Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Airmike,

nemyslim to ako rypanie, zaujima ma to...pri forexe ale neriesis len cistu price action ale dalsich 1000 fundamentov
takze na rozdiel od futures indexov kde sledujes tak max. fed to nieje celkom price action..

fakt ma zaujala ta volatilita cable aj eurusd ale ked som docital SIDov manual tak tie fundaments ma odradzaju..
a mozno mam skresleny pohlad..neviem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neuron

neviem aky mas pohlad ty, ale ja ta mozem ubezpecit, ze nesledujem ziadny konkretny fundament. jedine co sledujem je cas kedy tie fundamenty budu vyhlasene. aj to len orientacne. ked sa deje nieco velke (urokove sadzby a podone veci) snazim sa bud neobchodovat alebo sa snazim vycitat kde su posadene ostatne objednavky. to je cele. fundamentom nerozumiem a nikdy som nerozumel. mimochodom ked si uz spomenul Sida. mame uplne odlisny pristup a obchodny styl. a za ten cas co som tu sme sa na tom zoper razi celkom dobre pobavili :).

to ci riesim cistu PA :), uz som to pisal par krat. FX nieje trh kde by nieco take bolo mozne. PA su len vstupne a vystupne signaly. to co sa deje na trhu je trochu komplikovanejsie. neda sa len sledovat formacie.

minule sme sa bavili o tom preco tak vela ludi straca na Fx peniaze. myslim ze result bol ten ze prilis vela ludi sa snazi sledovat rozne indikatory palicky , sipky, haciky a neviem co este , ktore maju otestovane s historie a myslia si ze ked ich budu aplikovat conzistentne , tak budu uspesni. Nebudu :). oni sleduju totiz vsetko mozne , akurat nie co robi trh. a to je prave dovod preco tak vela ludi pada na hubu. nieje problem v ze by tie palicky a haciky nefungovali. traderi len musia presne vediet , kedy ich pouzit a kedy nie. a to je kamen urazu. vacsina to nevie. a taktiez nevie pochopit preco to nefunguje ked to v teste tak pekne vychadzalo . Fx niesu komodity. ked nieje trader schopny chapat trhy ako celok. tak prenho Fx nieje to prave .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor

vysvetlim ti to na presnom priklade. pre lepsie pochopenie.

dnes rano som totiz spravil chybu ktora bola sposobena tym ze som sa nesustredil na trh , ale na pattern.

tak si vezmime napriklad obchodnika ktory obchoduje povedzme woodie CCI system povedzme na EURUSD. prichadza mu prave krasny ZLR signal, je presne podla parametrov ako s ucebnice. je do lokalneho trendu, vyformoval sa medzi 0 a 50 linkou. vsetko sedi ako ma, CCI 50 aj CCI 14 je v modrom a obchodniik po dokonceni sviecky vezme signal a tesi sa ze pojde do zisku. takyto obchodnik ma svoj system a dodrzuje striktne pravidla. (dodrzovat pravidla je sice dolezite, ale na FX plati pravidla uplne ine)

to co si nevsimol je :

je tesne pred 8 hodinou rannou, kedy otvaraju europske burzy. po nich dochadza k velmi prudkym pohybom, nevsimol si ze signal ktory zobral je presne na maxime overnight range , cize japonskej seansy. sice to nieje ziadna SR uroven ale ta sa utvori presne po tom ako do nej vstupi. dalej si nevsimol ze cela poobednajsia seansa v amerike bola v znameni brutalneho prepadu eura, hoci europa veselo nakupovala. dalej si nevsimol obrovsky pohyb Libry, ktora je dnes rano s eurom v korelacii 90 % a jej pohyb predchadzal padu eura asi minutu , takze bolo mozne signal este stiahnut.taktiez si nevsimol prepad zlata, ktore cely ten pohyb sposobilo a je vacsinu casu s eurom v korelacii

na eure aj libre nasleduje pohyb v ktorom by kazdy obchdnik chcel byt. EURUSD 140 bodov a GBPUSD 250. namiesto toho frustrovany trader pozera na svoju stratu a rozmysla ako by sa dalo naskocit do trendu. to uz bohuzial nejde. pretoze trend je taky silny ze ziadnu korekciu neurobi. 2 hodinovy pohyb, ktory zabezpaci 400 bodov je za nami. v komoditackych prepoctoch 4000 USD na kontrakt je prec. a treba cakat na dalsiu prilezitost ktora moze prist najskor 14:30 na data. 15:30 na otvorenie NY alebo 16:00 to je hodina,kde velky obchodnici moc radi buchaju na trh velke objemy asi zo stereotypu :)

tak asi takto b som opisal tieto dva rozdielne styli obchodovania. netvrdim ze ten prvy je spatny. len hovorim ze na Fx je nepouzitelny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, můj dnešní obchod. NQ, RB2, 20-20:45, 1 obchod, 1x win, LIVE 1) trh se dlouho motal mezi pivotem a S/R (high první 15 min od otevření), vytvořil si vzestupnou TL, kterou vzápětí prorazil a šel skrz S/R, protože dlouho odolávala, čekal jsem na druhý průraz. První příkaz me to vyhodilo, zadal jsem ho pozdě, ale stihnul jsem vstoupit dle plánu. PT jsem nechal plný, tj 10b. byt bylo po vcerejsich low, ale podtím byla dnešní S/R a denní low, tak jsem věřil, že to dopadne. Poprvé SL posunuté nad minikorekci, pak se začalo otáčet MACD-H, tak jsem přitáhnul nad druhou reverzní svíčku a čekal ... trefilo mi to PT +6. Pak to ještě jednou zkusilo včerejší low a byl by naplněn i plný PT, ale stejně spokojenost (tu) .. dnes konec ať se daří, Míra

7670

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mira_k

tak včera jsem měl úplně stejný obchod, akorát zě na NQ RB1 a SIM.
Vstup na 1215 a výstup na 1209.75, posouval jsem SL na korekce, pak mě to vyhodilo. Čekal jse mže by to mohlo dojít až na 1200 když trh prorazil 1220 a pak i 1210. Jediný co mě trošku mrzí, že jsem by l v otevřeném profitu cca 160 USD a je z toho 105 USD, musím ještě nějak doladit výstupy.

Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Josee,
osobně beru jakýkolik profit z obchodu nad 100 USD jako uspech. Samozřejmě, že posouzení efektivnosti obchodu je hodne individuální, ale myslím, že tě to nemá co mrzet .. obchod dle plánu, zakončený profitem přes 100 USD (tu)

Pruraz na 1200 jsem nevidel realne, min ne v prvnim sledu, byly na naskladany 3 S/R blízko za sebou, tak by si trh chvilku pobyl :)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mirak_k

při SL 40 USD je profit 100 USD v pohodě, jde mi hlavně o tu efektivnost jak jsi psal. Najít nějaký kompromis, abych nevracel zbytečně profit zpátky do trhu, ale zároveň nechal trh dýchat.

Celkový trend ještě sleduji na 30 min. grafu tam už jsem neměl zakreslenou žádnou S/R úroveň na cestě směrem k 1200 :)

Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...