Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Protoze jsem takovy hlupak, ze jsem se do toho dal a jsem silne nespokojeny...uvedu nekolik duvodu...
1) zacali rozsirovat spread, a to kdykoliv se jim chce a je jim jedno, zda jste v obchodu nebo ne...obvykle byl spread 10pips, dnes napr. jsem vstoupil do trhu s spreadem 10 pips tesne po 14h, po deseti minutach uz jsem byl v trhu se spreadem 20pips, coz znamena, ze jsem musel reagovat posunutim SL smerem k vyssi ztrate. Spread se vratil na 10pips az po 20h. Duvod rozsireni neni znam, trh byl zivy, jako jindy, nebyly zadne zpravy...
2) Nedavno doslo k planovanemu odstaveni systemu ze strany XTB, nikdo o tom neinformoval tradery, prestoze to pry vedeli dopredu...
3) Zakaznicka podpora nulova...napisete do fora, reakce se dostavi po nekolika dnech, a to takova, ze z toho mam pocit, ze ti lidi v tomto oboru nikdy nepracovali. Napr. na otazku rozsireni spreadu dokazali jen opsat poucky z obchodnich podminek, ale duvod nerekli. Koneckoncu se muzete na strankach www.xtb.cz podivat do fora sami...
To vse me nuti k myslence zmeny brokera, prestoze jejich platforma se mi libi...

Pokud mi nekdo muzete poradit kvalitniho brokera s rozumnymi poplatky, tak bych byl vdecny...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A jeste jednu vec bych dodal...Proc broker v jednom smeru nabidne pri vstupu nove kotace a v druhem ne?
Pokud chcete vstoupit do trhu prikazem Market a v dane vterine se trh pohne proti vam, je vas prikaz vyplnen a vlezete uz do obchodu ve ztrate, pokud vsak trh jde v danem okamziku vasim smerem, vzdy je vam nabidnuta nova kotace...nikdy se nestane, ze by vas prikaz byl vyplnen a vy vstoupili do obchodu jiz v plusu. na toto jsem se take ptal na foru, nikdo mi neodpovedel...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

flakac1

Dík za reakci. Jsem teď ve fázi hledání vhodného brokera a zdá se, že to nebude až tak jednoduché. O těch problémech se spreadem u XTB vím, otazkou jenom je, kdo to nedělá? Mám jejich demo a zároveň mám spuštěne demo od ActivTrades. Rozdíl je na první pohled viditelný. Jednoznačně u mne vítězí Active. Nějaké informace o nich už proběhly chatem o šlo vesměs o zkušenosti pozitvní. O XTB se zajímám jenom proto, že moje EN nic moc :(, ale na nějakou základní komunikaci to musí stačit. Stále ale hledám info o Active. Zatím to mám jen od jednoho, který u nich obchodoval live. Když, tak zkus u nich demo a dej sem vědět Tvé pocity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula, jsem na tom uplne stejne jako ty, ale jsem radsi rozhodnuty pro Activ v eurech, jako o komunikaci to neni, myslim, ze ji vecemene potrebovat nebudes (jsou celkvem fer) a pak neco sesmolis no.

S tim co psal flakac, bohuzel mam stejne informace, dokonce jsem o tom mluvil i s nekym s XTB a ten mi na to jenom smutne prikyvoval a nakonec dodal, no co vam mam na to rict, no... to mate pravdu. Opravdu to takhle rekl :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čím to je nevím, ale třeba na základních měnových párech je stabilně 2 pips - EUD/USD, USD/JPY. Cable 3 pips a zatím jsem si nevšiml, že by ho rozšířovali. Je fakt, že na měny moc nekoukám, čumím stabilně na ropu a jen občas juknu. Ani při velké volatilitě jsem si rozšíření nevšiml. U ropy mi trochu udělali škrt přes rozpočet, neboť neumožňují SL i TP blíž, jak 100 pipsů. Stejně tak entry nejde zadat blíž. To je otrava, ale stále mi přijdou lepší než X**. Spread na ropě kolísá od 3 do 12-13 jak kdy a to jde také zvládnout. Sice jenom demo, ale platforma jede i při významných zprávách, což se o X** říct nedá. Zprávy od těch co jedou u Activ živě také dobré. Zkrátka někoho už si musím vybrat, neboť podzim se blíží a už po třetí se mi nechce odkládat termín. Však demuj nějaký ten týden a napiš potom svoje poznatky. Já zatím mám jen jeden negativní a to je těch 100 pipsů.
Všimni si také jedné věci. Měl jsem spuštěne demo od Activ, FX pro, XTB a ještě nějaký - už nevím - a byl tam dost velký rozdíl v ceně. XTB oproti těm ostatním se líšil o dost. Možná, že by se to v obchodě dalo využit. Někdo to tu zmiňoval - senkorův tunel tuším. Zatím jsem se k tomu nedostal, ale mrknu na to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, SL 100pips mi taky trosku prekazi, protoze mam SL ve strategii 80pips, TP mi nevadi, protoze ten mam nad 100 pips. Ano, cenovy rozdil je opravdu velky, navic mi pripada, ze X** tahaji obcas za pipsiky, napr vcera v porovnani s Activ prorazili support v jinem case nez Activ u petiminutoveho grafu...Az jsem se divil, ze vcera u live X** nerozsirili spread, pritom podminky byly uplne stejne, jako jindy, kdy minuly tyden spread rozsirovali...
Vsimnul jsem si, ze u activ spread opravdu nepresahne 12-13 pips, navic mi prijde, ze je casteji vetsi spise dopoledne, kdy neni trh tak zivy, odpoledne se to drzi i pri velkych pohybech pomerne stabilne kolem 6-9pips, coz je super...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,
jsem live obchodováním netknutý, ale bavím se paper tradingem u xtb skoro rok. Všiml jsem si že spoustu diskutujících trápí velké spready, dlouhá doba do vyplnění příkazu, rozdíl cen o pár pips oproti jiným brokerům. Vždyť při prvním pohledu je jasné že při intraday obchodování nemáte u xtb šanci. Mě to teda bylo jasné po pár dnech backtestování. Na druhou stranu je xtb celkem vhodný broker pokud chcete obchodovat komodity pozičně a nemáte dostatečný kapitál. Můžete obchodovat 0,05 lotu, nějaké odchylky cen a zpoždění pár minut vám nemůže nijak ovlivnit zisk.

Ještě poznámka k tomu kdo vám tvoří protistranu. Dle vysvětlení xtb je to takhle:
1. nějakou dobu se snaží vám najít jiného klienta xtb jako protistranu
2. pokud nikdo takový není, utvoří protistranu xtb a obchod se vám vyplní
3. v okamžiku kdy se objeví klient který vytvoří protistranu váš obchod spáruje s ním
4. buď na konci obchodních hodin nebo pokud se začnou výrazně hromadit krátké nebo dlouhé pozice pokryje tyto pozice xtb na trhu (jiné OTC trhy, forex, nebo komoditní burzy) protože nemůže ze zákona držet žádné pozice přes noc
Z toho vyplývá že xtb vydělává jednak na spreadech, ale také na tom že většina jejich klientů prodělává.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

pfiala Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> jsem live obchodováním netknutý, ale bavím se
> paper tradingem u xtb skoro rok. Všiml jsem si že
> spoustu diskutujících trápí velké spready, dlouhá
> doba do vyplnění příkazu, rozdíl cen o pár pips
> oproti jiným brokerům. Vždyť při prvním pohledu je
> jasné že při intraday obchodování nemáte u xtb
> šanci. Mě to teda bylo jasné po pár dnech
> backtestování. Na druhou stranu je xtb celkem
> vhodný broker pokud chcete obchodovat komodity
> pozičně a nemáte dostatečný kapitál. Můžete
> obchodovat 0,05 lotu, nějaké odchylky cen a
> zpoždění pár minut vám nemůže nijak ovlivnit
> zisk.
>

Taky si nedovedu představit, jak někdo může stabilně vydělávat u XTB intradenně(mám zkušenosti pouze s platformou XTB, doufám že jinde je to lepší), když kolikrát zadám nákup/prodej a ten má takovou odchylku, že se mi ani nezobrazí na grafu, musím změnit časování aby se mi vůbec vešel do zorného pole a je mi jasné, že šance že se graf vyšplhá až k dané částce jsou velmi malé a možnost, že bych něco vydělal je téměř nulová.

Potom ale nechápu, jak je možné, že vítěz jejich poslední soutěže byl intradenní obchodník, jehož 90% obchodů trvalo od několika vteřin do několika minut.
Vysvětlí mi to někdo?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...