Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

hezký den,

prosím o radu..jde nějak překopírovat např. tabulku tak, aby se mi zkopíroval jen "viditelný" obsah buněk bez vzorců, které slouží k výpočtu obsahu těch buněk?? tj. aby se mi po překopírování data v buňkách nerozhodily a zároveň aby tam zbytečně nezůstávaly funkce, když je nepotřebuju...díky moc..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím. Potřeboval bych poradit. V deníku mám sloupeček Gain/Loss, kde se mi zapisují hodnoty zisku/ztráty z jednotlivých obchodů. Vedle mám sloupeček s Equtiy a dále se mi pak jednotlivé obchody třídí dle patternů. Problém mám s tím, že nevím jak vytvořit Equity pro jednotlivé patterny, když mám na některých řádcích prázdo, podle toho jak se mi obchody třídí dle patternů. Přikládám screen pro znázornění.

12581

Link to comment
Sdílet pomocí služby

madra,
pokud ti jde o to, ve sloupcích G a H kumulovat profit dle výsledků ve sloupcích D a E, tak proč nepředpokládáš, že kde je prázdná buňka je 0 a pak stačí jen součet např pro EQ 1 = 100 + 150 + 0 -50 - 50 + 0 + 150

nebo s využitím kontingenčních tabulek, kde můžeš filtrovat podle jakéhokoli příznaku v řádce či ve sloupci

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k Já potřebuju, aby mi excel pro equity jednotlivých patternů vynechával ty prázdné buňky a psal mi na každý řádek equity jinou hodnotu, jako je to u celkévé equity. Když totiž klasicky sčítám poslední hodnotu equity+hodnotu obchodu na dalším řádku, tak tam kde je prázdné políčko ve sloupci pattern 1/pattern 2, mi to hodí stejnou hodnotu jako na předešlém řádku a to já právě nechci. Zase sem dám screen, jak bych tu equity chtěl mít (sloupec EQ pattern2)

12583

Link to comment
Sdílet pomocí služby

madra, už sice rozumím, ale součet s vynecháním prázdných buněk neumím, jen s využitím funkcí. . co mi napadlo .. viz screen ... dokodovat sloupec F, podle toho, jaký pattern to je a pak nadtím postavit kontingenční tabulku, kde bude zvlášť pro pattern 1 a pattern 2 a vedle toho posčítáč EQ pro daný pattern a můžeš zanést do grafu ... u KT nechat hodně rezervu pro další obchody a vždy aktualizovat M.

12584

Link to comment
Sdílet pomocí služby

madra:
jestli to dobře chápu, tak ten problém není tak složitý... nemám teď už moc času... ale podle mě by to vyřešilo, kdyby ve sloupci u patternů, kde chybí hodnota byla nula... s nulou to bude počítat normálně, jako u klasické equity... bez nuly to hází chyby... jen tam přidat někde podmínku...
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

madra: Počítám, nějaký sloupec máš, kam zapisuješ pattern, na kterém vstupuješ. Přidal jsem ho do tab. a od něj se odrážím. Šlo mi o to do sloupce - pattern1 a pattern2 nacpat nulu, kde byly na řádcích provedené obchody. A kde nejsou, aby byla prázdná buňka. Lepší vidět - viz foto. + excel. soubor je v příloze zkouska.pdf (příponu změň na zip). Konting. tab. mi příjde zbytečně složité řešení. Snad jsem pomohl. Renda

12587

12588

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renooo,
obávám se, ale že tohle neni to co chce ... psal jsem něco podobného, ale podle screenu, co madra poslal, by chtěl kumulaci dělat eqiuty bez těch prázdných políček, podívej se na jeho screen o pár příspěvků výše .. osobně bohužel neznám funkci, která umí sčítat pouze nenulové buňky a prázdné vynechávat .. tj pak ti nebude sedět počet řádků, proto ta KT

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...