Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Millis

v prvom rade poviem ze CFD na akcie moc nerozumiem, takze ake su vstahy k divi. neviem


precital som si pozorne cosi tu popisal a podobne svinstvo sa mi stalo s IBFX takze ti celkom rozumiem, ako sa citis.
nenapada ma ako by som ti mohol pomoct, ale napadlo ma ze spolocnost XTB pred 3 dnami na TA3 odstartovala medialnu kampan , vstup na slovensky trh. vsetky media sa s nich idu pototo a tak myslim ze sa takychto pripadov bude len kopit.

my sme traderi . s takymito vecami ratame, ale bezny investor nema sancu pochopit co sa udeje. keby som mal dokazy tak ako ty. urcite by som zvazil informovat minimalne regulacne organy v cechach.

ked som pracoval v jednej nemenovanej brokerskej spolocnosti. ktora mala velmi nekorektnu firemnu politiku, tak som si povedal , kaslem na to a idem prec. niekoho ta ich politika ale nahnevala tak, ze to posunul dalej. nemam presne informacie , ale po odvisielani v TV sa tato firma dostala do velkych problemov, najprvpadla nejaka ich cera . pripad som nesledoval, len viem ze sa kauza riesila na Slovensku aj v Cechach a firmapadla.

na ich strankach ostal len odkaz:

Společnost xxx, a.s. oznamuje, že byla vymazána ze seznamu obchodníků s cennými papíry vedeném Českou národní bankou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Millis: rozhodně bych to prásknul na Komisi pro cenne papiry jak radil vldn, za to nic nedáš. Prostě jsi využil mezeru v jejich sytému a oni se snaží minimalizovat ztráty, ale správný postup by měl být, že ti zaplatí, chybu opraví, aby se to už neopakovalo, ale takhle zpětně se to přece nedělá!!!! Docela mě zaráží že se v tom angažuje zrovna pan Tupý, bavil jsem se s ním na semináři a připadal mi jako odborník který se k něčemu takovému nesníží. Další možností je zveřejňovat tvůj příběh na diskuzích u článků k jejich soutěži o Porsche, uděláš jim hezkou reklamu :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Millis:

to co udělal XTB je opravdu pěkná sviňárna. Určitě bych to jen tak nenechal. Těch 40 tis. bych po nich chtěl zpátky. Ať se smíří s tím, že to bylo jejich školné.

S tím prásknutím na Komisi bych si to možná nechal projít hlavou. Podle mého názoru s tím moc neudělají protože je to CFD a on je Market-marker. Další hledisko je, že v případě že by s tím něco dělali, tak by případně mohli padnout a stáhlo by to spostu malých traderů, kteří sbírají peníze na obchodování s opravdovým Brokrem, vč. mě. Když to rovnou práskneš tak si zavřeš cestu pro domluvu.

S tou reklamou bych byl tak velice opatrný. Mohlo by se ti stát, že tě obviní z poškozování obchodního jména a to může být dost drahé.

Moje rada zní. Zkus se s nimi domluvit, ukaž jim důkazy, a trošku jim naznač, že pokud to neuznají tak s tím půjdeš na komisi. Zkus jim to napsat písemně na to ti musí odpovědět a zkus se obrátit na někoho výše postaveného. Pokud ti peníze vrátí, doporučuji odejít k někomu lepšímu nebo alespoň serióznějšímu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milis:

nevím ale v dnešní době moc jiných věcí než hrozba televize nefunguje..
Jsem přesvědčen že po tomhle by skočili na všech stanicích.
tj. doporučuji po dobrém - s hrozbou uveřejnění, ovšem s uznáním celého obchodu...

Myslím že by to mělo projít..

Kdyby jsi s tou televizí chtěl pomoct tak se klidně zapojím, ale myslím že bych to byla provize za nic.. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milis:

já bych na ně zkusil přitvrdit, zvlášť teď před tou jejich soutěží by mohli být citlivější na negativní publicitu. Hned bych tam zašel a řekl jim, že ten příběh zveřejníš všude, kde to půjde, pokud ten obchod neuvedou do původního stavu.

Pokud by to nepomohlo, tak existují pravní poradny, kde by sis mohl vyjasnit další kroky (aspoň se dozvíš, co si můžeš dovolit, aby to nebyla pomluva, pokud nebudou nic vědět o obchodování a právu), stačí googlovat.

A pak bych zkusil přinejměnším diskuze, všude, kde inzerují svojí soutěž a pak i samotné noviny. Třeba hospodářky jsou jejich mediálním partnerem, tak bych tam zkusil napsat. Pořád se ohánějí etikou, tak by se aspoň vidělo, jestli jsou pro ně důležitější peníze z inzerce nebo jejich etika.

Ale rozhodně to nenech být, protože tyhle týpci spoléhají na to, že tě zastraší a pak budou moct okrádat další lidi. A když jsou amatéři, kteří dělají takovéto chyby, tak ať za ně platí.

A ještě si myslím, že komise pro CP ti nijak nepomůže, protože ta se stará o regulované trhy.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Millis:
1. dohled vykonava mj. CNB - viz. zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu

2. potvrzuji, ze rollover na akciich Tele byl ze strany XTB domyslen ex-post (dodatecne), nic na jejich strankach v rozhodny den ci pred nim nebylo
tento dodatek v obchodnich podminkach pribyl dodatecne:
"Rolováni pozic u finančních instrumentů navázaných na bazický instrument podléhající výplatě dividend (akcie)

Proces korigování pozic je totožný s rolováním pozic u finančních instrumentů navázaných na bazický instrument podléhající termínu dodávky jedná se pouze o jiný podkladový instrument – akcie.
V případě akcie se však nejedna o kontrakty s určeným datem dodávky. Moment rolování je odvozen od data výplaty dividendy a poklesem hodnoty podkladového aktiva o vyhlášenou hodnotu - dividendu."

z jeho precteni je jasne, ze byl "sit horkou jehlou" a ve spechu, nebot obsahuje obsahove vady - napr. "...data vyplaty dividendy..."

+ uz jen tim, ze ti pan Tupy tvrdi, ze toto bylo na jejich strankach v rozhodny den, dopousti se jednani jehoz skutkova podstata se da nade vsi pochybnost subsumovat pod ust. trestniho zakona - § 250 podvod

3. pravnika si dovolit muzes, je rada advokatnich kancelari, ktera si vezme, byt vyssi, % az z vymozene castky, a durazne ti doporucuji se na pravnika obratit - par jich obvolej, a na jednani s XTB bez nej nechod.

good luck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, s X-Trade Brokers jsem sice naštěstí nikdy neobchodovala ani o tom neuvažovala, ale o jejich nepřílišné serióznosti podle mě svědčí už to, že popis technické analýzy, který mají na svých stránkách, je okopírovaný z komoditního manuálu na Finančníkovi. Např. jejich textíky o supportech a resistancích či dvojicích vrcholech a dnech jsou z něj opsané téměř slovo od slova. Sice nevím, zda k tomu nemají svolení od Finančníků, ale i kdyby ano, tak co je to za firmu, když ani neumí vytvořit vlastní manuál a místo toho opisuje cizí myšlenky?

Ten jejich slogan vybízející k soutěží Brokers Cup 2008 se mi taky zrovna nezamlouvá. "Nevěříte, že investování může být vzrušující?" "Pokoř trh a vyhraj Porsche!" Celé je to prezentováno přesně tak, jak by seriózní trader postupovat neměl. Jako kdyby trading byl jakousi verzí gamblingu, hraní si s penězi a jeho hlavním účelem bylo uspokojování vlastního ega, předvádění se, soupeření s ostatními tradery a snaha "porazit" trh (což jak víme je nesmysl).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skodik,
pisal som o tom kto chce brat tento bussines seriozne a napis mi konkretne o ktorych tych bajecnych instrumentoch sa mi ma zdat este by som chcel vediet ako sat tymi 0,01l dostanes ako pises sup na futures napis mi o 100 rokov ako si na tom, ale kto chce kam pomozme mu tam ako sa hovory.Prajem Ti vela stastie ,ale to je asi blbost nie lebo trading neni o stasti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Julietrose,
jediné čo platí je isť do súťaže a skončíť prvý. Ostatné omáčky čo prezentujú na ich stránkach nemajú žiadnu hodnotu. Veď aj Tomáš s Petrom čerpajú informácie z nejakých zdrojov a následne ich tu prezentujú v rôznych podobách. Hádam si nemyslýš, že to ide všetko z ich hláv . :) Je to normálne. Nie je na tom nič nemoralne. Len to čo kritizuješ smrdí povrchnosťou. Inak si predstav že sa zamestnáš v nejakéj firme a šéf ti povie aby si mu do týždna nebodaj do rána zbuchla nejaký desať článkou. Čo spravíš? Najdeš si ich na webe. Veď aj tak väčšina žačiatočnikov netuši odkial tie ifromácie sú. Aj ty sa stým stretávaš často a ani o tom nevieš. :)
Tie informácie ktoré prezentujú na stránkach XTB tak takých sú plné weby.
Inak nič v zlom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...