Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prijde na to, koukam hlavne na sklon EMA v miste polibku, beru i uplny pruraz a navrat dalsi useckou .. viz. treba druhy obchod na tomhle screenu: www.financnik.cz/forum/file.php?2,file=9123
(i kdyz tam zrovna sklon EMA nic moc ... takze jako celek to neni uplne dobry priklad, na to "protnuti" EMA celkem ano)

Je to dost o situaci na trhu, jak to moc trenduje nebo naopak ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no jo ten druhy obchod tam je EMA skoro rovne a usecka ma 2/3 tela nad EMA.
Stihnes nastavovat stop prikaz? TFko umi byt pekne rychle a na 8 range to asi chce rychle reakce. Me vcera utekl na TF ten dlouhy downtrend, pze sem nestihl nastavit stop, vzal sem to za market a NT mi na 5 vterin uplne zamrznul. Plneni sem dostal o 5 ticku horsi a na tick presne mi to vzalo SL a hned potom to slo dolu. Tak me to dost rozhodilo na zbytek dne. A je to paper, tak nevim jestli bude nejaky rozdil v exekucich az pojedu live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stiham zadavat jak stopky i limity, pokud svicka formujici pattern neni rychlejsi jak 10 vterin ... pouzivam ten svuj predirektor dalsi open ceny a pokud cekam, ze by mohl byt pattern, zadam hned prikaz a posunuju s nim po ticku pokud se ta "next open" cena pohne ... je to celkem v pohode. Pokud se pattern nevykresli, prikaz zrusim.
Preferuji ale spise DAX, nez to TF, nicmene tam je to i rychlejsi.
Kdyz jsme u toho slipu - uzasne se mi zadarilo vlezt nekdy predevcirem nebo kdy to bylo do TF 1 minutu pred dvojitym high impact reportem. Vysledek byl, ze mi to preskocilo SL o 10 ticku ... nasledne se cena kupodivu vratila a SL se aktivoval na cene, na ktere byl puvodne zadany, takze SL 10 tick, ale MAE 20 ;) Bylo to nicmene tak rychle, ze jsem se ani nestacil zacit bat ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Stránky finančníku studuji již delší čas. Vyzkoušela jsem různé obchodní systém, indikátory, ale nakonec jsem se vrátila k tomu základnímu a rozhodla jsem se pro DT/DB formace + S/R úrovně. Jen mám problém, že S/R úrovně vidím všude. Obchoduji NQ 1500Volume. Doufám, že dlouhodobým studováním grafů nakonec ty správné formace rozeznám. Také jste to ze začátku takhle měli?
Denisa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Denisa
Deniso mohu tě uklidnit že ze začátku jsem viděl vstupy všude. Trvalo mě cca 2-3 měsíce než jsem se naučil aspoň trochu rozeznávat co má a co nemá smysl brát jako platný patern. Sám jedu PA už víc jak půl roku a osobně si myslím že to je ta nejpřirozenější forma trandingu. Chce to ale odvést pořádný kus práce v umění naučit se číst formace. V další fázi se postupně budeš učit číst hru. Spolu s formacemi si také přidej do grafu volume, aby jsi viděla aktivitu na formacích. To ti pomůže vyfiltrovat dost chybných signálů. Možná změníš TF z Volume na jiný - lépe se pomocí volume pod grafy naučíst číst trh.
Dej tomu čas, tak půl roku. Během této doby nedělej žádné závěry o tom zdali ti to jde, jenom studuj grafy. Pochopení většinou přichází nečekaně, když máš pocit že tomu vůbec nerozumíš, že tam nic nevidíš.
Použij dva TF - jeden kratší - vstupní, a druhý vyšší - hledání vstupů. Nastavení si najdi takové které ti sedne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bijetl, Everest
Díky moc za podporu. Budu tedy nějaký čas pouze studovat grafy aniž bych se nechávala rozladit tím, že zatím skvěle nerozpoznám formace. Myslím, že časem se to opravdu bude zlepšovat. Hlavně u toho musím vytrvat a nevzdat to.
Backtestuji NQ, mám 10 různých výstupů (různé PT, PSAR, posun na BE+2 a taky 2 kontrakty), ten jenž výjde nejlépe/nejpřijatelněji pak budu zkoumat podrobněji. Samozřejmě zapisuji MFE/MAE.
Denisa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...