Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,
tak sem tu opet a mam velmi trivialni dotaz.

Mam 2 vzorce na vypocet %, ale nevim, ktery je lepsi, respektive spravnejsi.

1)=KDYŽ(D40; (D4/D2);0)

2)=(D6-D7)/ABS(D6)

Jde mi o to, ze mam napr. Win obchodu 27 a Lost 15 a z toho chci udelat % vyjadreni, ale kazdy vzorec ukazuje neco jineho.
Diky
Napr.
Mame hodnoty: Winn 22/Lost 15

Prvni vzorec: mi hodi cislo: 68,18

Druhy vzorec: 31,82%

Co je zpravne, asi ten druhy vzorec ne?
DIky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak já ve svém deníku rozlišuji obchody na W,L a BE. BE jsou všechny, které nejsou ztrátové, ale jejich zisk je menší než velikost SL, takže nepokryjí ani jeden SL. Ty beru tak, že je prima, že nebyla ztráta, ale jejich "malý zisk" počítám jen jako "bonus".

Takže mne potom zajímají tato tři čísla:

Pravděpodobnost toho, že obchod nebude ztrátový:
Win%1 = (W + BE) / (W + BE + L)

Pravděpodobnost toho, že obchod bude vítězný (tzn. zisk větší než můj SL):
Win%2 = W / (W + BE + L)

Poměr zisků vůči ztrátám, kde zcela ignoruji BE:
Win%3 = W / (W + L)

Ve všech případech jde o POČTY obchodů, ne o to, jak vysoké ty zisky nebo ztráty byly.
Jen pro zajímavost, aktuálně jsou tyhle hodnoty takovéto: Win%1 = 67%, Win%2 = 38% a Win%3 = 53%. Ale to už sem opravdu nepatří ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Drawdown :)

Zdravim vsetkych. Dlho som uvazoval ako vyratat DD v Exceli a ked uz som myslel, ze to nejde, prisiel som na to, ake je to jednoduche. Viem, ze sa to tu riesilo a le vzorec som tu ziaden nenasiel, tak vam rad pomozem.

Samozrejme zakladom je stlpec s bankroll- teda vyskou uctu. Do vzorca zadam podmienku If, tak aby mi porovnala aktualnu hodnotu uctu s maximalnou dovtedy dosiahnutou hodnotou. Ak su zhodne cize aktualna hodnota je zaroven vrcholom grafu nevrati mi nic (alebo 0) , ak je ale mensia, vrati mi rozdiel medzi maximalnou a aktualnou hodnotou, co je aktualny DD.
Vzorec musi obsahovat zafixovany prvy riadok napr. A$1 aby vzdy porovnaval hodnoty od prveho riadku az po riadok kam sme vzorec skopirovali.
V druhom stlpci nam teda vyjdu drawdowny. Pod tym uz len dame funkci Max a najdeme Max DD. Dalej mozeme doplnit countif a najde nam pocet drawdownow napr vacsich ako 2000$ atd.

vzorec pre prvy riadok:

=KDYŽ(A1
=KDYŽ(A3
Jednoduchy princip....cim lahsie tym tazsie :)

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...