Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

PPavell
zajímavé. Tenhle druh vstupu zas uplně často nenastane ( nebo sem si ho moc nevšímal). Ale má logiku. Pokud se nemýlím je to prostě tak, že trh jde dolů a pak otestuje nějaký support vlastně z druhé strany a nezvládne jít přez něho, nýbrž se odrazí short(pro short pozici).
Pokud jde o výstupy, doporučil bych nějaký momentum. To dává logiku v tom, že pokud bude hodnota indikátoru už v nějakých extrémních hodnotách, tak je logické, že trh asi už moc nepoleze a že půjde do kratší či delší korekce-čili se začít rozhlížet po nějakém místě na výstup-třeba candlestick pattern???. Nebo se dá vystupovat na divergenci momenta a trhu. Jako indikátor bych doporučil ergodic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

před pár dny sem poprvé na chatu zaslechnul něco o Price acction a o RB 0.9..............od tý doby v podstatě nepřetržitě projíždim historii chatu a konkrétně vstupy a výstupy danka. Už sem stačil pochopit Pivot pointy, zakreslení důležitých S/R bariér a pár základních paternů..........DT, DB, 2B reversal a dneska konečně taky Role reversal...............dneska tam byl přímo vzorovej.
měl bych na Vás zkušenější pár otázek.

1) Z kolika dní nazpět si zakreslujete S/R ?
2) Na základě čeho z trhu vystupujete (mě to dělá dost problémy, dneska sem poprvé vydržel celej pohyb a byl by z toho profit 600.......bohužel jenom v demu)
3) Jak to děláte, když máte Pivot pointy blízko vašich vlastních S/R bariér.................čemu dáte přednost.
4) Nějaká další inspirace ( třeba nějaký dobrý stránky o Price acction )
Předm děkuji za odpovězení.

Jinak to tu už zaznělo, ale musím to zopakovat.............jakou sposta dalších se zabil půl roku studie různých indikátorů (MA, RSI, MACD, stochastic atd.) a s čistym svědomim teď můžu říct, že to byla práce na ho... Nejen že mě to neuvěřitelně mátlo, ale ve většině případů sem do pohybu vstoupil pozdě (to už měl Danek aspoň BE+1, neli PT :-D), ale stálo mě to i emalé finanční prostředky (podobné školné asi zaplatila většina začínajících traderů, i když asi ne v takové míře :-( ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

eifi:jak už tu několikrát zaznělo, univerzální pravidlo zakreslování S/R bariér a předpokládaná reakce trhu na ně neexistuje, lze to pouze nahledět a mít to jak se říká pod kůží. Já osobně hledím na range bary a jejich paterny více jak 2roky a věř mi, toto žádnými poučkami nenahradíš. Přečti si bubleho, a pak pouze koukej do grafů,nemusíš u toho přemýšlet. Pouze sleduj jak žije trh a jaká formace předvídá obraty,zpomalení, váhání trhu atd. toto mi dalo osobně nejvíc, a do live tradingu jdi až potom co se vnitřně na to budeš cítit , jinak se budeš pouze strachovat o peníze a tím pádem o ně budeš tím víc přicházet. Mluvím o tom kvůli tomu, protože jsem na vlastní kůži zažil to, že když jsem obchodoval první měsíc live a tvrdě jsem se držel systému, tak jsem vydělal přes 4,5tisUSD.Pak přišlo pár ztrátových obchodů,začal jsem se bát, škrtil jsem stoplossy,přestal jsem se držet striktně systému a ty peníze jsem do 14 dní odevzdal zpět.Takže nikde nespěchej, studuj, sleduj, zapisuj...
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Eifi, hlavní S/R úrovně jsou ty, které vidí všichni a vedlejší vidíš jen ty nebo já :) Kolik dní nazpět - to záleží na tom jak je výrazná a jestli ji trh stále akceptuje. Pivoty nebo S/R - myslím, že u nás již většina dává přednost S/R
úrovním před pivoty. Výstupy - to je problém, který si každý řeší po svém, někdo dává přednost různě vysokým PT, nebo používá PT1, PT2, jiný zase posouvá SL pod korekce. To si musíš vyzkoušet sám, co ti bude víc vyhovovat.
Pokud mohu něco poradit, tak sleduj hlavně volume, to je po ceně a času třetí nejdůležitější věc v PA

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Eifi Napsal:
-------------------------------------------------------

> Jinak to tu už zaznělo, ale musím to
> zopakovat.............jakou sposta dalších se
> zabil půl roku studie různých indikátorů (MA,
> RSI, MACD, stochastic atd.) a s čistym svědomim
> teď můžu říct, že to byla práce na ho... Nejen
> že mě to neuvěřitelně mátlo, ale ve většině
> případů sem do pohybu vstoupil pozdě (to už měl
> Danek aspoň BE+1, neli PT :-D), ale stálo mě to i
> emalé finanční prostředky (podobné školné asi
> zaplatila většina začínajících traderů, i když asi
> ne v takové míře :-(


ziadny cas nad studovanim nieje zabity, to ze si pomocou indikatorov neuspel, nieje chyba indikatorov ale skor toho ako si ich vnimal, a tak isto ti nezarucuje uspech metoda SR alebo pivot urovni.

metoda price action , je v kombinacii s vhodnym indikatorom dobra volba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital]To si musíš vyzkoušet sám, co ti bude víc vyhovovat. [/ital]

a ja bych si dovolil opacit - vyzkouset a zejmena SZIT se s trhem... - jak zminil na chatu Arosa, nedavno byl jeho system na DAXu pohadkove stedry, ted je trh trochu v jinem rozpolozeni a najednou je mnozstvi ztratovych dnu... - nekdo to resi komponovanim ATR, nekdo proste neobchoduje, nekdo se prizpusobi/zmeni pristup/upravi sve MAE/MFE ... ale osobne si myslim, ze je nejlepsi mit svuj styl vystupu a tech se striktne drzet - vyzobavat drobky jde dlouho (= jsme treba +- na nule), ale pevne verim, ze i ta fortuna jednou za cas prijde - a to je presne ten okamzik, kdy diky PA vydelame fakt uzasne prachy... (a indikatory by davno kricely, vypadni - proc? vime, ze vystup na zaklade grafu funguje, tak mne nejake oversold/buy, nejaka (jak pest na oko) divergence nemusi hned rozklepat...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to arosa, alec takže live obchody z 9.5.2008: 1) long-vstup 714.6 na základě odražení od S (dalo by se brát i jako RR). Vstoupit se dalo i dříve na základě utvoření DB. Výstup 719.2 po technické chybě (zapomněl jsem zhora odstranit PT) +460$ 2) long-vstup 719.2 utvoření RR. Výstup BE+1 3) short-vstup 719 (vzhledem k předchozímu L, vstup až na druhé červené)-odražení od resistance. Výstup na 716.7 na posunutém SL. Cena se zadrhla u PP a SL jsem zbytečně moc přitáhnul. +230$ Jelikož obchoduji pouze do 18.30 hod., další vstupy již nejsou zaznamenány, ale min. jeden kvalitní signál pro short a jeden pro long se ještě utvořily.

5482

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to arosa, alec takže live obchody 9.5.2008 1) long-vstup 714.6- odražení od S (dalo se brát i jako RR). Vstoupit se dalo i dříve na základě utvoření DB. Výstup na 719.2 po technické chybě. Zapomněl jsem zhora posunout SL. +460$ 2) long-vstup 719.2- na základě utvoření RR. Výstup na BE+1 3) short-vstup 719-odražení od R. Výstup na 716.7 na posunutém SL. cena oscilovala u PP, SL jsem zbytečně moc přitáhnul. +230$ Protože obchoduji do 18.30 hod, další obchody již nejsou zaznamenány, ale ještě se utvořil min jeden kvalitní signál do longu a jeden do shortu. Richard

5484

5485

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pekna prace, ja si sice moc nevim rady s rb ,ale jinak vstupni/vystupni technika je dobre citelna, dlouho jsem mival
pivoty v grafech,aniz bych dokazal vyuzit jejich potencial. az nedavno, co jsem narazil na bubble system a zacal
jsem si kreslit sam dane s/r urovne do grafu, me trklo, jak moc by mi to pomahalo..ted uz nekolik noci nespim,
jen kutim,jak nejlip "nove" poznatky zuzitkovat :) . ze ja musim vzdy zacit od toho nejslozitejsiho..

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Arosa, takže live obchody 12.5.2008 1) DT- nebyl exekuován prodejní příkaz, takže žádný obchod 2) long-na základě RR vstup na 719.9, výstup na 728.1 na S/R, že to vyšlo skoro na tick přesně je náhoda +820$ 3) short-odražení od S/R 726.9, výstup na posouvaném SL 726.2 +70 4) DT- nesplňovala úplně moje představy-žádný obchod 5) long- RR, cena bylo hodně nízko, proto vstup na druhé zelené (727), výstup na posouvaném SL na 732.7 +570$ 6) short- odraz od S/R stejný případ jako 5), vstup na 2 červené 732.8, výstup na BE+1 Richard

5494

5495

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...