Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

hledal jsem na webu svou odpověď a bohužel nenašel tak proto píši sem i když se nejedná o EXEL, ale o ONENOTE, nevěděl jsem kám to zařadit tak jsem to napsal sem jelikož obě aplikace jsou ze stejné dílny microsoft( chtěl jsem založit nové vlákno, myslím si že onenote použivá většinu lidí zde diskutujících, divím se že tady ještě něco takového není, ale bohužel nemůžu, protože nemám dostatečný počet příspěvků, tedy inspirace pro uživatele, kteří mají příspevků dostatek) :)
Prosím tedy o radu zkušenějších, je možné aby jsem měl aplikaci onenote dvakrát v počítači nezávisle na sobě. Mám tím na mysli jestli lze mít třeba na ploše dvě ikony onenote1 a onenote2 s tím že po otevření každé z nich bude každá obsahovat jiné informace. Otevřu aplikaci onenote1 s tím že tam mám jiné poznámkove bloky,oddíly,stránky než v onenote2. pro konkrétnější předstvu uvedu příklad: jsou dva lidi co se střídají na jednom pc, ale oba dva chtějí používat mic.onenote, ale každý z nich má jiné info které si chce uspořádávat, lze tedy mít tuto aplikaci v jednom pc dvakrát nezávisle na sobě nebo lze nastavit, že při spuštěni mě dá program na výběr jaky onenote chci použít. Mám své pc, uvedl jsem to jen jako příklad, tím chci jen vymezit odpověď na dva uživatelské účty, které by pro mne byli neefektivní. Jestli to lze a někdo ví jak, prosím o radu. Jinak všem přeji příjemný slunečný víkend, nejspíš v tomto roce poslední :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rusty517,

- OneNote lze spustit ve více instancích (více krát spustit program)
- nelze uložit dvě různá nastavení (např. adresář ze kterého jsou načítány Poznámkové bloky)
- můžete vytvářet nové samostatné Poznámkové bloky
- dále poznámkové bloky můžete členit pomocí Skupin Oddílů (což jsou vlastně poddaresáře vnořené do Pozn.bloku)
- a přidávat jednotlivé Oddíly

Řešením tedy mohou být zmíněné uživatelské účty nebo používat více Poznámkových bloků.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alec,

diky za reakci, více uživatelských účtů by bylo pro mě dosti neprakticé vzhledem k mému netypickému nastavení sítí, je to škoda myslím si, že je to základní nedostatek daného progrmu. Budu muset najít alernativní způsob k uspořádávání dat. Zde na finančníku jsem četl o možnosti ukládaní informací v HTML kódech, samozřejmě neumím programovací jazyk, ale díval jsem se na velmi intuitivní programy kde se celá stránka tvoří jednoduchým vkládáním písma, obrázků, odkazů atd..nemá někdo z Vás zkušenost s ukládáním a zálohováním informací v HTML kódech? Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rusty517,

nechápu proč hledáte jak to dělat co nejvíce složité.

Použijte prostě více Poznámkových bloků a každý bude používat ten svůj. To, že se vám po načtení otevře v seznamu více bloků snad není taková překážka.

Mimochodem, to co požadujete je nesmysl. Vy v podstatě požadujete naprosto novou funcionalitu programů windows. Prostě pokud máte jeden uživatelský účet, tak se k němu bude vždy vytvářet pouze jedno konfigurační nastavení.

OnoeNote je úžasný právě kvůli své jednoduchosti, ale přitom velké funkčnosti.

Aleš

P.S: doporučil bych se více věnovat tradingu a nevymýšlet si vlastní extravagantní požadavky na software. Naučte se pracovat s tím co je a ušetříte tím čas sobě i ostatním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ignawin:

já to mám třeba tak, že si podle datumů nechám označit vždy nový den (jeden sloupec), v dalším sloupci se pak sčítají denní P/L a ve vzorci je dáno, že vždy když narazí na nový den, má začít počítat od znova..jsou to jednoduché funkce, ale neni to myslím uplně triviální, takže budeš muset možná chvíli přemýšlet..

jakmile se naučíš kombinovat základní funkce a naučíš se různými oklikami dojít k tomu, co chceš spočítat, tak můžeš dělat hodně věcí...

v začátcích se mi z toho slušně vařil mozek, než jsem vykoumal nějaký postup..chce to trénovat a zkoušet..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...