v reálu z účtem 100tis, než nezačít vůbec nebo dlouho šetřit abych měl na futures kontrakty o objemu 1 lot.
Uvedu jako příklad kukuřici:
objem 0,05 lotu,
marže 7000kč,
poplatky 300kč,
průměrný denní pohyb za roky 2005-2008 je 5800kč (min 850kč a max 18800kč)
Což mi při pozičním obchodování, kdy jsem v obchodu třeba měsíc, nepřipadá zas tak strašné. Je samozřejmé že intradenní obchodník musí u xtb zkrachovat. A také je jasné, že pokud se mi bude dařit, časem přirozeně přejdu na futures protože s objemem narostou poplatky do nehorázných výšin.

Jestli jste dobře informován o tradingu, mohl by jste mi poradit u kterého brokera mohu obchodovat kukuřici s účtem 100tis Kč levněji než u xtb? A co je tak strašného na CFD? Porovnával jsem ceny CFD a futures u různých komodit a rozdíl byl max pár bodů a to u POZIČNÍHO obchodování nemá v podstatě vliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: pfiala

v pozičním obchodě to asi moc nevadí, ale přece. Předpokládejme situaci nastavení limitu např. u komodity soyoil. Je nastavený výstupní signál (limit) např. na 60. V současné době jsi na 50. čekáš a čekáš. Cena je velice blízko tvému limitu a v důsledku toho, že ti zkrouhli svíčku např. o 5 bodů tak je cena 59,95. Bohužel toto může být silná resistence a trh se otočí prudce zpátky. Tvůj obchod se neuskuteční a přišel jsi o určitou část peněz. To závisí jak byl trh silný v daný den.

Podívej se na XTB na CDF u soyoil a uvidíš, že trh je velice divoký.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...