Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Pánové je tu někdo, kdo v tom má opravdu totální jasno a může s jistotou potvrdit jak to tedy je? Už z toho fakt vzniká haluz, z který za chvíli vůbec nováčkům, včetně mě, nebude jasný, co vlastně v reálu ten STOP příkaz dělá. Na tom příkladu co jsem uváděl se mi tedy nakoupí 5 kontraktů na ceně 700 dalších 5 se nestihne a znovu se můžou koupit až po návratu pod a znovu výlez nad 700 ze spodu nebo se mi prostě koupí za tu horší cenu 700,1 hned po prvním překonání hranice 700 aniž by se musel trh vracet?


Lucínek: stává se nám to s bráchou bězně. Je to bohužel nejspíš zapřičiněný tím, jak rozdílně k tobě tečou data v reálu online naproti tomu, když se znovu přihlásíš, tak se ti data stáhnou asi z providerova uložiště, kde je má přesnější. Přes net když jsi live tečou data tím stylem, že se občas pár paketů ztrácí a NT tudíš nestihne nějaký informace zobrazit tak přesně jak má.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

frame3
Pokud trh přeletí nákupní příkaz stop tak se postupně nebo najednou nakoupí všechny kontrakty. Z počátku stejně pojedeš jenom jeden kontrakt. Pokud tě zajímá plnění více kontraktů tak si to vyzkoušej na demu a uvidíš co to dělá. Někdy tam může být i dost velký rozdíl mezi prvním a desátým k. Hlavně na rychlém trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... hmm. tak teď je z toho fakt guláš ...

to MNovak:

to co jsi napsal je pravý opak toho co napsal rolex, takže zase nevíme, jak to vlastně funguje při větším počtu K. na demo, jako na bernou minci toho, jak to ve skutečnosti vypadá bych moc nespoléhal, ale samozřejmě může to člověku ukázat alespoň rámcový obrázek ...

to danek:

v odkaze je napsáno to, co jsem napsal možná trochu jinak o pár příspěvků dříve. neřeší se tam ale to, na co se ptá frame 3 a co mě už taky začíná silně zajímat z důvodu nejasnosti, a to jak je to s větším počtem K ...
kdyby jsi řekl svou konkrétní zkušenost, bylo by to lepší než odkaz na obecný článek ....

to frame 3:

snad po třetí ti píšu a je to i v tom článku, na který odkazuje danek. nákupní STOP do longu je vyplněn při pohybu ceny ze spodu nahoru ....

OT pro všechny:

jak to teda je?
1. při nákupním příkazu STOP do Longu se vyplní při 10K všechny K na stejné ceně byť s větším slipem
(na TF třeba 5 ticků = tzn. nákupní STOP na 700 - plnění 700,5), nebo
2. se těchto 10K vyplní různě na rozdílných cenách ( na TF STOP příkaz na 700 - plnění 4K 700,2, 3K 700,4, 3K 700,5) ??????

vy borci, co jedete 10K, to snad musíte vědět, jak se to ve skutečnosti chová a jaké máte plnění, tak nerozumím tomu a nechápu, proč tu jasně a stručně neřeknete, že je to jako v tomto příkladu 1. (nebo tak jak psal rolex), nebo jako v tomto příkladu 2. (nebo tak jako psal MNovak) ... snad to není tajný ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud vim, tak se plni postupne. Alespon me jo .. ted, kdyz je to takhle volatilni, tak se mi postupne totiz plni nekdy uz i me 3 kontrakty. Tzn. spravne je co jsi napsal za 2: těchto 10K se vyplní různě na rozdílných cenách ( na TF STOP příkaz na 700 - plnění 4K 700,2, 3K 700,4, 3K 700,5).
Vetsinou ale ne s takovymi skoky, me se to lisi o tick. Takze mam treba 2 na 700.1, a posledni na 700.2. Kdyz to jo skace, tak tam nelezu.
Stejne tak pokud mas limit, tak se plni postupne a pokud jich neni pozadovany pocet k dispozici a cena se nevrati, tak pokracujes dal treba jen se dvema kontraktama misto trech puvodne pozadovanych.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemam sice zkusenost s vice kontrakty, ale pokud vim a co jsem cetl, tak STOP prikaz se zmeni na MARKET, kdyz se ho cena dotkne, tzn. ze pokud bude vice kontraktu a cena bude litat a nesparuje se mi to na dane cene, tak se to sparuje na jine. Stejne to bude i s jednim kontraktem pokud by byl trh hodne volatilni, tak dostanu slip i na jednom kontraktu prece. U SL taky pouzivate STOP prikaz a taky muzete dostat slip. U STOP prikazu vam jde o to, ze chcete, aby jste dostali plneni vsech kontraktu za cenu nejblizsi te zadane a pocitate s tim, ze muze byt nejaky slip, ale nemusi se vsechny vyplnit na dane cene, protoze nemusi byt s kym.

U limit prikazu vam jde o presnou cenu, takze pokud na dane cene mate 10 kontraktu a protistrana nabizi dva, tak se vam zakonite nemuzou vyplnit vsechny kontrakty a jedete jenom s temi dvemi.

To je muj logicky zaver.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Rad bych pozadal Tomase nebo Petra, zda-li by, pokud jim neunikla tato diskuse, nebyli tak hodni nekdo z nich a nenapsal jak to tedy presne je s tim plnenim. Podle meho nazoru se prikaz vyplni za jednu cenu bez ohledu poctu kontraktu. Kdyz budu kupovat 1 kontrakt,docam se i presneho plneni, s 3 kontrakty muzu cekat nejaky slip. Kdyz si poridim kontraktu 100, tak muzu s cistym svedomim ocekavat i pul bodu ci vic slip. Nemam s tim zkusenost, nerikam tedy tak ani tak,jen co si myslim, nicmene nejvice jsem obchodoval se tremi kontrakty najednou, sice maly slip, ALE JEDNA CENA. Podotykam live, nikoliv demo.

Takze pokud by k tomu meli kluci co rict, verim,ze to tu mnozi uvitaji. Predem diky.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rolex:

Dobrý deň,

predovšetkým je si potrebné ujasniť čo je to LAST cena. Teda cena posledného obchodu. Pokúsim sa to vysvetliť:
V každom okamihu exitujú na burze zadané čakajúce limitné príkazy (zabezpečujú to tzv. market makeri), jednak pre nákup jednak na predaj. Čakajúce limitné príkazy na predaj (usporiadané podľa ceny) tvoria tzv. ASK stĺpec. Čakajúce limitné príkazy na nákup (usporiadané podľa ceny) tvoria tzv. BID stĺpec. Tabulkovo je to možné zobraziť asi ako (uvažujme, že min. pohyb ceny - jeden tick je 10):

Počet Bid Ask Počet
150 10
140 15
130 7
120 6
110 2
6 100
10 90
15 80
4 70
11 60

Takto zobrazená tabulka sa volá Depth of Market (DOM), alebo market depth. Ak teda teraz zadám príkaz MARKET na nákup 10 kontraktov (predpokladajme že z hľadiska priorít času sa dostanem prvý na radu - teda aktuálny stav pre mňa platí ako je vyobrazený) postupnosť generovaných last trade cien (tickov) bude vyzerať:

CENA QUANTITY
1. 110 2
2. 120 6
3. 130 2

Teda z mojich 10 kontraktov som pri 2 dostal plnenie na cene 110, pri 6 plnenie na cene 120 a pri 2 plnenie na cene 130. Takže ak sledujem LEN LAST PRICE (bez market depth informácie, a bez informácie či posledná last cena bola braná z ASK alebo BID stĺpca) a pred zadaním môjho MARKET príkazu bol posledná cena (posledný tick čo mi dotiekol) napr. 100, tak z teraz z môjho podhľadu som pre 2 kontrakty dostal ako keby slippage 10, pre 6 kontraktov 20 a pre 2 kontrakty slippage 30.
Ak by som vedel, že posledná last price 100 bola braná z BID stĺpca, tak je mi jasné, že slippage 10 znamená len hodnotu spreadu najlepších cien ASK versus BID.
Pri backtestoch prakticky všetci majú len informáciu last price + quantity. T.j. nie je možné určiť či posledná cena bola braná z ASK alebo BID. T.j. ak mi cena v tejto situácii (ak nemám info odkiaľ je braná last cena) kmitá o 1 tick, tak to väčšinou znamená že cena sa nehýbe a len sú realizované párovania na ASK resp. BID cene.
Rozdiel v ASK - BID v likvidných emini je prakticky vždy 1 tick, pričom v 99% prípadoch last cena výborne "vzorkuje" skutočné najlepšie hodnoty ASK - BID v dannom okamihu. Pri posudzovaní aký cca. slippage, pri akom počte kontraktov budem mať je dobré pozrieť si priemerné hodnoty počtu ponúkaných kontraktov na najlepšej cene ASK, resp. BID.
Napr. pri TF(ER2) sú to zhruba jednotky, pri ES desiatky až stovky.

Odhadnutie veľkosti slippage pri backteste som popísal v príspevku

www.financnik.cz/forum/read.php?14,98010,103632#msg-103632

Dúfam, že je to aspoň trochu pochopiteľné.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jestli muzu pozadat, tak prosim o navrat k price action, tahle diskuze sem nepatri.
PA sice aktivne neobchoduji, ale rad si ctu prispevky o ni a v budoucnu planuji opustit indikatory a prejit k ni.

to rolex:
parovani prikazu bylo uz vysvetleno dost podrobne v tomto clanku:

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/bid-a-ask-v-intradennim-obchodovani.html

A pokud chces videt, jak to vypada v praxi, tak neni nic snadnejsiho nez si zkusit zadat na demu 100 prikazu a uvidis jak se to paruje. A pak se podivat do vypisu obchodu (tam by mel byt kazdy kontrakt samostatne a pokud to tam nemas, tak bych vymenil brokera - OEC mi ukazuje kazdy kontrakt zvlast, takze vim, za kolik jsem vstupoval i vystupoval u kazdeho kontraktu). Ze se ti ty 3 kontrakty sparovaly za stejnou cenu znamena jenom to, ze zrovna na te cene byla dostatecna nabidka (teda pokud jsi byl long) a tak se stihly sparovat za stejnou cenu. Pokud bys mel vic kontraktu, tak uz by se treba druha polovina na te cene nevesla a byla by sparovana za horsi.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex: Ano, ticker to popsal naprosto presne. Ostatne ted jsou ty trhy velmi volatilni, ale treba TF neni v tehle dobe pro multikontrakty prave moc likvidni. Takze u mne i s "pouhymi" tremi live kontrakty se stane, ze mam rozdilne plneni a jeden kontrakt vyjde o tick jinak. Nastesti to neni moc caste. Tedy pokud nevadi, ze ja ani ticker nejsme Tomas ani Petr ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...