Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

to Miles:

určitě máte pravdu. Sama obchoduji 123 a trvalo mi dlouho než jsem přišla na to, jak ho co nejideálněji zobchodovat.
Dělalo mi ale ze začátku problém to, že jsem ho viděla všude, hlavně po ztrátovém obchodu. V podstatě jde o to, že musí být vytvořen nový cyklus a to opačný než je stávající trend. Beru ho pouze na S/R úrovních a cyklus musí být opravdu evidentní. Myslím, že je to druh patternu, který můžeme vidět opravdu všude, obzvlášť když na tom nejsme z pohledu tradingu momentálně psychicky dobře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Veronika

když budete brát každý 123, který se objeví, tak je to ztrátová strategie, na tom mám dost rozsáhlé backetsty, cca 1000 obchodů, které mě to dokazují. Určitě je to o selekci, který ano a který ne. Na S/R úrovních to platí úplně stejně, jako no mých obrázcích, zkusím sem hodit i příklad s S/R úrovněmi. Ale nemusí to být jen vodorovné S/R úrovně, ale i v dlouhodobém trendu, kde okraj určitého trendu je trend line a channel line. Práce s trend line je právě vidět na mých obrázcích.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Miles, RR=role reversal=flip-bod, kdy se support meni v resistanci a naopak.

fili44, pokud pokladas zaklady sveho prvniho systemu, tak hned na zacatek ti muzu doporucit jedno. Sniz mnozstvi vstupu na jeden, max. 2 denne. Taky bych na zacatku neprikupoval do pozice a prodlouzil o neco cas na vykreslovani jedne usecky. Jinak DB/DT a RR jsou silne patterny, ale ja bych je nebral kdekoli na grafu. Byt tebou, zameril bych se na RR a DT/DB na pivotech a DT/DB na high low close min dne (tady bych nebral RR-je to z mych testu), popr. premarketu. Snizi se ti tim i pocet obchodu a budou z meho pohledu smysluplnejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak prikladam dotatocne moj prvy a zatial myslim aj dost na hrubo zostaveny obchodny plan ale som rad ze uz aspon na niecom pracujem :) Takze pre vstup pouzivam [bold]DT/DB a RR [/bold] [bold]DT/DB [/bold] [ital] Vstup mam predbezne definovany,ze formacia sa musi skladat minimalne z 2 sviec v kazdom ramene a druhe rameno paternu nemoze byt vacsie o viac ako o dva ticky(porovnavam to podla knotov sviec nie podla real body)a nemoze byt mensie o viac ako 3-4 ticky koncov knotov sviec[/ital] [bold]RR [/bold] [ital]Pri odraze davam rezervu tak 2-3tick podstatne je aby kontaktna svieca uzavrela do pozadovaneho smeru,vinimkou je EVENING/MORNING STAR svieca,ktora moze uzavriet aj tesne nad/pod hranicou odrazu.Vstupujem na close prvej sviece po odrazeni [/ital] [bold]Vystupy mam jednotne pre vsetky paterny a to na close druhej z dvoch po sebe nasledujucich sviec proti pozadovanemu smeru [/bold]

12837

12838

12839

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Miles
Som zastancom toho ze ked si uz das namahu vytvorit nejaky system ci uz jednoduchy alebo zlozity tak ho treba aj dodrziavat,ja som vo faze cumenia do grafov a skor hladam nejake rady ako by som mal nejake davat ale ja by som podla systemu ktory mam dobre sbactestovany a bol by profitabilny bral kazdu formaciu podla systemu mozno by som po dosiahnuty urctej sumy ktoru este nemam urcenu , bral uz len tie ,,najkrajsie signaly,,

[ital]s pozdravem [/ital] [bold]filip44 [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Pocas sledovania grafov som natrafil na mensi problem a to je signal do opacneho smeru ako je pozicia v ktorej mam prave otvoreny obchod. Napadla ma moznost zobrat kazdy signal napr.na 1 kontrakt a pockat ktory prvy dosiahne SL ale to niekedy nie je v sulade s MM a nemusi byt na to ani dostatok USD preco ziadam o radu

12909

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Filip44: Tato situace se mi stala napr. vcera, pro lepsi prehlednost jsem pouzil body 1 az 4. Toto by melo byt soucasti Vaseho backtestu, tj. byt na kazdou eventualitu pripraven. Pri svem backtestu a papertradu jsem narazil na nekolik podobnych momentu, je treba si je zapsat a pote se na zaklade statistiky rozhodnout, co je vyhodnejsi. V mem pripade to vyslo nastejno, tj., nekdy se vyplatil revers, nekdy ne. Rozhodl jsem se (ponevadz na BE neposouvam) pozici drzet do konce, at se mezitim deje, co se deje. Myslim, ze je to take lepsi pro psychiku - udelate revers, dostanete SL a potom si trh zamiri k Vasemu PT z prvniho obchodu. Takze abych to shrnul, odpoved Vam da backtest. Toto je treba mit na live jiz naprosto ujasnene. Hodne zdaru

12911

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

filip44: To co prezentuješ je pro nováčka live celkem neobchodovatelné. Takže myslím, že ani nebudeš časem muset řešit, jak s protipatterny ...
A co že se mi na tom nelíbí? Máš velmi malý TF a bereš signály, které nemají vůbec žádné potenciály s ohledem na možný (a očekávaný) pohyb trhu. Zkus do toho zahrnout to, že ten mikropattern musí být zároveň viditelný i na vyšším tf - tohle dilema rázem zmizí, protože o spoustu signálů přijdeš a budeš brát jen něco, co má alespoň trochu rozumné opodstatnění.
Věřit tomu samozřejmě nemusíš, ale tuhle fázi honění se za každým stínem na malinkatém tf jsem si také (live) prošel a tudy cesta k úspěchu (alespoň podle mne) nevede. Ono totiž zjistíš, že ne vždy ušetříš, pokud máš malinké SL - máš jich o to více. A každý signál nestihneš, nejčastěji pak prošvihneš právě ty, které se rozletí do tvého směru a nadělí profit ... a nakonec zjistíš, že máš 10 obchodů za prvních 20 minut obchodování a jsi po půlhodince o pětikilo USD lehčí ... ne, znovu už ne, děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lucinek
O rychlosti ako sa hybe TFko na range bar 5 nemam ziadnu predstavu toto su testy z historickych dat ale ta rada s vacsim range barom mi pripada rozumna,z akym range barom obchodujes ty?Pozornost venujem NQ a TF ale ked zacnem budem asi nejaky cas obchodovat len NQ a mini Dow jones nech ten kapital zo zaciatku tak moc nelieta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jsou to hist.data, pak si pod nimi tím spíše zobraz i TimeHistogram, je ke stažení na NT support fóru. Pak vidíš, jak se to hýbalo a jestli má vůbec smysl danou věc započítat, nebo zda by to bylo "nestíhatelné".
Jinak bych se možná moc nezdržoval tím backtestem a zkusil si to "naživo" (samozřejmě demo), jenom tak uvidíš, jak je to pro tebe obchodovatelné a nebudeš zbytečně ztrácet čas testováním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...