Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Broker pro opce


regis

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 417
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 xbroxiszx:
a tady jsme u toho problemu, jehoz reseni bych se rad dobral.
Jsou mi prirazeny akcie, ok 15 USD navic to nechme zatim stranou.
Na nakup akcii nemam na ucte dost USD.
Dostanu margin call a mam 5 dnu.

Jiste, chci vyuzit svuj long put na zachranu situace, ale zasadni otazka je, zda to lze bez toho abych nejprve zaplatil za akcie ktere jsem povinen nakoupit, ergo zda se ta transakce da provest "bez penez"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roxo:
support - option school - chat archive - 23/8/2006 Help for assignment troubles
je dobre si vypocut aj to audio, pretoze v tom pdf nie je cely prepis, chybaju tam odpovede na otazky.
ak dojde k priradeniu a nemam dostatok $$$ na ucte:
- automaticky nezatvaraju ziadnu poziciu, ale vzdy sa snazia sa kontaktovat pocas tych 5 dni
- skoro nikdy nezatvaraju pozicie, niekedy uplatnia nakupenu opciu
- za priradenie je poplatok 15 $, ziaden poplatok za predaj
-...a dalsie
- je to sice z roku 2006, ale snad sa vela odvtedy nezmenilo u TOS :)

regis:
celkom nechapem, co ti nesedi. ak doslo k priradeniu na zaklade predaneho put, zistim to tak, ze na ucte mi pribudnu na dalsi den akcie, bez ohladu na to, kolko penazi mam na ucte.

ak mas na mysli to, ze ti pripisali na ucet akcie, a ty musis najprv dolozit $$$, aby ti skoncil margin call a nasledne mohol zadat pokyn na exercise, tak to asi nie.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechápu proč si to dle mého zbytečně komplikujete.
Použiji příklad již uvedený - jsem short s put opcí a někdo mě nechal přiřadit - tzn. přistály mi Long akcie. A samozřejmě mám koupenu pojistku na nižžším strike.

1. Může se stát, že margin požadavek bude vyšší než put spread a dostanu se do minusu.
2. Nejjednodušší věc je prodat ty akcie. Anebo to dohodnout s brokerem, že tuto pozici Vám zlikviduje.
3. To Vás musí dostat zpátky "na hladinu" vždycky. Přijmete sice ztrátu z původní Put opce, ale ta nebude vyšší než původní blokovaný margin z důvodu Put Spreadu, Není důvod blokovat Put spread margin a zmizí požadavek na margin Long akcie. Pokud tomu tak není, tak to není problém této pozice, ale problém i na jiných pozicích a za to si můžete sami, neboť přeobchodováváte účet.
4. dalším krokem může být likvidace koupené opce, ať už prodejem, nebo exercise proti akciím
5. další možnost je likvidovat akcie a znova se vrátit do Put sreadu výpisem Put opce - na tom bych měl něco trhnout, zvláště pokud je Short Put opci nějaká časovka. NA TO SE PŘÍMO TĚŠÍM !!!



Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak teď už je to jasné, děkuji. Já jsem dělal chybu v jednom důležitém momentě. Neveděl jsem, že mi při přidělení broker připíše akcie na účet, přesto, že nemám dost likvidních prostředků na jejich zaplacení. Z toho pramenily moje obavy. Měl jsem zato, že se dostanu do situace, kdy mám povinnost nejprve doplnit likviditu na takovou úroveň, aby bylo možno akcie zaplatit a pak až teprve budou akcie připsány a já s nimi budu moci manipulovat. Jistě, je to začátečnická neznalost a já se omlouvám za to, že jsem s tím tolik otravoval, ale přesto si myslím, že je dobré znát přesně předem případná rizika, než v nějaké krizové situaci koukat do díry. Děkuji všem moc za odpovědi na toto téma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

[bold] Platební titul[/bold] by měl být kod platby :
650 - ostatní finanční převody (za účelem investování) - něco jako konstantní symbol
A pole pro info ,kdo zaplatí poplatky se jmenuje
[bold] Výlohy[/bold] - zde jsou 3 možnosti, Vše Plátce (OUR), Vše Příjemce (Beneficiary) , Každý své bance


Link to comment
Sdílet pomocí služby

takze len teraz objavujem 'krasy' live obchodovania u TOS, prikaz na nakup straddle SPY na strike APR 138, limit 8,9 a stale nevyplnene, ako hovori klasik, demo a live su ako nebe a dudy...je u TOS nejaky poplatok za direct routing, ak si vyberiem burzu, kam chcem smerovat prikaz, pouzivate vzdy BEST?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Opravuji svou informaci, kterou jsem zde podal a davam za pravdu Frantiskovi. Ne kazdy broker ma zajem zlikvidovat poizici nejlepsim moznym zpusobem. Nic se mi zatim nestalo, ale na koverzaci na chatu IB jsem se dozvedel, ze:
-IB nema notifikaci, ze probehl assignment
-pokud se ucet dostane do problemu s marginem, likvidace pozic zacne automaticky
-likvidace probiha za market, IB neprovadi exercise

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

pouzivam platformu TOS a mam problemy s vypadavanim, odozva je hrozna, zamrzaju mi grafy, prikazy niekedy cakaju na vykonanie hrozne dlho, dokonca sa mi stalo, ze som zadal prikaz na zatvorenie pozicie, pracovalo to hrozne dlho, stale to nebolo vyplnene, az riadok o spracovani daneho orderu zmizol a pozicia ostala stale otvorena, tak som to zopakoval na druhy pokus, tiez to pracovalo dlho, tak som restartol TOS, no na moje prekvapenie nielen ze bola dana pozicia zatvorena, ale este aj otvorena dalsia v protismere povodnej, t.j. zobralo mi oba prikazy bez toho, aby som o tom vedel a platforma nieco zaobrazila...ma niekto z vas podobne skusenosti? internet mi funguje o.k.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...