Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Lucínek:

... NT o třídu výše než SCH jo? no tak to mi budeš muset v tu sobotu vysvětlit ... :) :) :)

-------------------------

[bold] PŘÍKAZY:[/bold]
co se týká zadávání příkazů, tak nevím jak v NT, ale v SCH, nebo respektive v platformě Infinity, je zadávání příkazů Limit a Stop naprosto v pohodě. už jsem to tuším někde psal. je to otázka jednoho kliknutí v domu na požadovanou cenu. nejsem u svého PC, tak se to budu snažit vysvětlit jen z hlavy po paměti.

prakticky to vypadá tak, že mi v domu ve středním sloupci běhá cena. v případě že spekuluji na Long, tak nákupní příkaz umisťuji kliknutím na požadovanou cenu v levém sloupci. pokud kliknu nad aktuální cenu, jde o příkaz STOP, který se vyplní, jakmile k němu cena dojede nahoru. pokud kliknu pod aktuální cenu, jde o příkaz Limit a nakupuji tak např. tzv. se slevou, když cena na požadovanou hodnotu spadne dolů.

prakticky:
mám aktuální cenu na 700 a chci nakoupit za 700,9 kliknu vlevo nad aktuální cenu na 700,9 a je to STOP příkaz.
mám aktuální cenu na 700 a chci nakoupit za 699,1 kliknu vlevo pod aktuální cenu 699,1 a je to LIMIT příkaz.

do shortu se příkazy zadávají v pravém sloupci od aktuální ceny, stejným způsobem, ale samozřejmě opačně. STOP pod cenu a LIMIT nad cenu.

oba příkazy se vyplní, jakmile je cena protne. prakticky mám odskoušené, že u Stop příkazu je větší šance plnění a méně slipů.
doufám, že jsem to vysvětlil správně, protože to nemám před sebou. pokud je to takhle nesrozumitelné, tak zítra mohu přidat nějaký obrázek ...

Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend:

tak jak jsi to napsal tak jsem si přesně myslel že to je jenomže to ale znamená, že STOP příkaz není to co já jsem potřeboval: "vstup za market až cena dostáhne požadovaný hladiny". Market se vyplní vždy ale STOP, podle toho co jsi psal, jsem pochopil, že má taky určitý šance plnění, ale nemá je 100% jako u marketu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame 3:

nevím jestli si rozumíme. STOP je příkaz, kdy se ti provede nákup na požadované ceně, když k ní trh dojde a o to jde ne?
nebo co si představuješ pod pojmem: "vstup za market až cena dostáhne požadovaný hladiny"? Myslíš jako, že chceš zadat příkaz, aby se ti provedl automatický nákup třeba na stanovené ceně 700, když cena dojede např. na 699 bez toho aby jsi tu cenu zadával Marketem?
nejsem si jistý, ale myslím, že existuje v některých platformách Limitní příkaz, který se aktivuje, když cena dojede na např. 700, přičemž Limitní nákup se provede o přednastavený počet tiků levnějc, pokud k němu cena spadne, ale to ten limit tam můžeš dát rovnou, ale je fakt, že někdy se ani toto nedá stihnout ....
jinak nevím, jak jsi to myslel ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

danek Napsal:
-------------------------------------------------------
> frame3,
>
> k těm limitům: pojedeš víc kontraktů, cena jde
> tvým směrem, část k zůstane nevyplněná, půjde to
> proti tobě a vyplní se všechny. neni to tak sexy
> jak to vypadá.
>
> Richard
-------------------------------

Jak jsi to myslel? Jak jsem popisoval, tak v domu od Infinity se Limit vyplní vždy jen v případě, když jde cena proti tobě, tedy proti směru požadovaného obchodu. Pokud to ale myslíš tak, že se Limit vyplní se všemi K, a pak to jde stále proti tobě, což je samozřejmě blbé, tak by mě zajímalo, jak to můžeš vědět, když přece nemíváš žádné SL :) ;) ... ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cena se dotkne limitu a tobě se vyplní třeba jen polovina kontraktů a pak to jede tvým směrem, ale bohužel jen s polovinou kontraktů... pokud však trh leze proti tobě, vždy jsi v trhu s plným počtem kontraktů a tedy SL máš pak se všemi kontrakty...

Kdežte u stop příkazu se ti nemůže stát, že by jsi šel do plusu a byl jsi tam jen s částí kontrkatů... vždy jsi tam se všemi kontrakty...
A naopak je teoreticky možné, že vstoupíš stopem jen s částí kontrkatů, pak se trh ihned otočí a ty skončíš na SL jen s touto částí kontraktů...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to coochi:

ano. přesně tak. sice nejedu více kontraktů, ale ještě se mi snad nestalo, aby se mi nevyplnil STOP, což se u Limit říci nedá.
STOP do Longu funguje přesně jak píšeš, protože je vyplněn jen pokud cena udělá při spekulaci na Long pohyb nahoru. pokud se trh otočí k SL, jdeš tam přes "vysící" STOP jen s tou částí kontraktů, která se ti vyplnila. pokud ale tick pod Stopem to ťukne nahoru, tak se ti vyplní i ten zbytek a dále to padá k SL vše. záleží na konkrétním případě, ale asi by bylo trochu divné jen tak na to koukat. já bych okamžitě vše rušil. to je na mě už moc velkej guláš ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda pánové koukám, že v tom máme pěknej guláš. Každej píše něco jinýho :) Podle coochiho by to bylo jinak než píše Ouklend a podobně.

Zkusím to napsat znovu na příkladě:
Chci jít do longu na ceně 700. Trh se momentálně nachází pod 700 třeba na 699,5. Položím teda STOP příkaz na hladinu 700 a čekám jestli do tam doleze. Pokud to tam doleze, tak bych chtěl, aby se mi přesně v tenhle okamžik jakoby automaticky zmáčknul čudlík Buy(market). To znamená ideálně, že třeba 10 kontraktů se povede nakoupit za požadovanou cenu 700. Ale taky budu očekávat, že když trh poletí rychle, tak se mi na ceně 700 povede nakoupit jen 5 kontraktů a dalších 5 se nakoupí třeba na 700,1. Ale nerad bych, aby když trh poletí rychle nahoru, aby se mi nějakej kontrakt nenakoupil protože by jakoby rychle přeskočil tu mou cenu 700. Znamená tedy STOP příkaz to co jsem napsal výše?

Jestli ano, tak by mě pak zajímala varianta, kdy trh je aktuálně na 699,5, leze pomalu nahorů, já nastavim příkaz(nevím jakej) na hladinu 700 a chci abych vstoupil pouze na této ceně se všema kontraktama. To znamená doleze to tam, nakoupí třeba 5 konkraktů, pak poleze na 700,4 pak se zase vrátí a dostane se znovu na 700 s tím, že se mi tam dokoupí zbytek (5 konraktů). Zkrátka situace, kdy bude jistota, že budu vyplněn jen za tu cenu za kterou chci, jinak nevstoupím.

Limit je mi snad celkem jasnej. Chápu ho tak, kdy budu chtít taky nakoupit za 700 ale trh bude aktuálně nad hladinou 700 a musí nejdřív klesnout na(pod) požadovanou hladinu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3:

no o tom jsem psal. tak to je. snad jen s tím min. rozdílem, že ten zbytek (5K) se ti dokoupí, když cena klesne pod stop a pak vyjede zase nahoru. prostě stop do Longu se vyplní jen nahoru.
s více kontrakty nemám zkušenost, takže to ti přesně neporadím, jestli se 5K nakoupí a 5K vůbec nebo třeba se slipem např. o 2 ticky hůře. nevím ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co to delalo dneska, to nechapu. Cisilka mi vubec nesedela s grafem a kdyz jsem pak zavrel NT a znovu spustil, tak obchody jsou ve vakuu, vubec nelicuji na svicky, je tam treba obchod nekolik ticku pod low ... nechapu. Prikladam screen vecerni seance - uz se vam neco takoveho stalo? Zahucel jsem tam s tim pekne blbe ...

6254

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Tohle me zajima. Ja jsem teda jeste neslysel o tom,ze by se mi napr. 10 kontraktu vyplnilo za dve nebo tri ruzny ceny. porad je to jeden prikaz. jediny co ze muze stat je, ze tam bude vetsi slip,kvuli vetsi pozici. Kdyz vezmu ten prikaz s hodnotou 700, tak muzu cekat,ze 10 kontraktu se mi sparuje misto na 700 treba na hodnote 700,25 nebo 700,50.Ale vsechny dohromady a ne, ze 5 za 700, 3 za 700,25, a posledni dva za 700,50. To mi prijde jako uplnej nesmysl. Proste je to jeden prikaz, jedna cena, bez ohledu na pocet kontraktu. Obchodoval jsem zatim s maximalne s 3mi kontrakty a somzrejme jednou limitni cenou.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...