Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to robert..,

psal jste:
Dobrý den měl bych dotaz ohledně sloupce datum v obchodním deníku šlo by vytvořit při kliknutí na buňku z datumem ovládací pole které se zobrazí při kliknutí ve win na hodiny
děkuji

viz www.financnik.cz/forum/read.php?3,86047,131290#msg-131290

Tady je velice snadný postup. Existuje totiž přímo komponenta co jde do excelu přidat.

- Menu - Nástroje - Vlastní - otevřít
- Panely nástrojů - vyberte - Ovládací prvky
- na konci panelu je Další ovládací prvky (ikonka s klíčem a kladivem) - stisknout
- v rozablovací nabídce vyberte: Microsoft Date and Time Picker Control 6.0 a přidejte si ho na List
- a je to :-)

hodně zdaru

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

madra: stačí použít vyhledávání..návod je přímo tady ve vlákně..je neuvěřitelné, že to vyhledávání lidi prakticky vůbec nepoužívají, přitom by 95% věcí našli během pár vteřin smiling smiley nepodařilo se mi přiložit soubor, přestože byl zabalený a přejmenovaný na JPG (pokud někdo ví, co jsem mohl udělat blbě, budu rád za radu, abych mohl příště nahrát soubory ok), tak jsem to upnul na uloz.to..je to vzorový řádek pro převod dat exportovaných z ninja traderu v txt do excelu a samostatných buněk..dá se s tím ještě dále pracovat, pokud by to nesedělo, jak to je.. http://uloz.to/3952885/data-ninja-excel.zip příloha je screen, jak to vypadá.. majkll

12435

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
mám dotaz ohledně grafu: pokud ponechám v grafu prostor i na budoucí obchody, abych nemusel po každém obchodu graf přenastavovat, padá mi čára po posledním obchodu k nule a vypadá to jako bych si vybílil účet:-D Dá se tohle nějak ošetřit? Zajímavé, že to dělá jen u dat co projdou nějakým vzorcem-data psaná ručně jsou ok, čára zústane na úrovni posl. obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
potřeboval bych poradit od nějaké hodné duše, která rozumí excelu.
Jde mi o to, že pokud napíši např. číslice 1,2,3 do buněk pod sebe, označím a táhnu, tak mi v dalších buňkách pokračuje číselná řada 4,5,6 atd.
Pokud ale stejný postup použiji u funkcí, tak se mi hodnoty pouze opakují, takže pokud to chci použít např. při MFE, tak to vypadá následovně: =COUNTIF('0-V'!F:F;">1"),2,3 a při označení a tažení mi nepokračuje řada, ale hodnoty se opakují, takže tam kde potřebuji 4 mám 1.
Jde mi o to, abych při MFE/MAE nemusel vždy po jednom ručně upravovat hodnoty. Vím, že by to mělo jít pomocí makra, ale raději se ptám, jestli neexistuje i nějaká jednodušší cesta.
Díky a s pozdravem Nouro :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nouro, napadlo mi jedno řešení, není možná moc elegantní, ale funguje pokud víš jakou časovou řadu bude měnit, v parametru funkce COUNTIF .. např 1, 2, 3, 4, 5 .. tak si ji někam pod sebe vypsat, právě tím roztažením, do jiné buňky napsat znak ">" a spojit to pomocí &, pokud zafixuješ $ buňku s ">", tak to půjde roztáhnou najednou a pak v parametru funkce COUNTIF jen odkázat na buňku a roztažením získáš změnu parametru snad jsem to popsal srozumitelně :) možná screen napoví víc M.

12493

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...