Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

ak je v trhu ta spravna dynamika,dovoli ti to ostat aj dlhsie. proste treba vediet co si vsimat. a da sa to. najlepsie sa obcoduje ked niesu ziadne vyrazne spravy. a vedlajsie vplyvy. ktore by mohli zasadne zmenit smer . v podstate je to rutina kazdy den o tom istom, vsimat si tie iste veci.

Btw:ja niesom ziadny profik. takych ako ja je tu spusta. ja som sa len rozhodol ze to co i vide , popripade nevide, vam sem hodim, aby ste videli aj trochu odlisny typ tradingu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, nevěděl jsem, jestli tento příspěvek nemám radši zařadit do vlákna " Jak se to nemá dělat ", každopádně si myslím, že bude poučný i na tomto místě, toto je můj dnešní short obchod, krátce po otevření trhů. Po přiložení obrázku jsem ještě nestihl dodat, že se bohužel nejedná o Sim účet, ale reálný :) Nějaké obchody totiž provádím reálně a některé agresivnější vstupy pouze zkouším na simu. Takto to vypadá, když si nevšimnete, že jste přepnutý na špatném účtě.

7525

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: zdravim, vaše příspěvky jsou pro mne velmi poučné a chci Vám za ně poděkovat.V poslední době mi ale vrtá v hlavě jak obchodujete přes ninju např.GBPUSD kde volume za 1minutu je většinou méně než 40 někdy i pod 20.
Všude čtu jak je volume důležité.Nemáte s tím žádný problém? A co multikontrakty, tam už je to dle mě až nepoužitelné.
Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

plezak

no ide o to ze vsetci co tu do vlakna prispievaju obchoduju Futures kontrakty na centralizovanych burzach , ale ja obchodujem Spot Forex ktory je medzibankovym trhom. a to je bezkonkurencne najlikvidnejsi trh aky existuje. obchodujem prevazne majors. a tie maju zo vsetkych menovych parov najvacsiu likviditu. aby som to priblizil volume na FX je v podstate nespocitatelne. na volume FX sa nechyta ziadny futures, ani S&P alebo eurodolar. je to proste obrovsky rozdiel. pretoze Fx nieje centralizovany system , likviditu donho prilievaju vsetci velky hraci na svete.

este by som dodal ze nie kazdy ECN broker ma rovnaku likviditu. napriklad taky IB alebo ducascopy ci currenex su topka.
ja idem cez MBT a teda obcas problem nastane. ale je to velmi zriedkakedy a vacsinou okolo 11-12 v noci. okolo jednej sa likvidita zase upravi koli otvorenia trhov v Australii a Japonsku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jadvig: Promin, ze pisu az ted, nevsimnul jsem si tveho prispevku.. Ano, snazim se obchodovat PA, nejprve jsem koukal na RB, ale neuspesne. Snazil jsem se vstupy dost zmechanizovat a proste mi to neslo. Jak uz tady bylo probirano, nevidel jsem z nich, jak se trh hybe. Po tom, co jsem presel na Volume 1500 a nasdaq (kvuli nizsimu risku), zacina se darit lepe.. Zatim demo. Moje dnesni obchody: 1. Pokus o 2br u high dne.. Coz byla docela blbost. No nic, rikal jsem si, ze se pokusim zachytit teoreticky short hned na zacatku.. :) 2. RR na SR z minuleho dne, ktera byla i hezky potvrzena. Bohuzel jsem byl vyhozen na tick presne 3. To same RR po dlouhe zelene svicce.. To jsem jeste nemel zakreslenou SR na 1229, ktere jsem si vsiml az po odrazu od ni.. Jinak by byl PT tam, takhle vystup na posunutem sl pod cervenou svici prorazenou up. 4. RR, musim se pochvalit, jak jsem si hezky pockal na vstup.. :) Ale byl pred R1 a bal jsem se odrazu, kvuli DT, ktery byl vytvoreny chvili pred tim, takze jsem pritahl na be1, kde i vystup, jinak PT na high predchoziho dne. Jinak zjistuji, ze se mi vyplaci pockat si na to, az uvidim u meho vstupniho bodu nejaky vetsi pohyb mym smerem (ze svice uzavre u sveho high) a pak vstup za market. Sice se do trhu dostavam s nejakym skluzem, ale mam vetsi pravdepodobnost uspechu. Napr. do dnesniho prvniho obchodu bych vubec nevstoupil..

7530

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo jeste, chtel bych jeste jednou podekovat airmikovi za jeho prispevky.. Diky nemu jsem se alespon trochu naucil pouzivat tren lines a nevstupuju po dlouhem strmem pohybu znovu do longu na male korekci (kdy jsem koncil casto na SL), ale cekam na vetsi korekci k lince..

Ladary: Dneska den jako z ucebnice Market Profile.. :) Otevreni mimo rozpeti - odmitnuti - navrat do rozpeti predesleho dne a hezky pohyb up az k high minuleho dne.. Ted uz jen ten pohyb zachytit cely.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no dakovat mi nemusite vsetci, rad sem hodim ked sa nieco podari. a ked sa nepodari ale je dobry zamer tiez to sem rad hodim.

ja som mal napriklad den blbec. ked si vsimnete posledny screen tak taketo vymetene stopky som mal dneska 3. a 4x mi chybal 1-2 pipsi aby mi vzalo limitnu objednavku ktoru som mal nastavenu. smial som sa tu s kolegom nad tym . ze ak nieje sudene tak proste nieje a hotovo. dnes som urazil trhy ze som zaspal a oni mi to vratili dnes -59 bodov :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike, borax

já používám "free" verzi ninji bez ATM, takže při obchodování ji vždy zadávám až po uskutečnění příkazu, jelikož jsem, ale žil v domění, že jedu na simu, tak jsem si v klidu ještě po zadání příkazu odskočil na kávu a po návratu toto :)

Mimochodem, nemáte tušení jaká je výše marginu u Mirusu pro ES při držení overnight ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím, moje dnešní obchody. NQ, RB2, 19-21:15, 2 obchody, 1xwin, 1xloss, SIM 1) hned po začátku jsem vzal DB, sice pod EMA, ale celkový trend byl up, navíc podpořený pěknou divergencí na MACD-H, vstup trochu déle, než by bylo podle mne zdrávo, nicméně jsem čekal, zda to potvrdí můj předpoklad .. na vstupu sice potvrdilo, ale cena ještě nechtěla tak prudce nahoru z korekce, tak SL 2b. 2) podle mne krásný 2br s divergencí na MACD-H, na denním high, navíc na RB5 také div, tak jsem jen hledal místo vstupu, počkal jsem až prorazí historickou S/R 1244 a včerejší high a vstoupil, po chvilce váhání a dvou korekcích, kde při druhý jsem už měl bezpečně B/E+2 se to rozjelo k PT, opět plný 10b. (probrání archivů a stats MAE/MFE se vyplatilo :)) ať se daří, Míra

7538

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...