Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

ahoj Remarque,
díky moc za vyčerpávající odpoved ... pokusim se popsat můj systém, i když to neni čistě PA

trh: NQ, RB2, candle, kvuli praci primárně vecerni seanci (19-22hod)
graf: EMA204, EMA34, MACD-H (60,130,45) - mel jsem to ve dvou grafech, ale vzhledem k tomu, ze mam jeden 19palcovy monitor, tak stale preklikavani mi nebavilo, tak jsem EMA a MACD-H vynásobil 5 a dal do jednoho grafu a dle backtestu a zatim paper to je velmi pouzitelné

pro vstup a PT využívám S/R: pivot points SCH, včerejší high a low, HVP, ručně zakreslené S/R z RB6

1) trend = EMA204 + MACD-H ve stejné barvě, u MACD-H min dva poslední bary stejnou barvu, EMA34 stejná barva, EMA204 nesmí být rovna, musi mit sklon
- čekám na RR
- počkám až cena dojde k libovolné S/R úrovni ... ve směru trendu ji musí přejít min 1 bod, reversni svíčka se musí min dotknout S/R a musí být dokončená, pak dám vstup 2 ticky nad následnou svíčku do trendu
- PT mám 5 bodů, upravuji dle S/R, základní SL 2,5 (upravuji ho nad/pod S/R uroven, nikdy vice nez 3 body - pokud je to nezbytne do obchodu nejdu), B/E+1 po 2,5 bodech

2) protitrendový patterny
- hledám DB, DT odchylka vrcholů +/1 tick
- musí být high nebo low daného dne
- MACD-H musí min dva poslední bary mít v opačné barvě, než předchozí trend
- vstup 2 ticky pod reversni svíčku po potvrzení MACD-H
- PT i SL stejně jako v 1)

obecně nevstupuji pokud je do 2,5 bodu ve smeru obchodu S/R uroven nebo nejsem schopen umistit SL do 3 bodu.
u DB, DT mám uspesnost 65% (paper), ale velmi málo obchodů (ted nevím kolik, nemam tabulku u sebe), ale jak cekam na high a low dne a pouze vecer, tak se vyplati trpelivost (ne vzdy ji mam :))

pokud budou dotazy nebo připomínky, tak sem s nimi, budu jen rád :)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mira_k >> taky ti děkuji za vyčerpávající informace :) já osobně věřím, že v PA je hlavní klíč, ale že indikátory můžou napomoct. Věřím, že pravidlo 80/20% lze aplikovat snad na vše. Proto i u mě to je tak - mechanika/diskréčnost 80/20%...PA/indikátory 80/20%. Svůj systém jsi vysvětlil obsáhle, ale mohl bys prosím sem hodit při volné chvíli screen obchodů ? Z obrázků se to snáz pochopí :) Indikátory pokud se nepřekombinují tak v PA mohou hodně pomoct, zvlášt tehdy když PA nemáme nakoukáno x let :)

taky at se daří


Ouklend >> tak tak :)

"Sny jsou cíle s konečným termínem"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Remarque, jasný, obrázky jsou lepší ... tak tedy dnešní dva obchody po 19hod. 1) RR hodně na hraně, protože EMA204 emá moc sklon, ale vzhledem k tomu, s jakou rychlostí to RR udělalo, tak jsem do toho šel 2) jasný vstup, udělal se kanál, který podpořila HVP, kterou jsem použil jako S/R, vstup po dolním okrajem kanálu M.

6239

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Remarque,
- %win 54% (paper)
- obchodů průměrně 20 za týden, vše "jen" večerní seance (19-22), s tím že se nesnažím za každou cenu do dojet až do 22hod, ale pokud mám 2x SL nebo PT přesáhne 200 USD, tak končím (stejně jsem se choval, i když jsem jel live)
- ten popis možná vypadá všelijak, ale v grafu prakticky jen koukám na barvičky, když jsou stejný, tak hledám RR, když jiný, tak DB/DT
- dnes jsem ještě v 20:00:14 bral DB

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k >> ještě jednou díky za vysvětlení :) ano z toho popisu to vypadá složitě, ale ve skutečnosti to složité vůbec nemáš. 54% ? slušné, ještě uvidíš jak se ti to bude chovat v klidnějším období, na to jsem taky zvědavý, protože toto období je na obchodování opravdu lehké.

tak hodně štěstí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to frame3:

gratuluji k parádnímu výsledku na NQ.
vstupy jsou doslova ukázkové. zvláště 2ka je perfektní obchod, kde ti vyšel nádherně jak vstup, tak i logický výstup ... (tu)

OT: používáš nějak to Volume? používáš nějak to CCI? máš tam 14 i 50, takže FW, 5014, 5034, divergence? nebo to tam máš jen ze setrvačnosti? nemáš v CCI totiž nic zakresleného, žádné body, čáry atd., tak proto se ptám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend:

Díky. CCI 50 tam mám spíš ze setrvačnosti(z nostalgie) kvůli FinWinu. CCI 14 se snažim pozorovat jenom kvůli divergencím u DT,DB. Volume se zatim snažím tak nějak pozorovat, ale nijak ho zatim pro vstupy nepoužívám. Obecně můžu říct, že CCI 50 a Volume tam mám zatim spíš jen pro to, že celou výšku monitorů nevyužiju, tak abych to neměl až moc roztáhlý.
FinWin by určitě fungoval taky, ale stejně bych v něm musel sledovat hlavně PA a nejvíc mě na něm štvalo, že já spíš potřebuju aspoň pár obchodů denně udělat a to mi FinWin neumožňoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to frame3:

... díky za odpověď. myslel jsem si to ... :) já jsem to CCI v grafu taky měl chvíli ze setrvačnosti, než jsem zjistil, že se na něj většinou nedívám, nebo naopak, že mě zase odpoutává od sledování ceny, tak jsem to zrušil ...

tu výšku grafu mám vyřešenou tak, a myslím, že nejen já, že mám na ploše pod hlavním grafem ještě jeden graf alternativní, tedy 2 nad sebou, tím jsem zabil 2 mouchy jednou ranou. graf mám užší a současně vidím, jak se vyvíjí cena na jiném tf.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend:

ten alternativní graf máme s bráchou právě vlevo na druhým monitoru. Bez něj se neobejdem. Podle něj kreslíme S/R. Zatim si zkusím pořádně všímat těch divergencí a třeba když mi nebudou vyhovovat, tak časem obě CCI zrušíme, ale zatim uvidíme. Nejvíc se mi libí, že SL na jeden obchod máme max. 55 dolarů když není skluz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...