Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

neuron

fundamenty su velmi palciva tema, a ja ako zarity antifundamentalista som ich nikdy neriesil, ja riesim trh nic ine.

mam jednu teoriu s ktorou by 90% traderov nesuhlasilo, a velmi nerad by som spatne ovplyvnil niekoho kto zacina, a tak si ju radsej necham pre seba. poradim len tolko ze fundamenty neobchodovat, ak mam obchod otvoreny v malom pluse radsej zavriem. ak vo velkom pluse, pritiahnem stopku, ak fundamenty niesu obchodujem v klude dalej.

to je cele. a postupom casu zistis ze nieco ako fundament tvojej strategii len pomoze, a vobec nemusis vediet aky je to fundament, staci vediet len kedy je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
rad bych se zeptal jak posuzujete v ramci PA support/resistance pri odhadu potencialu obchodu (RRR) nebo rozhodovani se jestli vstoupit.

ja pokud zakreslim S/R, zacnu na 60 min grafu a pak na 30min a zakreslim hlavni S/R, kreslim ty, kde se cena otocila-odrazila nebo kde udelala flip. pak prejdu na nizssi, tam uz jen nekdy doplnim dalsi.. noa vysledek je ze mam nejakou vyznamnejsi SR asi tak kazdych 80 (ale i 60) USD (trh NQ).

tudiz jak jiz bylo kdesi receno... najdete jich tolik, ze ani nevstoupite:)

po otevreni trhu se jeste kouknu jak na ty S/R trh reaguje, vysledek je ale ten, ze me deprimuji SR na vsech hladinach, kde pak vlastne kazda PA formace muze byt povazovana za formaci na vyznamne hladine. a pak lze se obavat vstupu pod SR vlastne kdykoliv:)

jedine voditko je pro me zatim jak se cena chova dany den.
dalsi moznost je cekat skutecne na silny trend, ale to se taky neidentifikuje uplne snadno:)

zajimalo by me jak tuto nejistotu vnimate a resite.

a jeste... sleduju OHLC predchoziho dne, asi jste si vsimli ze pokud je dnesni open vyrazneji jine nez vcerejsi close, ma tento "gap" tendenci se docela casto vyplnit. jsou zde ruzne vyjimky, treba kdyz je rozdil skutecne veliky, tak to casteji nevyjde. no a docela casto kdyz vcerejsi close=dnesni open dochazi k vetsim pohybum (celodenni trend) viz denni grafy. tak zohlednuju i toto, zel system jen na tomto fenomenu se asi zalozit neda, zkousel jsem a je tam stale mnoho zakernych otazek k zodpovezeni:)


mnohokrate diky za nazory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paulus:

Nejedu ciste PA, ke vstupu pouzivam CCI na korekci. Obchoduji trendovy system, ktery mi nadeluje 10 obhodu do mesice. Zakresluji si globex pivoty, vcerejsi H/L, plus asi ctyri double S/R.

Double S/R si zakresluji spise pro urceni cilove ceny, ale prihlizim k nim i pri vstupu. Kdyz ten den tyto S/R prorazi, tak uz jim nevenuju takovou pozornost.

Vstupuji pouze do silneho trendu, aby tyto slabe S/R cena prorazila.

Kdyz jsem system backtestoval poprve zakresloval jsem si vsechny mozne S/R. Do BT jsem si zapisoval vzdalenosti od prvni S/R od vstupu. Filtroval jsem obchody, ktere byli daleko alespon 120$. Porovnal jsem vysledky s filtrem na S/R a bez. Parametry OS to nejak vyrazne nezlepsilo. Snazim se o RRR 1:3 a vice.

Chtel jsem se na double S/R uplne vykaslat, ale pomahaji mi vybirat si obchody s lepsim RRR. Podle sily trendu pocitove vyberu, ktere S/R by to mohlo prorazit :)

Kdyz jsou hodne vedle sebe a jeste v kanalu, tak tam radeji vubec nelezu :)


Bany

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bany:

no taky mi prijde ze kdyz je trend (takovy ten pekny swingujici) bez problemu prechazi vetsinu S/R (kde ja se bojim a nevstoupim)

jinak zkousim neco podobneho, vstup do trendu +pomaham si indikatorem %R

horko tezko to ladim kdy vubec obchodovat a kdy ne, cerstvy napad je, nakreslit trendline a brat signaly jen kdyz neni prolomena - ted sem dostal tezkou lekci, jeden den sem ty signaly poctive bral a 2x ztrata, byly tam nejake naznaky mozneho konce trendu, tak jsem si rek ze v takovem pripade snad jit proti tomu... a den druhy... tataz situace... tak jsem sel proti... a co myslite.... 2x ztrata.... po tomhle jsem si uvedomil co to vlatsne je kdyz se obchoduje jeden system konzistentne, je to pro me zatim dost husty...(

a ty double S/R jsou ty co delaji ten flip, kdyz se support meni v resistanci? nebo kdyz se od niche cena odrazi 2x? diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paulus:

doble S/R je pro me cokoliv, co v okoliv co ma vic jak dva virazne doteky, obraaty na jedne cene na 15 min tf. Nesmi= jich byt moc, tak vyberu jen ty nejhezci. Jinak s tim trendem si pomaham na pomalejsim timefrime(RB8) HeikinAshi a pomoci trend line...

Pokud mas nejistotu v system, pomuzou ruzne statistiky, kterymi si muzes overit funkcnost. Nejhorsi je neverit svemu BT uprostred bojiste...

Zatim mam zkusennost, ze je dobre zkoumat kazdicky detail OS, nadruhou stranu robustnost systemu je nejdulezitejsi a RRR

good luck a duveru v OS preje

Bany

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paulus:

Nechtel bych, aby vyznelo, ze S/R pro me nemaji vahu, maji a velkou. Jen, kdyz jich je moc, tak to take neni dobre - neudelas zadny obchod :) nebo v tom bude gulas
Lepsi je omezit se na par a ty testovat. Muze se stat, ze ti utece trend, tak si pockas na dalsi no...
Ziskanim citu pro S/R muzes vybirat vstupy podle vystupu na zaklade RRR.
Ja sam jeste nemam udelanou statistiku ktery typ S/R je nejlepsi, tak ouzivam cit a vyberu asi ctyri nejsilnejsi + globex + H/L

Bany

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,

mám jednu otázečku na zkušenější tradery. Zabývala jsem se tradingem cca dva roky a mám za sebou rok live obchodování WCCI. Teď po dvouleté pauze se věnuji backtestování PA, jediný indikátor, který používám, je volume. Z PA mám velmi dobrý pocit, hlavně proto, že se domnívám, že v podstatě ani nemůže existovat robustnější systém. Jde mi ale nyní o jednu věc. Backtestuji intradenně YM, protože to jsou jediná data, která jsem vyhrabala z obchodování před dvěma lety. Backtestuji v podstatě DT,DB,123, 2Brev., a průrazy S/R. Zdá se mi však, že YM - alespoň data stará tři roky - nejsou moc vhodné, protože pohyby nejsou příliš velké. Možná je to jen můj pocit, ale byla bych ráda, kdyby někdo z těch, co mají nabacktestován i YM mi tuto domněnku potvrdil, nebo vyvrátil. BT nevychází nijak hrozně, na sto obchodů mám 49 +,ale zisk 1500 dolarů bez odečtení komisí je podle mě nedostačující, nehledě na to, že RRR mi vychází 1:1,6.

Předem děkuji za odpověďi.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...