Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim, projel jsem toto forum cca rok zpet, ale nenasel jsem tu zadny screen s vlajkami. Posledni tyden se jimi zaobiram jako vhodny doplnek k mechanickemu systemu, ktery live obchoduji. Obchoduje je tu nekdo? Vstupy mam celkem vyresene, sl taky (ackoli co jsem videl na zahr. netech tak oni davaji sl na patu praporu, nebo dokonce pod "tycku", ale to uz se mi zda zbytecne moc. Ale nejsem si jisty vystupy (u mechaniky pouzivam fixni PT). PS: prilozeny screen je z backtestu, kreslit je v pritomnem case se jeste ucim, takze netvrdim, ze je takto budu kreslit i pri paperu ci live.

11906

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj Rossi.

Moc díky za tvoje screeny. Doma je v klidu prostuduju.

Tvůj přístup k obchodování se mi moc líbí. Nad VSA jsem strávil téměř celý víkend, až to vstřebám, můžu se na tebe obrátit s dotazy? Připadá mi to, že začínám úplně od začátku. Jde mi o to, že neznám nikoho s takovým přístupem k obchodování, který se mi jeví jako moooc logický. :-)

Měl bych dva dotázky: a) co to je ST? Nemá to být SR? :-)
b) a k těm TL - stačí ti k propojení dvě dna / dva vrcholy?

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nightero,
taky mi to prijde logicke...ale bohuzel vetsinou az s krizkem po funuse...snad se to casem a usilovnym snazenim zlepsi. pokud chces videt mistra tohoto pristupu k obchodovani tak si projdi eurex vlakno (sekce diskuze nad obchody) a studuj screeny od gladiatora. Je tam mraky screenu...bude ti to trvat dost dlouho je projit, ale potom budes mit vice jasno. sam se chystam to znovu prohlidnout a opet popremyslet jak to delaji uspesni.
ST je S/R
a u TL ti staci pouze dva body ale zalezi ktere si vyberes...podle dulezitosti. Obecne je bod dulezitejsi pdle toho, jestli se nachazi na ST, nebo se na nem krizuje vice TL, nebo je soucasti nejake formace PA.
Tak studuj je to zajimave.

Dneska jsem zkusil prorazeni ST na FESX, ale kdyz cervena usecka zavrela v polovine spreadu ( coz je pro me znameni, ze tam neni dost obchodniku podporujicich Short) tak jsem SL pritahl na BE. Taky je dobre sledovat jak prorazejici usecka ( a jine usecky- treba predchozi tri usecky zavrely blizko low a volume narustalo...to je znameni na short ) tika...tato usecka to bylo porad nahoru a dolu a tak i kdyz volume bylo vzrustrajici na cervene usecce tak je jasne ze spousta obchodniku neni pouze short a sily se vyrovnavaji.

Takze jak vidis, snazim se trh pouze cist a cekam co mi napovi...
Hodim screen dnesniho FESX s popisem do vlakna Eurex. Je tam dost lidi co to zkousi jako gladiator (vcetne me :)) no ale nazivo to jet je jine kafe. To chce nervy jak spagaty, anebo se smirit s tim ze to pujde pomalu a jit na levny trh (treba NQ) a pocitat s tim ze to treba i rok potrva nez se clovek zoceli....a taky ztrati nejake penize.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rossi

ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda by jsi mohl osvětlit Tvoji situaci o které jsi napsal :

"Dneska jsem zkusil prorazeni ST na FESX, ale kdyz cervena usecka zavrela v polovine spreadu ( coz je pro me znameni, ze tam neni dost obchodniku podporujicich Short) "

Co máš na mysli tím v polovině spreadu?
Kdyby jsi mohl hodit screen toho obchodu, jaké jedeš TF...
Taky se zajímám o vývoj volume a naskočení do vyčerpaného trhu do protitrendu a nebo na korekci do trendu.
Zabývám se použití SL do 50, odrazy TL, RU
Uspěšnost je tak nějak kolem 60%, ale minulý týden to byla bída.

Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rossi:

Určitě sem ten screen hoď. Hodně z nich čerpám. (tu)

Jinak jsem se dnes dozvěděl, že od 1.4. budu bez práce, tak budu mít spooouuuustu času na studium a vlákno Eurex určitě navštívím. ;)

To, že zjistíš později, co se na trhu dělo, nemusí být špatné - hlavně, abysme se z toho poučili do budoucna. :) Já doposud o tom vůbec neměl ani tušení a štve mě, že jsem se zabýval něčím jiným. Ale screening time dobrej, i když naprosto jinej TF. Uvidíme, jestli to zužitkuju.

Možná bych se mohl podívat i na německou burzu, když budu mít každé dopoledne volno.... Mě totiž taky docela vrtá hlavou, jestli pro "náš přístup" :-) stačí obchodovat cca pouze 2,5 hoďky (zaměřuji se na seanci od 19:00-22:00h a trh NQ). Co myslíš?

To Tictac:
Spread se v tomto případě používá por range úsečky, tzn. High mínus Low.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nightero,

ja myslim ze muzes obchodovat kdy chces
(krome obeda v USA nedoporucuju, protoze chci byt v trhu spolecne s velkymi hraci, kteri trhem mohou hybnout- obchoduji baliky s velkym mnozstvim prikazu- a to co delam, resp. o co se snazim, je byt v trhu s nimi a na stejnou stranu)
ale ty signaly neprichazeji kdyz si sednes zrovna ty k pocitaci... na zavolani...tak se muze stat ze muzes mit stesti a situace bude zrovna prizniva, nebo uz probehla a ty si k tomu sednes az s krizkem po funuse....( velky ryby -profesionalove asi taky neobchoduji jen 2.5 hod denne) ale to urcite vis- ;)
Jen chci rict ze neni dogma ze se to nejlepsi a nejzajimavejsi bude dit v nejakou urcitou dobu...urcite velci hraci budou pritomni v trhu od 9:30 do 12:00, protoze taky "jenom chodi do prace", a vsem to tak nejak proste vyhovuje...ale jestli se nekdy ceka na nejaky report (nebo z nejakeho jineho jim znameho duvodu) a ten je az odpoledne...rekl bych ze si klidne pockaji az po obede.

Ted me napadla dobra myslenka...ze by nekdo udelal pravidla, kdy mohou tihle velci hraci zadat sve prikazy (meli by na to max. 2.5 hod. denne...OD9:30 -DO 12:00...ja bych jim to zkratil na 30 min....to by se obchodovalo! ) a pak ty ST urovne by se uz nejak vymysleli. :)
Ted vazne...ale je pravda ze nejvetsi sance pro velke pohyby je u americkych indexu to dopoledne, ale u evropskych indexu si myslim ze je hodne dobrych prilezitosti po vetsinu dne krome obeda (u me v Coloradu v noci)...ale musi byt volume!

Hodim ted moje studijni screeny do vlakna Eurex

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rossi:

nebude lepší, když se zaměříme pouze na vlákno EUREX? :)

Ty pravidla pro velký hráče by byly fakt super. (tu) Ale asi to neprojde. :)

S tou večerní seancí mi šlo hlavně o to, jestli se vůbec dá udělat nějaký obchod za dvě a půl hoďky, víš? Do teď jsem byl zvyklej zasednout v 19:30h a ve 22:00h to zabalit. Ale tady to asi nefunguje. Ty obchoduješ celou seanci?

Na Evropu zatím nechci kvůli dolaru, ale kdo ví. Třeba svůj názor změním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jedu jenom paper a zatim bez pevnych pravidel OS. Hledam se...hledam svuj edge...a tento pristup vyse mi zatim dava nejvice pochopeni o se v trhu deje...alespon mam takovy pocit.
Jinak se zameruji na NQ, protoze mi to vyhovuje nejvice s casoveho hlediska. Ziji v Coloradu a kdyz vstanu v 7 rano a USA trhy se rozjizdeji v 7:30, prijde mi to idealni. Trochu se mi nelibilo na FESX ze nemuzu u toho byt pres noc....taky se chci v klidu vyspat a nebyt nervozni ze mi unika sance na obchod.
Ja hlavne chci obchodovat prilezitosti a nezalezi mi v kolik hodin to bude. Nekdy vstanu drive a nekdy pozdeji, je-li prilezitost tak to zkusim, neni-li tak studuju grafy nebo si ctu...neziram do toho a nemodlim se o prilezitost abych si mohl kliknout. Teprve se ucim....tak neber muj pristup jako nejlepsi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdravím, hodně se diskutuje o patternu 123, jelikož se už delší dobu zabývám analýzama cenového grafu a tohoto patternu jsem se už hodně natestoval, pokusím se ukázat, jak je možné fitrovat tento pattern. Mimo jiné je pattern vysvětlen i zde: http://www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/1-2-3-reversal.html Ta filtrace, tzn, kdy vstupovat a kdy ne je podle většího time frame. Takže je situace posouzená v širším kontextu. Většinou se pattern ukazuje na jednom time frame, ale kdybychom se podívali na dlouhodobější graf, tak zjistíme, ře někdy to má smysl vstupovat a někdy ne. V použití více time frame současně vidím obrovskou výhodu, než jen koukat na jeden graf. Na prvním obrázku je vlevo 30 min graf, vpravo 3 min graf stejného trhu, stejný trend je označen červeným a modrým znakem, na 3 minutovém grafu se objeví 123 pattern, jako obrat docela velkého uptrendu, důležité je posouzení většího TF, protože ten uptrend, je korekce v daleko větším downtrendu viditelném na 30min, trh jen lehce prorazil trendovou čáru velkého trendu (modrá čára), a odráží se dolů, proto je tento 123 pattern dobrý. I když je krátkodobě proti trendu, tak dlouhodobě je vlastě do trendu. Na druhém obrázku je vlevo 30min, vpravo 5min graf, podobná situace, dlouhodobý trend a začíná korekce (od červeného k modrému znaku), která míří k trend line (modrá čára), před testem trend line nemá smysl jít long, takže na 5min grafu pattern 123, je špatný, prorazil číslo 2, kde je vstup do pozice, ale potom se trh obrátil dolů a otestoval trend line a mírně prorazil, potom teprve trh pokračoval v dlouhodobém trendu nahoru.

12710

12711

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...