Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny ve spolek...
Chtěl jsem se zeptat nebo spíš požádat o pomoc : chtěl jsem nějak zprovoznit propojení Ninja tradera s exelem a protože Ninja trader nemá API a nemohl jsem přijít na to jak to propojit tak jsem se zeptal na Ninja suportu a tam mi odpověděli, že se to dá skrze VBA no a protože rozumím VBA jak koza petrželi tak bych chtěl poprosut zkušenější uživatele jestli by se s tím neuměli poprat ... byl jsem schopný maximálně podle návodu vytvořit Ninja trader klienta do VBA dle návodu , ale s tím jsem zkončil :-( viz link :
www.ninjatrader-support.com/HelpGuideV6/helpguide.html?VB60Sample předem moc děkuji za případnou pomoc.. myslím si, že se to nebude hodit jenom mě :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec,

Díky moc za ochotu, nejde o nic velkýho nebo složitýho jen prostě abych si mohl v exelu zobrazit aktuální hodnoty :open ,low ,hight, close popřípadě hodnoty indikátorů , který mám na grafu atd.... prostě něco jako jde v sierrachart přes worksheetstudy nebo v thinkorswim -že si zobrazíš aktuální data v exelu..... také je to ukázaný na první straně tohoto vlákna-ale právě pro seirrachart... ještě jednou moc díky za ochotu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor,

tak jsem na to zběžně kouknul. Bohužel to nejde (nebo jsem to zatím neobjevil) realizovat tak, že to bude samo reagovat na vytvoření ticku, ale musí se použít Timer pomocí kterého se nastaví interval na posílání dotazů pro aktualizaci dat. Sierra totiž (viz ukázka na začátku vlákna) nabízí DDE na které se stačí pouze napojit a tím rovnou odebírat aktuálně data, u Ninji jsem něco podobného neobjevil.

Zítra bych to nějak sestavil a dám vědět.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec ,

hmmm .....je to škoda.. určitě by se to hodilo... v helpu právě píšou že se to dá propojit přes DLL nebo nějaké com rozhraní což právě bylo jak jsme se bavili... já tomu právě vůbec nerozumím :-( a pokud je to jak říkáte vy- (odborník),že je to složitý , tak se asi nebudu ani o to pokoušet a zbytečně se u toho mořit ... no snad se něco časem vymyslí (tu) Jinak jsem moc rád , že jste na to mrknul.. ještě jednou dík (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor,

oni podporují (tak jak se píše v linku od vás) jen odesílání příkazů a zjišťování informací o jejich stavu. Pro nějakou lepší práci s daty, by muselo být napojení na událost změny ceny a to nenabízejí (nebo jsem nenašel). Prostě jsou to jen funkce, které na požádání vracení nějakou hodnotu, event. umí nějakou předat.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec ,

Já měl takovou jednoduchou představu -něco v tom smyslu , že se mi prostě jen budou ukazovat v exelu hodnoty , které se zobrazují např. v databoxu- v databoxu se také ukazují hodnoty : open, low, hight, close a hodnoty případných indikátorů co jsou v grafu... no , ale jak říkáte pokud to nejde tak to nejde .. teda alespoň né jednoduše .. škoda...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor,

tady je možná návod jak napojit excel na data + nějaké přiložené soubory pomocí kterých by to mělo pravděpodobně jít realizovat.

www.ninjatrader-support2.com/vb/showthread.php?p=130646

Pokud by jste si s tím nevěděl rady, stáhněte a pošlete mi dva přiložené soubory od uživatele "Ronius" (mě to píše že nemám oprávnění je stáhnout) a já to zkusím nějak rozběhnout.


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...