Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

to borax:

doplním danka

postup, který používám já tu byl již mnohokrát popsán a používá jej myslím že drtivá většina obchodníků PA. po dosažení profitu 100$ také posouvám na BE +1 (to je samozřejmě individuální) ovšem zohledňuji přitom low předchozí svíce. pokud je třeba o 2 ticky níže od uvedeného BE+1 posunu 1 tick pod toto low, což je BE -2 (pokud dobře počítám). Toto pravidlo používám i při SL a i při následných profitech. tj. jak uvádí danek, že posouvá SL např. po PT + 200, tak já toto SL posouvám také, ale na každé další profitové svíci a konkrétně 1-2 ticky pod poslední, či předposlední bar, samozřejmě ale tak, aby tento posun nebyl např. -200 $ pod aktuální high - MFE. to je zbytečné odevzdávání profitu.

rozhodně nechci tohle pravidlo zobecňovat a automatizovat, protože jej používám podle konkrétní situace, ale je to velice dobrá pomůcka a popravdě mi osobně chvíli trvalo, po zafixovaném dlouhodobém používání pevného SL, než jsem dal na rady zkušenějších a začal používat tento systém posouvání SL. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Richarde:

díky za odpovědi. tak to je úctyhodná praxe. já se zatím pořád nemůžu srovnat psychicky a závidím ti, že s tímto nemáš žádné problémy. u mě při live zatím dochází k tomu, že vidím signál, hlava řekne ber a ruka je strnulá, jako ochrnutá, takže přicházím o PT. poté hlava říká neber a ruka při menším pohybu svíčky ťukne do myši aniž bych to chtěl a okamžitě SL. přitom se pokládám za odborníka na psychologii, a ikdyž si tyto chyby plně uvědomuji, tak musím říci, že praxe je od teorie na hony vzdálená a kdo to nevyzkoušel, neví .... takže zatím bojuju .... :)

popis tvého grafu chápu a mám jej takřka stejně. no mám tam navíc ještě nějaké indikátory z dřívějška, na které stejně nekoukám, ale kterých se zatím nedokážu zbavit. ale dlouho tam nebudou, protože mi akorát zabírají místo na grafu :)

můžeš mi prosím tě ještě vysvětlit toto?:

"(pokud jsou ale S/R velice blízko sebe, radši je vymažu), dále své vlastní S/R"

jaké S/R blízko sebe myslíš a jaký je rozdíl mezi těmito blízko sebe ležícími S/R a tvými vlastními S/R ? proč je mažeš? pochopil bych, že by jsi nechal jen jednu linku. ne třeba 3 těsně vedle sebe. většinou jde stejně o jakýsi kanál. všechny S/R krom pivotů jsou tvé vlastní ne? jsou to ty, které vidíš ty ne? máš nějakou konkrétní metodu na jejich určování v minulosti (např. vždy minulý den, týden atd.) nebo je to individuální tak, že prohlédneš graf např měsíc zpátky a snažíš se je rozpoznat. tak to teda dělám já. hledám tyto S/R v minulosti (zvláště předchozí den) a jejich potvrzení hledám na různých TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím!
1) Mám jednu malou poznámku ke vstupům se slevou. Narazil jsem na jeden celý směr (M.A.Perry = NihabaAshi na TradersLab), kde se striktně rozlišuje mezi "pattern signálem" a "entry signálem". Pokud nelze vzít cenu lepší než close na pattern signálu (min. 2-3 ticky), pak není entry signál platný a pattern signál není obchodovatelný. Celé Perryho učení je založeno "striktně" na PA (šíleně propracované patterny, které posuzují vzájemné vztahy a velikosti až několika předchozích svíček) a oblasti kde jsou patterny platné, jsou vymezovány složitě definovanými s/r úrovněmi na základě (mimo jiného) "wide range bodies" při předchozích fundamentech aj. Koupil jsem před časem jejich kurs, ale nebyl jsem schopen toto aplikovat do praxe jako celek , neboť podmínek pro patterny (cca 10-15 porovnání a vzájemných vazeb na předešlé svíčky + validní oblast, kde může vzniknout = s/r zóna daná předchozími WRB + podmínky pro entry signál) je tolik, že jsem nebyl schopen téměř žádný dokonalý pattern v reálných podmínkách najít. Takže jsem si z toho odnesl jen několik základních zajímavých věcí, jako metody výstupů atd.
2) K posuvům SL. Kdysi zde uvedl Libic odkaz na Craigovy stránky a jeho metodu TAZ zóny (mimochodem pro PA velmi prospěšný materiál). Craig doporučuje jako jednu z možností posuvu SL pokužít metodu posuvu pod swingy v okamžiku, kdy cena vytvoží vyšší (pro Long) High než high předchozího swingu. Je to, myslím, dost prospěšná metoda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend,

PP a S/R mám zobrazeny v SC na základě studie Pivot Points. Pokud je denní rozpětí malé, tyto S/R vychází blízko u sebe a mně to spíš znervozňuje než aby mi to pomáhalo. Jsou to vlastně ty, co jsme si kontrolovali na chatu Vlastní si zaznamenávám podle toho jak se průběžně tvoří, tam kde se cena často zastavuje, otáčí, nebo stagnuje. Je to čistě individuální záležitost.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Břonda:

Díky za vynikající tip. (tu) :) Už to hledám. Zatím jsem našel LIBICůV odkaz na free e-book týkající se obchodování swingů. Zdá se, že něco podobného jsem dlouho hledal, protože swingy mě také velmi zajímají. Doufám, že se nikdo nebude zlobit, když sem dám odkaz na knihu, kterou v jiném vlákně doporučoval Libic: www.swing-trade-stocks.com/support-files/myswingtradingbook.pdf

Pokud se mi podaří najít odkaz na Craigovu metodu, kterou jsi zde uváděl, tak to sem také dám, ale nedivil bych se, kdyby to bylo na stejných www.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richarde

jojo. to chápu. dělám to tak stejně, jak jsem již psal.
co pro tebe prosím tě znamená , že S/R vychází blízko u sebe. mám to chápat tak, že pokud je S.5 a S1 od sebe např. "jen" 2 body, nebo 1 bod ( nebo kolik ? ), tak S.5 vymažeš a necháš jen S1? stejně asi postupuješ u všech ostatních S1.5, R1.5, R.5 apod. nebo prostě pivoty odtraníš úplně a necháš jen čistou cenu a aktuálně tebou zakreslené S/R?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richarde,Ouklend, díky za odpoved tak vidím,že to mám zatím přesně naopak jako Richard s procentama BE+1/větší zisk :) Co se týče MAE tak pokud ho mám po vstupu větší než 5 ticků skoro vždy skončí obchod se ztrátovou (většinou plný SL -100USD),někdy mě dá trh po odražení od skoro SL šanci k BE,tuto výzvu příjmám a pozici okolo BE ručně na tvrdo zavírám.Podle poznámek vím,že je to pro mě v 80% dobrá volba a trh by skoro vždy nakonec původní SL zasáhl. Pokud je MAE do 3 ticků zase mám okolo 80% pravděpodobnost že obchod skončí v zisku.Zatím nejsem schopen ale více s MAE vyčíst.Ouklend co se týče vstupu 4 ticky nad high/low baru,tak to je pro mě signál že průraz S/R, nebo výstup s TR není zcela falešný,to je můj subjektivní pocit,mé pravidlo které jsem si zkusil stanovit, ale na kterém chci právě zkusit zapracovat a zlepšit výsledky,vidím právě tam tu možnost toho zlepšení a možné zmenšení ztrát jak píšeš.Musím vše vyzkoušet.

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax,

myslím, že tohle je přesně ono. Píšeš, že MAE do 3 ticků dává 80% pravděpodobnost ziskového obchodu. Proč teda místo nákupu 4 ticky nad nenakoupit 2 ticky pod je to rozdíl 6 ticků, respektive 72.5$ a to je hodně. Rozhodně se Ti zvýší když ne procento ziskových obchodů, tak zisk na jeden obchod. Stejně tak to platí v případě SL. Šest ticků je obrovská výhoda. Máš ale pravdu, že všechno si musí každý vyzkoušet sám.

Ouklend,

vím, překlad Bubleho mám již delší dobu stažen.


Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

o borax:

no já se právě domnívám, že tvé pravidlo 4 ticků může být spíše proti tobě, protože si myslím, že ani 4 ticky nad High ti nedává jistotu, že došlo k finálnímu průrazu do Longu, přičemž v případě otočení ti právě tyto 4 ticky mohou chybět na případné korekci vstupního baru. jak už jsem psal, já používám jen 1 tick, díky čemuž budu vždy o 3 ticky na tom lépe, a to ať už trend půjde mím směrem a nebo ikdyž se otočí, protože můžu mít o ty 3 ticky níže SL, což je o 3 ticky větší prostor pro korekci, která může nabrat nakonec i správný směr. ale je to samozřejmě věc názoru :) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend píšeš samozřejmě pravdu,ale je to o tom umění rozpoznat,že trend právě začíná,hranice odporu nejsou zdi,může v nich dojít k mírnému průrazu a pokud má třeba TR rozsah 3 body a já mám SL 2 body tak to může být smrtící,a na dalším baru to může jít očekávaným směrem.Mě se prostě zdá 1 či 2 ticky na potvrzení málo.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...