Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

to Airmike:

... a mě se chce zrovna teď řešit ta diakritika: "a to ci niekto pise ciarky a diakritiku je tiez somarina , ved to nepouziva skoro nikto".

... takže to, že někdo nepíše jako tatar, nebo jako ty, protože se zkrátka snaží psát spisovně je podle tebe somarina? somarina nejvyššího kalibru je to, co jsi napsal, pokud jsi to tedy myslel vážně ...

... a teď můžeme řešit PA ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

danek: Díky za vstupy. Už to koukám bereš hodně pocitově. Ten 3U byl zrovna pro mě hodně pidi, takže bych o něm asi neuvažoval. Ty následný RRka byly zajímavý a vyšly asi hlavně proto, že se hodně rozjel trend. Celkově pěkný. Každopádně rozhodně se těšim i někdy na to, až uvidím u tebe třeba nějakej screen se dvouma SL :) To už u tebe musí bejt asi hodně špatnej den, aby se ti něco podobnýho někdy poštěstilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend >> upřímně - myslím si, že v takových prudkých pohybech, kdy trh není v žádném chopu zvládne profitovat snad každý. Já jsem spíše zvědav jak tato strategie bude fungovat jak trhy budou klidovější, zatím jsem si pár dnů testoval, vypadá to docela hezky, jak jsem říkal neryju do strategie, nechám to tak :)

MNowak >> Všichni máme vtlučené do hlavy, že SL se mají upravovat dle aktuální situace na trhu, ale i fixní SL může souhlasit se situací na trhu. Např. já obchoduju DT, DB, jedu je na RB0,9, SL mám 10 ticků, takže i když je velká volatilita tak ten SL zvětšovat nemusím, prostě když to od vstupu půjde 10ticků opačně tak vidím, že DT, DB nebylo potvrzeno a proto z obchodu odcházím. Zatím mám záběhovou strategii takže výstup mám striktně na PT, ale souhlasím s názorem většiny, že pevný PT není moc dobrá věc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Remarque,
díky za zajímavý grafy ... měl bych dotazy
- jaký máš pravidlo pro braní DT, DB ... kolik se vrchol DT/DB může lišit ? a jak daleko vrcholy mohou být .. někdy bereš těsně vedle sebe a pak "13" je docela široká
- zkoušíš testovat i jen DB/DT na low/high dne ?
- máš "jen" jeden graf nebo druhý vyšší, pro určení S/R nebo trendu ?
- jak reálně vidíš tolik obchodů za den při live ?

... a přeci jen půjdeš TF a ne NQ ?

díky moc za případné odpovědi a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k >> jak sis jistě všiml, nejsou to DT a DB v pravém slova smyslu, někdy se to DT, DB podobá, jindy to jsou vrcholky ve směru trendu, ale mám na to docela mechanický přístup prozatím.

1) výška vrcholů se může maximálně lišit o 4 ticky, ale jen do podoby 1-2-3 (ne 2bR)
2) šířka - mezi vrcholy minimálně 2 bary a maximálně to zase odhadem (zatím si dělám statistiku) moc ty široké nemám rád.
3) DB, DT na high, low dne bereš ty že ? jakou máš úspěšnost, pokud se nepletu tak bereš toleranci vrcholů 1 tick že ? upřesníš taky tvůj přístup ? já beru více méně všechna DT, DB, která mi splňují podmínky, takže občas to je i DB, DT na konci dne, ale zdá se mi že se objeví strašně málokrát, jestli 10x do týdne tak to je moc :(
4) vyšší TF nemám, u NQ2,0..a TF0,9....RRR je 1:2...win ratio cca těch 55%. U minulé strategie jsem vystupoval na high/low swingu, zapisuju do deníku a asi se k těmto výstupům vrátím, připadá mi to efektivnější.
5) mám pravidlo max 15 obchodů. Další pravidlo 3 ztráty a konec pro danný den. Reálně to pujde, jde to stíhat v pohodě :) Jak jsem předtím jel PA jak většina tak jsem měl četnost obchodů větší. Potřeboval jsem v tom mít aspoň trochu mechaniky, tak jsem raději přešel na tento systém.
Tobě taky ať se daří a prosím taky upřesni ten tvůj systém.
Díky

"Sny jsou cíle s konečným termínem"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k >> trochu bude asi problém ještě v interpretaci levého ramena, buď je to spojené s jasným vrcholem (obch. č.13) nebo se souhlasným barem který se nachází hned za vrcholkem levého ramene (1). Případně když to je "DT,DB do trendu" tak v úrovni levého ramena by měla být nějaká reversní svíčka, prostě něco kde se to stáčí (8). Ikdyž tato definice není moc přesná, tady v tomto ten diskréční přístup je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...