Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

coochi:
mě přišlo rychlý spíš to co se dělo včera v odpolední seanci. To byl teprve nářez a pro mě bylo lepší neobchodovat. Večer jsem byl bohužel pryč, tak to zbylo na bratrovi kterej udělal -60$. Když jsem to s ním ale pak procházel, tak vzal obchod, kterej nebyl ani trochu podle pravidel, tak by měl spíš -10$.

Z DOMu příkazy nezadávám. Zadávám je přímo z grafu za market. Otázka je jestli nebude spíš lepší je zadávat limitem což asi postupně začnem testovat, ale až budou trhy trošku pomalejší. Horší je, že ty naše patterny jako 3U atd. jsou docela při průzazu rychlý, tak mám obavy, aby se vůbec ty limity plnily.
Někde už tu padlo, že se dá nastavit čekající příkaz s tím, že jakmile se cena dotkla určený hranice , tak to vstoupí samo za market, což bude možná kompromis mezi oběma variantama, protože limit se teda nemusí vyplnit, ale čekající příkaz za market zase zareaguje určitě rychlejc než já stačím kliknout. Jo a zatim jsem teda v NT ani nepřišel na to, jak takovej čekající příkaz, kterej při dotyku vstoupí za market zadat.

Jak to praktikuješ ty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

czMorpheus:

Ahoj. Ano zakresluju je na vyšším RB2.0 s tím, že pokud obchoduju od 20:00 tak si S/R zakreslím z aktuální odpolední seance, ale klidně beru v úvahu i předchozí dny a to hlavně v případě, že se trh pohybuje už mimo aktuální S/R. To pak prostě musíš jít víc dnů dozadu, aby jsi viděl, kde se ten trh může zase zaseknout. Obecně přistupuju k S/R tak, jak tu psal kdysi JKR. Snažim se zakreslovat opravdu jen ty výrazný, kde se na vyšším TF trh zaseknul aspoň 3x a zároveň chci mezi nima mít větší prostor aspoň 8 bodů na NQ, aby to nebyly jen korekce a zbytečně abych tam neměl víc bordelu. Překresluju si je pak na RB0,9.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3,
vstupuju tak, jak píše Remarque, takže stop příkazem v DOMu. Velká výhoda je indikátor od Lucínka, který ukazuje open další svíce do longu nebo do shortu (ještě větší výhoda by bylo, kdyby to ten indikátor ukazoval přímo i v DOMu, ale to už bych chtěl asi moc :) ) . Z grafu neobchoduju, tak nevím, jak se to zadá tam, ale v DOMu jej zadáš prostředním tlačítkem myši v kombinaci s CTRL (ale je dobré v Properties DOMu nastavit, že jej budeš zadávat jen prostředním tlačítkem bez CTRL... je to rychlejší).
Při těchto rychlých pohybech však nestíhám zadávat stop, proto jsem se ptal, jak vstupuješ... v těchto dnes se dá vstupovat ve většině případů fakt snad jen za market...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3: v NT máš v grafu přes kontextové menu možnost vybrat sell limit, buy stop, buy stop limit pokud je aktuální cena pod tou cenou, kde chceš vstoupit a naopak buy limit, sell stop a sell stop limit pokud je cena výše.

Osobně to dělám tak, že v klidném období vyberu strategii, umístím jeden nákupní a jeden prodejní stop limit příkaz dostatečně daleko od aktuální ceny a pokud vídím příležitost, již si takto "nachystaný" příkaz jen přetáhnu na požadovanou úroveň. Rychlé, přehledné a pohodlné.

Pozor na to, že pokud to zadáváš příliš blízko aktuální ceny a cena se dostane např. pro sell stop limit pod úroveň tvého příkazu, provede se místo toho buy stop limit. Prostě provede se ten příkaz, který je v té době aktuálně na té pozici v kontext. menu. Osobně se mi asi 2x stalo, že se mi nastavil opačný příkaz a byl jsem z toho dost vedle. Pak jsem už přišel na to, proč tomu tak je a řeším to v klidu tak, jak je uvedeno výše.

Jinak v současnosti, ač je to volatilní, tak se mi limit na 3 kontrakty plní celkem dobře. Jen jednou se mi naplnily jen 2K ze tří a zrovna to byl případ, že cena vyrazila jako blázen mým směrem. Přišel jsem tak o cca 800USD ušlého zisku a shrábl jen asi 250 - používám totiž metodu inspirovanou J.Rossem - první kontrakt na malý PT, druhý na větší PT a třetí už jen na TSL. A zrovna v tomhle případě to skoro hned protnulo oba PT, takže jsem nestačil už ucukávat PT ve směru trendu.
Co mě jen zaráží je to, že už jsem měl jednou vyplněný LIMIT příkaz se slipem! Stalo se to někdy někomu?

czMorpheus: Ano, RB0,9 je 9 ticku jedna svíce. Zrovna v NT se to značí RB9, ne RB0,9. Jinak v Sierre je to přeci stejné, ne? Jen máš na výběr mezi RB1 a RB2, ale to označení je typ RB, ne jeho rozsah. Jeden typ má open další svíce na stejné hodnotě jako close předchozí, to druhé má open další o tick dále než close předchozí (takhle to dělá NT, tam ten první typ nastavit nejde).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já nevím, jak to ta Sierra píše, já ji nepoužívám, NT mi přijde, že je o třídu výše. Ale asi ano, zřejmě to dělá takhle. Jestli má ta svíčka 9 tick, tak to máš dobře ... NT to píše v ticích, takže mám pořád nastaveno RB9 a je to devět tick, bez ohledu na to, jestli na DAXu, NQ, TF, YM ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky kluci za rady s těma limitama a stopama.Limit jsem občas použil, ale ten stop jsem myslel, že má jinou funkčnost.Teď už teda vím, že je to ten příkaz, kdy jakmile se ho cena dotkne, tak vstoupí za market. Jelikož jsem byl dneska doma, tak jsem jel odpolední seanci NQ- celkem +250$ a víc jsem to nepokoušel. Jeslti to někomu pomůže tak přikládám screen deníku.

6248

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...