Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

SKRYTÍ ŘÁDKŮ (SLOUPCŮ)

Dobrý den,
mám menší problém - potřeboval bych, aby po zadání nějaké hodnoty do buňky se skrývaly určité řádky. (Ideální by bylo pokud by se to dalo nějak řešit pomocí např. funkce když, když je hodnota buňky = něčemu, skryje se tento řádek...)

Částečně to lze řešit filtrem podle buňky, problém je že to není "živé", takže po zadání jiné hodnoty do buňky se to již automaticky neaktualizuje.

Snad jsem to vysvětlil pochopitelně, poradí prosím někdo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Pavle,

tak funguje to pěkně. Čekal jsem, co ti kdo odpoví, protože já jsem to dělal přes koleno a takhle je to jednoduché. Já jsem využíval vedlejší sloupec a if. Měl jsem např. vzorec =if(A6="",A5,"") a ten mi vrátil ve vedlejším sloupci hodnotu poslední buňky, kterou jsem si přetáhl, tam kam jsem potřeboval. Takhle přes ten vzorec je to jednoduchší, takže díky.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim vsetkych. Rad sa podelim o jednoduchy nastroj ktory prehladne zobrazi vhodne SL/PT na zaklade MAE MFE analyzy a to podla mna v celkom prehladnej forme. Da sa z nej nasledne lahko vymedzit rozsah SL a PT s ktorym je racionalne dalej pracovat. Myslim ze obrazok bude mat najvacsiu vypovednu hodnotu... [url=http://ulozto.sk/4941413/mae-mfe-visualanalyse.xlsx]http://ulozto.sk/4941413/mae-mfe-visualanalyse.xlsx[/url]

13333

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m20artas, obavam se, ze to ti tu nikdo neposkytne... Ja neco takoveho mam, ale je to udelane tak, ze se v tom nikdo jiny krome me nevyzna. Muzes take zkusit pracovat s jinym software jako Trade navigator apod. Ale vsude se budes muset naucit, jak s tim zachazet.
Ja kdyz jsem s obchodovanim zacinal, tak jsem s excelem take neumel temer nic... Ne ze bych ted byl nejaky expert, ale zlepsuju se. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak už jsem si sehnal knížku Mistrovství Office Excel 2007 a uvidím kam se posunu. Bude to ale asi chvíli trvat tak začnu testovat ručně.
Jen mám ještě jeden problém. Když jsem si stáhnul data z yahoo/finance tak jsou tam některé hodnoty odděleny tečkou a v excelu mi potom nechtěj pracovat funkce. Jak to přepíšu na čárku tak je to ok. Ale přepisovat celou historii tečky na čárky to bych se asi zbláznil :-)
Může mi někdo poradit co s tím?
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vo svojich backtestoch v Exceli 2007 využívam stĺpce až po stĺpec AB pre každý obchod, v stĺpcoch A a B mám dátum a čas obchodu a často som mal problém zistiť, na ktorý obchod to vlastne pozerám, ak som sledoval obsahy stĺpcov napr. Y, Z alebo AA. Dnes som si povedal dosť, a našiel som na nete naozaj fantastickú pomôcku, ktorú mám v Exceli sotva 2 hodiny a neviem si ju vynachváliť. RowLiner (stiahnuteľný odtiaľto): http://www.cpearson.com/excel/rowliner.htm Ukazuje na ktorom riadku a stĺpci je práve kurzor + highlightuje aktuálny cell, viz screenshot. Po stiahnutí, inštrukcie pre Excel 2007 (tieto nie sú na stránke, je to môj postup): 1. Office Button (úplne vľavo hore) 2. Excel Options 3. Add-Ins 4. Go 5. Browse 6. zvoliť stiahnutý súbor a OK Potom priamo v Exceli, kliknúť na tab Add-Ins napravo, Row Liner - RowLiner Setup, pre príjemnejšiu vizáž je treba pohrať sa s Nudge Down. Snáď to niekto tiež ocení.

13401

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...