Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Zdravím all.

Pokouším se stáhnout dokumenty k založení účtu ale stále mi to hází chybu. Má někdo ty dokumenty k dipozici v elektronické podobě? Pokud ano, můžete je sem hodit? Už jsem kontaktoval XTB a odpověděli mi, že standardně lze dokumenty stáhnout :( Je to nějakých 5 souborů pdf.

Tak nevím, jest-li náhodou není chyba u mne.

Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Stanley

Dík za ty soubory. Ještě mi řekní, jest-li Ti to jde normálně stáhnout z jejích stránek. Mně to psalo pořád nějako uchybu.
Já jen, že když bych u nich otevřel nějaký mini účet jen na zkoušku, tak abych se třeba pak nedivil. Možná, že je chyba u mne, ale nepřišel jsem na nic.
A Ty u nich obchoduješ live?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek24 a co te na tom prekvapuje? Ja nevim, vy tu vsichni delate, jak kdyby se delo nevim co... tohle je trh CFD, tak je snad jasny, ze nejedete na CBOT, ale v zavislosti na brokerovi (vulgarne receno, proti nemu, ale zas taky zly to neni, jak to tu vsichni tvrdi). Broker primarne nechce mit jine kotace nez materska burza, ale proste nakupuje a paruje a podle toho stanovuje cenu a pokud je malej a jsou velke vykyvy a pozadavky, tak hold nemuze drzet stejnou cenu jako materska burza... nemyslete si, ze broker se vas jen snazi oskubat, ano jsou i takovy ktery maji tohle jako primarni ucel, ale takovy vydrzi chvilku, ta burza takhle funguje ma urcite "odchylky" ale obchodni strategii vam to nevymlati, ty odchylky jsou zrovna jako to kdyz se vam poskakuje cena na tickovem grafu...

Proste myslim, ze je treba si toto uvedomit a tak k tomu pristopovat, CFD ma vyhody, ale ne pro velke hrace, ale to je na delsi povidani, kazdopadne kdyby byl CFD uplny shit, logicky uz ten produkt nebude ani existovat a nyni je to naopak, ze spise nabira na vaze...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skodik,
Mna nic neprekvapuje ja konstatujem.A zase konstatujem,ze ked chce niekto chce robit tento bussines seriozne tak by mal aj seriozne pristupovat k vyberu brokera.Sam konstatujes,ze ideme v tomto pripade proti brokerovy to je jasne tak potom neviem co pises o parovany ked sa ziadne nedeje.To vies asi aj sam.Proste broker hoc v tomto pripade asi tazko hovorit o brokerovi ked nic nespostredkovava teda neparuje da Ti cenu aku chce hrajes snim poker a on Ti vidi karty asi tak nejak.Na hranie a na zaciatok na ziskanie nejakych tych emocii z obchodovaniato to nie je zla volba.
Marek24

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Timto vsim jsem si prosel ,kdo to mysli s tradingem vazne ,da ruce od CFD brokera pryc,v zacatcich jsem prez nej jel a je to cesta do pekel,vim o cem mluvim jedu 13 mesicu live nyni s 10 kontrakty
XTB je dle me vhodny jen na Forex a i o tom by se dalo pochybovat,jsou daleko lepsi USA brokeri,jedina vyhoda zrejme podpora v CZ ale ruku na srdce ja sveho stavajiciho Future brokera kontaktoval jen jednou a to pri zalozeni uctu.
Obchodovat komodity prez XTB je nesmysl a to me nikdo nevymluvi....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula:

Šlo mi to normálně z jejich stránek stáhnout.
Zatím ještě u nich live neobchoduji, dělám teď forward test.

marek24:
Už to tu budu psát poněkolikáté: to, že si CFD broker může s cenou dělat co chce je pro mne jasná věc. Tečka.
Párování se děje, ale pokud je broker malý, tak dost často musí být protistranou on.

jkr:
Naprostý souhlas. Zajímám se o Forex, ne o komodity. Kdybych se zajímal o komodity, tak bych s největší pravděpodobností o XTB vůbec neuvažoval. Hodně málo komodit se dá přes ně normálně obchodovat(vysoký spread...) a to ještě pouze pozičně. Do intradenních obchodů bych u tohoto brokera rozhodně nešel.
CZ je pro mne velká výhoda, protože umím angl. tak akorát "My name is Stanley". :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek24, to ze ti vidi do karet, a co jako? Vis, co je prave vyhoda CFD? Neskutecne maly kapital na komodity a mini,mikroloty na instrumenty o kterych by se ti mohlo zdat, krasne si na tom muzes zacit a pak sup na futures. A v tech malych objemech je mi fuc ze mi vidi do karet, myslis, ze bude cenu upravovat podle me aby me obral o 0,01 lotu? :D to urcite :) moje pozice jsou mu uplne sumafuk proste..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže hned Vám řeknu jak to u nás v čechách chodí, aktuální případ z XTB ...

Z pondělí na pátek jsem u nich obchodoval na pokles ceny TelefonicaO2 po dividendě přes CFD's, z jedinýho důvodu, neměli jakkoliv ošetřenou korekci dividendovejch akcií, tudíž to byl jistej zisk. V minulosti u ostatních CFD's na akcie nikdy u nich žádná korekce po dividendě neproběhla, na stránkách o tom neměli ani čárku. Takže v pátek před zavřením trhů jsem prodal 10 lotů Tel02 a v pondělí ráno se mi pozice uzavřela hned po otevření na TP.

Transakce samozřejmě proběhla tak jak jsem popisoval, na účet se mi připsalo 126 tisíc zisku (kdyby mě nedali jenom TP (412Kč), ale to kde to otevřelo (393Kč) (moje blbost) tak jsem vydělal snad 180 tisíc, ani nevim ..), ale řikám OK, peníze připsány, požádal jsem o výběr, všechno šlo hladce, večer mi přišlo daily confirmation kde byly všechny tyhle transakce potvrzeny, peníze odečteny z investičního účtu ... druhej den už mi volá pan Tupý z XTB, že transakce byla zrušena, protože ještě bude provedena korekce z důvodu dividendy, a že ještě dnes mi bude ta korekce provedena, tj 16.9. (WTF? 16.? proč 16.? rozhodnej den 17., ex date 12.) ... takže následovali námitky ... Já: kde jste o tom měli informaci že se tohle bude dít? ... Pan Tupý: je to na našich webových stránkách .. Já: Neni ... Pan Tupý: Je, já vám pošlu na mail odkaz kde ... byl mi doručen mail kde byla jenom informace o tom že to bude probíhát (To jak dali teď potom do novinek..) .... následuje další telefon: Já: Pane Tupý, měl jste mi poslat ten odkaz kde to je ... Pan Tupý: Pardon, Já Vám to řeknu, je to v Otázkách a odpovědích (!!!) ... Já: Tam jste to dali teď, předtím jsem tam koukal a nebylo to tam... Pan Tupý: Ne, tam to bylo už předtím ... konec rozhovoru, čekuju stránky, volám znova, tentokrát mluvím s jiným člověkem ... Já: Pane XXX, tak jsem to prohlíd a řekněte mi když už to tam bylo předtím jaktože na Anglický verzi, ani Polský verzi to není vůbec a slovenské verzi toho je jenom zlomek (Stále to tam neni, sami se koukněte), přitom nabídka Instrumentů je stejná, chcete říct že kdybych obchodoval tuhle transakci v Polsku tak se nic neodečítá?? ... Pan XXX: Polsko může mít jiný nastavení podmínek ... Já: Ale pan Tupý mi řekl že tehle příkaz přišel z matky v Polsku a proto s tím nic neudělá ... Pan XXX: blablabla, kecy, bez argumentů ... takže jsem se rozhod že to zajdu konzultovat přímo k nim do společnosti, což se zatim nestalo ...
Mezitím jsem zistil plno dalších věcí proti nim, který stojej zato vysvětlit...
za 1... jaktože se v minulosti žádný korekce po dividendách neděli když obchodujete plno dividendovejch titulů už pěkně dlouho ... (pozor, koukněte na stránky, do novinek přibylo upozornění že bude dividenda na GE, s tím jak bude probíhat a kdy... NOVINKA!!! jakto že to tak nebylo v případě O2 a nikdy v minulosti??..srovnejte si ty dvě upozornění, (doufám že tu telefoniku nezměněj mezitim, k tomu se dostanem ...)
za 2... proč když má tahle korekce probíhat pomocí swapovejch bodů mi byla provedena až po ukončení transakce podobou jednorázového strhnutí částky z účtu ale v případě GE se to už děje pomocí Swapovejch bodů a na ex-date??
za 3... pecka, měl jsem na demo účtu otevřenej opačnej příkaz, tedy Buy na telefoniku, ale žádná korekce do plusu zatím neproběhla :-D ... divný??

Jedno je jasný, uhodil jsem hřebíček na hlavičku, a podle XTB jsem nebyl sám, pro ně to teda znamená super ztráty pokud to neututlaj a nezahladěj, takže dělaj všechno možný aby se tak stalo. Strhli mi korekci ve výší 167 tisíc ale já na tom vydělal jenom 126, to znamená že nejenže mi sebrali zaslouženej zisk, ale ještě mě vokradli o dalších 40 tisíc.

Nejhorší na tom je, že já jsem student a vážně nevim jak ty peníze dostat zpátky, mam na ně všechny materiály, stáhlý jejich stránky, výpisy, hromadu důkazů, všechno hovoří proti nim ... právníka si ale těžko dovolim, takže mi řekněte co mam dělat? :S Za jakoukoliv pomoc nebo informaci budu vděčnej, pokud ty peníze z nich dostanu, tak se samozřejmě nebránim odměny tomu kdo mi v tom trochu pomůže ...

Minimálně z toho ale plyne - CFD Broker si s váma může dělat co se mu zachce, ruce pryč od něj !!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A ja jsem se divil, ze dneska poprve prislo takoveto upozorneni na dividendu GE....

Kdyz se tak divam na informace na stankach CNB, ktera ma mit dohled nad kapitalovym trhem, tak XTB jsou v CR registrovani jen v seznamu "Seznam zahraničních osob z EU oprávněných poskytovat IS v ČR":
www.cnb.cz/export/CZ/Seznamy_a_prehledy/List_subjektu.page?RoleId=23&SubroleId=0&PageNumber=43

Osobne bych ocekaval, ze budou na "Seznamu obchodniku s cennymi papiry" nebo na "Seznamu organizátorů mimoburzovního trhu" --- vice tady: www.cnb.cz/export/CZ/Seznamy_a_prehledy/Seznam_roli.page

Cela situace vypada tak, ze XTB je market-maker, ktery pozira jak zisky tak i ztraty. U tech CFD na akcie b se meli jistit nakupem/prodejem akcii u CFD na akcie (resp. nejakym jinym zpusobem - pokud nedojde ke sparovani), ale zrejme to nedelaji.

Asi nezbude, nez se obratit na Komisi pro cenne papiry:
www.businessinfo.cz/cz/clanek/pojisteni-investovani/komise-pro-cenne-papiry/1000466/17709/
a uvidis, co k tomu reknou.

btw. XTB CFD na am. akcie povazuji osobne za nastroj pro kamikadze nebo za rizikovy nastroj pro dlouhodobejsi investice (s malym kapitalem). Poplatek (spread) $0.06 z kazde akcie je brutalni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) Opravdu predtim korekce po dividende neuplatnovali (t.j. drzel jsi nejake CFD na akcii pres dividendu a korekce nebyla)? Nebo na tom jenom neupozornovali? (Pro prvni moznost hovori jiny zpusob uplatneni te korekce.)

2) To co provedli je naprosto standardni korekce po dividende u derivatu, kterou uplatnuji i jini CFD brokeri (co jsem byl schopen dohledat) a je nutna - kdyby nebyla, stacilo by zashortovat CFD, u jineho brokera koupit odpovidajici pocet akcii a mam divi v kapse zadarmo.

(Demo ucet bych tam netahal, tam to funguje vselijak...)

Hlavne ruce pryc od instrumentu kterym plne nerozumite a od "100% zarucenych" vydelku ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...